אמריקה

11 יום בהרי הרוקי'ס הקנדיים עם קרוואן / משפחת ארליך


הרכב: זוג הורים וילד
מספר ימי הטיול: 11 ימים
אוגוסט 2006
התחלה וסיום בקלגרי

בתאריכים 15-26.08 נסענו טלי, עופר ואנוכי לטיול קרוואן ברוקי'ס הקנדי. לפני שאפרט את הטיול עצמו מספר טיפים כלליים:
• בכניסה לפארק באנף עליכם לשלם דמי כניסה לכל יום. אם אתם מתכוונים להיות יותר משבוע עדיף לקנות את המנוי השנתי. הרבה יותר זול. זה תקף גם לג'אספר.
• בפארק עצמו יש מעט מאוד חניונים בשירות מלא. חלק מהחניונים הם עם חשמל צמוד. ביוב ומים מרכזיים. הרבה מאוד קמפינגים ללא שירותים כלל.
• אי אפשר להזמין מקום בקמפינג ישירות. יש לעשות זאת דרך אתר האינטרנט.
• לא בכל מקום יש גז בתחנות הדלק (הכוונה ל-LP). לדוגמא בבאנף לא ניתן למצוא גז. יש בקנמור, אגם לואיז ובג'אספר.
• באף לא אחד מהקמפינגים שהיינו בו בפארק לא מצאנו מכונת כביסה. אם רוצים לעשות כביסה אזי בבאנף בעיר ובג'אספר בעיר. באגם לואיז אפשר לעשות כביסה באכסניית הנוער.

להלן פרטי המסע

14.08, יום ב'
טיסה לקלגרי מטורונטו. הגענו לקלגרי בצהריים. טיילנו בעיר עצמה. טיילנו ברחוב הראשי (שדרה 7-9) שבעיר התחתית, ביקרנו במגדל קלגרי ולאחר מכן ביקרנו בשוק האוכל (לא משהו). משם המשכנו לפארק פרינס (נחמד). לאחר מכן טיילנו לאורך שדרה 8 היה נחמד. לנו במלון SANDMAN Downtown .מלון טוב שממוקם במקום מצוין.

15.08, יום ג'
בבוקר טיילנו עדיין בקלגרי. הלכנו לראות את הגנים הבוטניים שנמצאים במרכז הקניות TD בשדרה השמינית. גנים יפים בתוך כלבו גדול. קומה גדולה עם פרחים משגעים. לאחר מכן נסענו לקחת את הקרוואן שלנו. לאחר שלקחנו את הקרוואן והצטיידנו במזון נסענו לכיוון העיר קנמור. לנו בקמפינג שנקרא Stone Creak בקנמור. קמפינג פרטי עם כל התנאים.

16.08, יום ד'
נסענו לכיוון העיירה באנף. עלינו ברכבל להר הגופרית (Sulphor Mountain) ברכבל. היה נחמד מאוד. עשינו שם הליכה קצרה ואכלנו ארוחה קלה.לאחר מכן ירדנו והלכנו למעינות המים החמים (Upper Hot Spring) היה נחמד. לאחר מכן נסענו למרכז העיירה באנף. הלכנו ברגל במסלול לאורך נהר BOW עד למפלים. המפלים לא משהו מיוחד. חזרנו חזרה הליכה של כשעה וחצי בתוך יער כאשר הנהר מלווה אותך. חזרנו לעיר עצמה וטיילנו ברחוב הראשי. רחוב מצועצע עם הרבה חנויות. לנו בקמפינג Tunnel Mountain. קמפינג עם כל השירותים.

17.08, יום ה'
נסענו לכיוון אגם מינאווקה (Minnewaka Lake) עשינו טיול רגלי לאורך הנהר בתוך קניון עמוק ובתוך יער. היה טיול מרשים. ההליכה היתה די קשה בערך מסלול של שעתיים וחצי, אבל נוף יפה, הרים שיוצרים קניון, זרימה של מים והליכה בתוך יער. לאחר מכן המשכנו לנסוע סביב האגם וחזרנו חזרה לבאנף. עצרנו בעיר במסעדה שנקראת Grissly Steak. אכלנו פונדו בשר/עוף. היה טעים מאוד. לנו בקמפינג של אתמול.

18.08, יום ו'
נסענו לכיוון אגם לואיז. נסענו על כביש A1 . בדרך עצרנו בקניון ג'ונסון (Johnson Canyon). הלכנו למפליים התחתיים ומשם המשכנו למפלים העיליים.סה"כ הליכה של כ-5 ק"מ בנוף משגע בתוך יער כאשר נהר הבאו זורם לצידך ויש מפלים (הפעם לשם שינוי יפים). המשכנו בנסיעה עד לאגם לואיז. באגם לואיז עלינו ברכבל להר וייטהורן (WHITEHORN) נוף עוצר נשימה!! רואים את ההרים ואת אגם לואיז מגובה של 3000 מטר- משהו שקשה לתאר. לאחר שעלינו וירדנו (סכ"ה כשעתיים) נסענו למרכז המבקרים של אגם לואיז (מרכז עם מספר חנויות). לאחר מכן המשכנו לאגם לואיז - אגם יפה מאוד, מים בצבע טורקיז... חבל על הזמן. ישנו בקמפינג היחידי שיש באיזור. בקמפינג יש חיבור לחשמל. ביוב ומים הם מרכזיים. 189 מקומות ולמרות כל זאת צריך להזמין מראש.

19.08, יום שבת
נסענו בבוקר לאגם מוריין. אגם יפה מאוד. הלכנו במסלול סביב האגם. 2 ק"מ לכל כיוון. הטיול הינו בתוך יער לרגלי האגם. טיול מהנה מאוד. לאחר מכן שטנו בקאנו באגם. גם כאן זה היה כיף. לשוט באגם מסביב הרים חלקם מושלגים. מה עוד צריך? הערה - סביב האגם יש הרבה מסלולי הליכה. הבעיה היא שהם מוגבלים ל-6 אנשים ומעלה. משם חזרנו לאגם לואיז. גם כאן עשינו טיול של 2 ק"מ לכל כיוון לאורך האגם. הנוף משגע. לנו בקמפינג שלנו בלילה הקודם.

20.08, יום א'
נסענו לכיוון ג'אספר על כביש מספר 93. התחנה הראשונה בה עצרנו היתה אגם פייטו. מקום יפה מאוד. עשינו שם טיול קצר. סה"כ לקח לנו כשעה וחצי כל העצירה באגם. המשכנו בדרכנו ועצרנו ב-Mystaya Canyon. הלכנו כחצי ק"מ עד לקניון. קניון מדהים ביופיו. משם המשכנו למעבר SASKAKHEWAN שם גם אכלנו ארוחה קלה. המשכנו הלאה ועצרנו במפלי BRIDAL ומשם הגענו ל-Icefield Centre. שם עצרנו ועשינו טיול על קרחון עם נסיעה באוטובוס על הקרחון ולאחריה הליכה עליו. הטיול אורך כשעה וחצי. לאחר מכן המשכנו לכיוון הקמפינג. בדרך עצרנו גם במפלי Tangle Falls. לנו בקמפינג שנקרא Honeymoon Lake נמצא על יד אגם שהמים שלו שקופים כמו מראה. משהו מדהים. בקמפינג כ-30 מקומות בלי שום שירותים (אין חשמל, מים וביוב). כל הקמפינגים על כביש 93 הם כאלו (דווח ע"י מטיילים אחרים שראו דב ליד הקמפינג).

21.08, יום ב'
נסענו לכייון ג'אספר ללא עצירות. רצינו להגיע לקמפינג היחידי שהוא עם שירותים מלאים אבל לצערנו לא היה מקום. טיילנו במסלול שנקרא Five Lakes. מקום עם 5 אגמים. מסלול מעגלי של 4 ק"מ .לקח לנו כשעתיים וחצי. לאחר מכן נסענו לעיירה ג'אספר. עופר התחבר לאינטרנט ואנחנו טיילנו ברחוב הראשי של העיירה. לאחר קניות בסופר נסענו לכיוון האגמים פטרישיה ופירמיד הנמצאים כ-5 ק"מ מגאספר. אגמים גדולים ומאוד יפים. טיילנו לאורך האגמים עד אשר נהיה מאוחר וחזרנו לקמפינג. לנו בקיימפינג שנקרא WAPITI. בקמפינג יש חיבור לחשמל וביוב ומים מרכזי.

22.08, יום ג'
נסענו לקניון מלין. טיילנו בקניון טיול מאוד יפה. מסלול של 4 ק"מ (הלוך חזור) בערך שעתיים. קניון מרשים מאוד. לאחר מכן המשכנו לאגם מדיסון ומשם לאגם מלין. שם עשינו טיול מעגלי שנקרא Mary Schaffer Loop. מסלול מעגלי של כ-4 ק"מ סביב האגם ובתוך יער. לאחר מכן חזרנו לג'אספר. לנו בקמפינג של אתמול.

23.08, יום ד'
היום ירד לראשונה גשם. לאור זאת החלטנו לחזור לאגם לואיז. נסענו חזרה על פארק אייספילד דרך מספר 98. בדרך עצרנו במפלי אתבסקה. מפלים יפים. טיילנו שם (למזלנו הגשם הפסיק) כך שיכולנו לעשות טיול במפלים. משם המשכנו ועצרנו במפלי הסאנאופטה. שם כבר ירד גשם חזק. משם חזרנו את כל הדרך חזרה עד אגם לואיז. לנו את הלילה בקמפינג של אגם לואיז: Lake Louise Trailer.

24.08, יום ה'
הלכנו את המסלול של Lake Agnes. מסלול של 7 ק"מ הלוך חזור. כל המסלול לאגם הינו עליה קשה (לפחות בשבילנו) עליה עם GAIN של 400 מטר. בדרך עברנו דרך אגם MIROR (לא משהו) אבל הדרך עצמה הינה בתוך יער כאשר מדי פעם רואים את אגם לואיז ואת ההרים סביב לה. באגם אגנס למעלה יש בית תה נחמד. סה"כ טיול מאוד מומלץ. לקח לנו שעתיים לעלות ושעה לרדת עם הפסקה של שעה בבית תה. לאחר מכן חזרנו לכייון באנף דרך כביש A1. בדרך עצרנו במספר תצפיות. דרך יפה מאוד. הגענו לבאנף טיילנו מעט בעיר והגענו לקמפינג עייפים אך מרוצים. ישנו בקמפינג Tunnel Mt Trialer. זה קמפינג עם כל השירותים.

25.08, יום ו'
לפני שעזבנו את באנף עשינו עוד שני טיולים קצרים. טיול קצר אחד היה טיול ב-HOODNAS טיול של כשעה. לאחר מכן נסענו לכיוון אגם וורמלין ושם עשינו טיול מעגלי של 2 ק"מ. משם נסענו לקלגרי. לנו בקמפינג שנקרא Calgary West Campground. זהו קמפינג גדול עם בריכה ומגרש של מיני גולף הכולל את כל ההתחברויות למים חשמל וביוב. ליגה לאומית.

26.08, יום שבת
החזרנו את הקרוואן (בקלגרי). היה כיף לא נורמלי וחבל שנגמר. משם המשכנו בטיסה לטורונטו שם שהינו 3 ימים וחזרנו לארץ.

גדי, טלי ועופר ארליך, עומר 

קבלו הצעה