אמריקה

טיול משפחתי באלסקה עם קרוואן / משפחת ארליך


הרכב: זוג הורים וילד
מספר ימי הטיול: 11 ימים
אוגוסט 2005
התחלה וסיום באנקוראג'

10.08, יום ד'
טיסת אל על שיוצאת ב-16:30 ונחתה בטורונטו בשעה 23:00. הגעה למלון ושינה. לנו במלון Sherato Centre - מלון טוב ממוקם במקום מרכזי.

11.08, יום ה'
טורונטו - מטיילים ברחוב הראשי YOUNG. ביקרנו בהיכל התהילה של ההוקי קרח. היה מאוד מעניין. לאחר מכן הלכנו לכיוון ה-CN.עלינו למעלה והיה נחמד.לאחר מכן נכנסנו לאיצטדיון שליד הCN. היה משחק בייסבול. ראינו מחצית. כחוויה זה נחמד. המשחק היה משעמם וגם לא הבנו כל כך את החוקים. לאחר מכן חזרנו לכיוון המלון. ביקרנו בשוק המקורה והגענו אחרי ארוחת ערב למלון.

12.08, יום ו'
עדיין בטורונטו. הלכנו למוזיאון של האולימפיאדה. היה נחמד. השתתפנו בכל מיני פעילויות שיש במקום. לאחר מכן הלכנו ל-ITON סנטר. זהו מרכז חנויות ענקי מתחת לקרקע. טיילנו אבל לא קנינו כי היה יקר מדי. לאחר מכן נסענו לבקר במקום שנקרא Casa Mila - טירה שמליונר קנדי בנה ולאחר מכן מכר אותה כי ירד מנכסיו. הטירה בנויה על הר במקום גבוה. טירה מרשימה עם גנים יפים ונוף משגע.

13.08, יום שבת
טיסה לאנקוראג' שבאלסקה. הגענו לאנקוראג' ב-20:00. לנו במלון VIOYGAR - מלון נחמד ממוקם במקום טוב.

14.08, יום א'
טיילנו בעיר אנקוראג'. עיר נחמדה אבל אין הרבה מה לעשות. ראינו סרט IMAX על אלסקה. היה באותו יום שוק וביקרנו בו. טיילנו לאורך המים. נחמד אבל לא יותר מזה.

15.08, יום ב'
נסענו סוף סוף לקחת את הקרוואן שלנו. הגענו בשעה 13:00 וקיבלנו את הקרוואן. היו לי חששות לפני כן איך נסתדר עם הגודל של הקרוואן בנהיגה וכמו כן איך נסתדר עם החיבורים. הנהיגה היתה מאוד קלה ופשוטה (נכון שבאלסקה אין לחץ על הכבישים ואין ערים גדולות אבל היה פשוט תענוג לנהוג אותו). התארגנו בקראוון, סידרנו את כל הבגדים בארונות, קיבלנו תידרוך ויצאנו לדרך. דבר ראשון עצרנו ב-Fred Mayer, כלבו גדול להצטיידות באוכל. הכלבו נמצא ממש ביציאה של החניון. הצטיידנו ושמנו פעמינו לכיוון Portage Glacier. הדרך שאורכה 50 מייל עברה בניחותא - דרך יפה. הגענו לפניה לקרחון. לנו בחניון הקרוב יותר לגליישר. זהו חניון יבש , קרי אין התחברות. הנוף בחניון היה משגע.

16.08, יום ג'
קמנו בבוקר אחרי לילה ראשון בקרוואן. חוויה אמיתית. אכלנו ארוחת בוקר בקרוואן ונסענו לכיוון הקרחון. שטנו כשעה לקרחון וחזרה. השיט נעשה באגם מלאכותי שנוצר במשך השנים. היה מרשים ביותר. לאחר מכן עשינו טיול רגלי של כשעה לקרחון שנקרא Byron Glacier. היה נחמד מאוד. מזג אויר טוב. אויר צלול. הולכים בתוך חורש עבות ומגיעים לקרחון. לאחר מכן נסענו לכיוון סיוארד. עצרנו ב-Moose Pass לארוחת צהרים טובה.משם המשכנו והגענו ל-Exit Glacier. טיילנו במקום. הגענו עד לקרחון. הטיול ערך בערך כשעתיים. הליכה רגלית בנוף יפה. גם כאן מזג האויר היה טוב. משם נסענו לסיוארד. לנו בחניון שנקרא Stoney Creek. החניון ממוקם בנוף יפה ליד נחל זורם. יש לו את כל החיבורים כולל אינטרנט.

17.08, יום ד'
היום מוקדש לשייט בסיוארד. לקחנו את השיט של 6 שעות. ראינו חיות לוויתנים, אריות ים, כלבי ים וכו'. היה מזג אויר סוער. ירד גשם והיו רוחות. אבל היה מאוד מעניין. חזרנו לחניון ומשם נסענו חזרה לחניון שישנו בו בלילה הראשון.

18.08, יום ה'
בבוקר קמנו מוקדם ונסענו ל-Whittier משם לקחנו מעבורת לואלדז. שיט של 5 שעות. מזג האויר עדיין סוער. גשום וקר. הגענו לואלדז בשעה 18:00 ומצאנו חניון שנקרא Beer Paw שנמצא בנמל ממש ביציאה מהמעבורת. חניון גדול שיש לו את כל התנאים.

19.08, יום ו'
קמנו בבוקר. עשינו כביסה ודיברנו עם הילדים. אכלנו ארוחת בוקר בקרוואן ולאחר מכן התחלנו בנסיעה לכיוון גלנאלן. הדרך יפה מאוד. בדרך עצרנו באזור המפלים (15 מייל מואלדז).התחלנו גם ללכת על TRAIL שנקרא Goat Trail. ההליכה בתוך יער יפהפה - מסלול באורך 2.5 מייל לכל כיוון. אנחנו הלכנו אבל לא את כל המסלול. משם המשכנו והגענו למקום שנקרא Worthington Glacier טיילנו בקרחון, טיול של כשעתיים והיה מאוד יפה. לאחר מכן המשכנו בדרכנו והגענו לגלנאלן. היה קמפינג בצומת אבל היה מלא לצערנו לכן המשכנו עוד כ-15 מייל על Glen Hyw והגענו לחניון שנקרא Tolsana Park. חניון יפה מאוד ממוקם בתוך יער עם נחל מסביב.

20.08, יום שבת
בבוקר טיילנו בחניון עצמו. המקום נחמד מאוד ואפשר לטייל בו. טיילנו כל עוד היתושים לא הפריעו. לאחר מכן שמנו פעמינו לכיוון PALMER. נסענו והגענו למקום שנקרא Matanuska Glacier. זהו קרחון שגדל מהעמק בניגוד לכל שאר הקרחונים שגדלים בהרים. טיילנו על הקרחון עצמו. היה מרשים ביותר. כל הטיול בערך שעתיים. משם המשכנו בדרכנו על Glen Hyw עד אשר הגענו לחניון שנקרא Pinnacle Mt נמצא על מייל 69.7 על Glenn Hyw.שם פגשנו בישראלים הראשונים באלסקה.

21.08, יום א'
קמנו בבוקר וירד גשם זלעפות.לאור זאת שיננו את התוכניות ונסענו לדנאלי פארק ישירות. הקדמנו את הדנאלי ביומיים ובדיעבד לא הצטערנו. כל היום נסענו עם עצירות לתדלוק ולאכול. אבל כל הדרך ירד גשם זלעפות ולא היה קל לנהוג במזג אויר כזה. הגענו בערב לדנאלי. לנו בחניון שבדנאלי שנקרא Denali Rainbow. חניון גדול יש שם גם מספר חנויות. נחמד (בדרך לדנאלי עצרנו וטיילנו קצת באחת מהפסקות הגשם במקום שנקרא Nancy Lake State מקום נחמד אבל להגיע לשם זה לנסוע על כביש דמוי מסמרים. אבל הנוף יפה).

22.08, יום ב'
ביקור בדנאלי. לקחנו את הטיול של 8 שעות שהתחיל בשעה 10 בבוקר. היות וזה כבר סוף עונה לא היה לחץ והאוטובוס לא היה מלא. הטיול היה משגע. מה נאמר ומה נגיד הפארק יפה מאוד. ראינו דובים וזאבים ו-MOOSE ומה לא. נוף משגע. הרים מושלגים ויערות וחיות והכל טבעי וחופשי. חזרנו חזרה בשעה 18:00 למרכז המבקרים. ישנו בחניון שבתוך הפארק שנקרא Riley Creek. זהו חניון "יבש" ללא התחברות. מקום יפה ונחמד.

23.08, יום ג'
חזרנו לפארק אבל לא לקחנו אוטובוס. עשינו מספר מסלולי הליכה שניתן ללכת ומסומנים במפה. טיילנו בשלושה מסלולים שונים ובסך הכל הלכנו באותו יום עשרה ק"מ. עשינו את המסלול שנקרא Roadside Trail ואח"כ עשינו את המסלול שנקרא Horseshoe Lake Trail וכן את המסלול (הכי פחות אטרקטיבי) שנקרא Savage River Loop Trail. כמו כן ראינו מופע של כלבי האסקי עם מזחלות. היה מאוד מעניין. משם נסענו לחניון שנקרא Denali Grizzly Beer נמצא על מייל 231 Park Hyw. גם חניון עם התחברות. ממוקם על נהר הנינונה. מקום יפהפה.

24.08, יום ד'
קמנו בבוקר, מלאנו גז מלאנו את המיכלים עשינו טיול קצר בחניון. כפי שציינתי חניון יפה. משם החלטנו לעשות רפטינג על הנינונה. לקחנו רפטינג משפחתי לקחנו את הרפטינג של שעה 14:00 וסיימנו אותו בשש בערב. היתה חוויה למרות שבהתחלה פחדנו. משם תוך כדי עצירות גם לאוכל וגם לראות חיות בדרך הגענו בערב לחניון שבכניסה לעיירה TALKEETNA. החניון נקרא Camper Park שנמצא על מייל 13.5 בכביש Talkeetna Spur Road.

25.08, יום ה'
טיילנו בבוקר בעיירה. עיירה ציורית כהגדרת הספר. 2 רחובות. נחמד מאוד. למרות העונה העיירה היתה הומה באנשים. משם נסענו חזרה לאנקוראג'. בדרך עצרנו במקום שנקרא EKLUTNA, בתחילה נסענו על כביש שנרא Elkutna Lake באורך 10 מייל. הגענו לאגם וטיילנו לאורכו. יש אפשרות לעשות טיולים. אנחנו בחרנו בטיול קצר. משם חזרנו בחזרה את ה-10 מייל (נוף משגע). והמשכנו למקום שנקרא Thunderbird Falls. הלכנו כמייל אחד עד אשר הגענו למפלים. נוף יפה שווה את המאמץ. משם נסענו לאנקוראג' ולנו בחניון קמפינג בעיר.

26.08, יום ו'
החזרנו בבוקר את הקרוואן בעצב רב. ההחזרה היתה מהירה ללא בעיות. מאוד מאוד נהנינו מהטיול. מהנוף מהחוויה בקרוואן מהשקט והשלווה. אנחנו כבר חושבים על הטיול הבא בקרוואן.

27.08, יום שבת
טיסה חזרה מאלסקה לארץ דרך ניו יורק.

גדי טלי ועופר ארליך, עומר

קבלו הצעה