אמריקה

אמריקה

מפילדלפיה לאורלנדו -  חוויה מגבשת בהרי הסמוקי / משפחת רביב


הרכב: זוג הורים ושלושה ילדים
מספר ימי הטיול: 15 ימים
אפריל 2006
התחלה בפילדלפיה וסיום באורלנדו

במהלך פסח 2006 עשינו טיול משפחה לאורך החוף המזרחי, בין פילדלפיה לאורלנדו, פלורידה דרך הרי הסמוקי. את הטיול עשינו עם קרוואן 30 פיט, משפחה של 5 נפשות. סה"כ 15 יום בקרוואן. השיקול לרכב גדול יותר מהנדרש היה מטעמי נוחות, הואיל ובתנו הקטנה הייתה בת 8 חודשים בלבד ושני הילדים בני 6 ו-11. הקושי בנהיגה להערכתי בין 25 או 28 או 30 פיט רכב קטן בהשוואה לנוחות של רכב גדול עם הפרדות בין המתחמים.

לגבי הרכב
יום האיסוף מתחנת ההשכרה דורש תכנון פרטני ומדויק במידה ולא משתמשים בשרות הנוסף של החברה,לא פשוט להגיע עם משפחה וכל המזוודות לחברות ההשכרה שלרוב נמצאו במקומות מרוחקים משדה התעופה, אח"כ לעבור הדרכה של כשעתיים בהמשך לעבור בסופר ואז להתחיל לנהוג רכב בגודל לא רגיל. המלצתי הינה לתכנן נסיעה כמה שיותר קצרה ע"מ להשאיר את מירב היום ללימוד והצטיידות ראשונית ושאר לוגיסטיקה. הרכב היה במצב פנימי בינוני, כל אזור הישיבה סביב השולחן התפרק לאורך הנסיעה והיה צורך בתיקונים קלים ע"מ שיאפשר המשך שימוש, כמו כן חדר המיטות האחורי וחלק מהארונות. מבחינה מכאנית לא נתקלנו בשום תקלה! צריכת הדלק של הרכב מפחידה... ועלות הדלק למרחקים גדולים צריכה להיכנס לחשבון העלויות. "מלאי הבטן" של הרכב למקומות בהם אין חיבורים קטנה מאד ויש צורך לעקוב היטב אחרי מלאי מים וביוב ע"מ לא להיתקע באמצע הלילה עם חוסרים. חוקי הנסיעה לגבי ילדים בארה"ב שונים מאשר בארץ ולעיתים מאפשרים ישיבה מקדימה. שווה לבדוק מה החוקים בכל מדינה, חוויה מיוחדת לילדים.

קרוואן חונה ביער בארה"ב

חניוני קמפינג
חניות הלילה הינם חוויה, מקומות משגעים, אשר ללא קרוואן לא היינו מגיעים אליהם. בתקופות "חוץ עונה" אין צורך בהזמנות מראש, אבל במקומות פופולריים כגון אורלנדו וכו' גם בתקופות אילו שווה לבדוק טלפונית לפני הגעה. בתקופות אמצע עונה וכו' חובה להזמין קדימה מקומות, לא תמיד יש. בכל האתרים בפארקים יש "חוקי שקט" אשר אוסרים על הדלקת מנוע או גנראטור אחרי השעה 22:00. חשוב להכיר במיוחד בלילות קרים בהם מצבר החימום נגמר בערך ב-03:00 ואז מפסיק החימום ברכב.

קרוואן חונה ביער בארה"ב

המסלול
יצאנו מתחנת הרכב שנמצאת בצפון פילדלפיה, בהמשך לאזור הרשי וחניית לילה, ביקור במפעל השוקולד, בהמשך יום באזור ארץ האיימיש ולינה באזור, ביקור במפעל האופנועים של הרלי, בהמשך לכיוון בולטימור ולינה בחניון משגע צפונית לעיר. לאחר 2 לילות ירידה לכיוון וושינגטון ולינה בחניון הכי גדול בארה"ב CHERY HILL לא זול, הוא גם הכי קרוב לעיר, שם שכרנו רכב קטן ע"מ להיכנס ולצאת מהעיר ללא הקרוואן (עצת שכנים). לאחר 3 לילות יצאנו מזרחה לכיוון דרך ה-BLUE RIDGE SKY LINE. הדרך ארוכה מאד, כ-460 מייל כל הדרך הינה פארק לאומי. המהירות המותרת הינה 45 מייל בלבד!! צריך הרבה סבלנות. הדרך מסתיימת בכניסה המזרחית של שמורת הסמוקי.

קרוואן ליד אגם בארה"ב

הדרך יפיפייה, לאורך הדרך מספר חניוני לילה מקסימים אבל חלקם הגדול ללא חיבורים, על כן צריך לבדוק מראש מה פתוח בתקופות מחוץ לעונה ואיזה שירותים קיימים ובהתאם להצטייד. יש תחנות דלק בדרך אבל לא הרבה, כדי לתכנן ולהיכנס מלאים. לאור גובה הדרך קר מאד בלילה! בערב הבילוי המומלץ לאחר ארוחה טובה – קומזיץ ליד הקרוואן וסיפורים על דובים וכו' (יש דובים אמיתיים ביער חל איסור מוחלט להשאיר שאריות מזון בלילה מחוץ לרכב). אנחנו עזבנו את הדרך לאחר כ-150 מייל באחת היציאות לכיוון מערב. המשכנו כיומיים נסיעה בכביש  75 (מערבית לפארק) כמעט עד לעיר KNOXVIL TNNESSE. משם מזרחה לכיוון עיירה תיירותית נחמדה GATLINBURG. העיירה הינה "שער הכניסה" המערבי לפארק הלאומי Great Smoky Mountains National Park.

הפארק משגע - ישנם מספר רב של חניוני לילה, חשוב לבדוק מה פתוח, ולאיזה אורך רכב מתאים כל חניון. לאור הטופוגרפיה של האזור ישנם הרבה מגבלות לרכבים ארוכים. יש מספר רב של מסלולי הליכה יפיפיים בכל דרגות הקושי, כולל מסלולים סלולים לעגלות ונכים. מומלץ בחום לקחת חומר בכניסה לפארק. חלק גדול מהחניונים הם ללא חיבורים וקיימים "חוקי שקט" ללילה בנושא גנרטור ורעש. חצינו אחרי שתי לילות את הפארק לכיוון מזרח עד לשמורת ה-CHEROKEE. אזור זה הינו שמורת טבע ומס' מוזיאונים בנושא האידיאנים.

ילדים במיטה עליונה בקרוואן

לאחר לילה באזור, נסיעה מאומצת עד לקו החוף המזרחי לכיוון CHARLSTONE, עיירה ציורית מאד נחמדה מלאה באטרקציות מיוחדות. משם לאזור פחות מוכר של החוף המזרחי, לילה באזור ובהמשך לעיירת דרומית נוספת SAVANA. לאחר עוד לילה באזור וסופת גשמים מדהימה במהלך הלילה, נסיעה ישירה עד לאזור CAPE CANAVERAL, ביקור של כיום במקום ולסיום לינה בחניון קרוב מאד לדיסני ע"מ להחזיר את הרכב למחרת.

טיפים נוספים לנהיגה וניווט
• GPS חובה!! מקל על הניווט ומוריד "כאב ראש" במיוחד במקומות הקטנים והמרתקים.
• בנוסף אטלס ארה"ב מפורט.
• ספר עם כל החניונים הקיימים באזור, מגיע עם הרכב, שווה ללמוד ולהיעזר.
• ברוב החניונים יש חיבורי אינטרנט רגיל ואלחוטי, שווה להצטייד בציוד הנדרש.
• "השכנים" בכל חניון לרוב נחמדים מאד, בהרבה מקומות היו מאד מופתעים לפגוש משפחה ישראלית עם קרוואן, תמיד שמחים לעזור ולתת טיפים של מנוסים, שווה לשאול, ולא להתבייש.

אבא ותינוקת יושבים בתוך קרוואן

לסיכום חוויית הטיול עם המשפחה הינה נהדרת, מגבשת ויוצרת חוויות להרבה זמן, שני הילדים הבוגרים כבר מחפשים את הקרוואן לטיול הבא!! בקיצור, מומלץ בחום.

קבלו הצעה