אמריקה

אמריקה

שבוע בקרוואן מניו ג'רזי / משפחת פולישוק


הרכב: זוג הורים ושני ילדים (5,7)
מספר ימי הטיול: 8 ימים
שבוע ראשון של אוקטובר 2019
התחלה וסיום בניו ג'רסי
קרוואן C25

שכרנו קרוואן לשבוע בארה''ב דרך מוטורהום ישראל. השירות במהלך ההזמנה היה אדיב מאוד, מחירים תחרותיים וטיפים שימושיים. מומלץ!

להלן סיכום קצר של המסלול שעשינו וכמה טיפים.

המסלול: מניו יורק, דרך קונטיקט, רוד איילנד לכיוון וורמונט, ניו המפשייר ו-White Mountains וחזרה.
הטיול ארך 8 ימים ונסענו קצת יותר מ-1000 מייל.
תכנון המסלול: מה שהנחה אותנו בתיכנון זה להימנע מנסיעות ארוכות. השתדלנו לעשות נסיעות של עד שעתיים ברצף וסה"כ לא יותר מ-3 שעות ביום. כמו כן ניסינו לא להספיק כמה שיותר אלא להיות יותר "רגועים" ולאפשר גם כמה שעות.
טיסות: את הטיסה פיצלנו ל-2 מקטעים - איזי ג'ט מת"א ללונדון ובריטיש מלונדון לניוארק. ככה יצא לנו לבקר גם בלונדון - 2 לילות בהלוך ו-3 לילות בחזור. שימו לב שהחברות פועלות משדות תעופה שונים - ולכן לא מומלץ לעשות את הקונקשן באותו היום.
ציוד: בגלל שהזמנו מספיק מוקדם קיבלנו חינם את ערכת המטבח חינם - סירים, צלחות, סכו"ם, סכינים וכו'. ערכות אישיות: החלטתנו לוותר על לקחת מהחברה. חלק מהציוד קנינו בוולמארט, חלק הבאנו איתנו.
לינה: את כל הלילות ישנו במקומות מסודרים שהיו שם חיבור למים וחשמל, ולפעמים גם ביוב. העלות לקרוואן נעה בין 50 ל-80 דולר לקרוואן.
לפני הקרוואן בילינו כמה ימים בניו יורק וישנו בג'רזי סיטי.
הגעה לנקודת האיסוף: מג'רזי סיטי באובר (עלות כ-60-80 דולר).
ניווט: אחת הבעיות, במיוחד באיזור ניו יורק, שיש כבישים שאי אפשר לנסוע בהם בקרוואן בגלל מגבלות גובה. גוגל מאפס לא מכיר את המגבלות. השתמשנו בתוכנה בשם Co-Pilot שבה מכניסים את מימדי הקרוואן, והיא מנווטת בכבישים שמותר. האפליקציה חינמית 14 יום, ואח"כ בתשלום.
בדיעבד -  לסיבוב קצר יחסית של שבוע - כדאי לצאת מבוסטון, כיוון שמניו יורק לוקח יומיים להגיע למקומות המעניינים + יומיים לחזור...

בתים ליד נהר במזרח ארה"ב

המסלול

יום 1
בגלל שעשינו צ'ק אין באתר, ודיברנו עם החברת השכרה טלפונית כמה ימים לפני, היינו הראשונים בתור לקבל את הקרוואן - תהליך הקבלה מתחיל ב-13:00 ויכול לקחת עד שעה. מי שלא עשה את זה, התחיל את תהליך הקבלה ב-14:00. לאחר קבלת הקרוואן - וולמארט לקנות ציידה לדרך ואז למקום הלינה הראשון - Koa New York City North/Newburgh. ממוקם צפונית לניו יורק. נסיעה ראשונה, שעות עומס וניווט קשה, גרם לנו להגיע יחסית מאוחר לנקודת הלינה. הנסיעה לקחה משהו כמו ששלו שעות במקום שעתיים. המקום יחסית נחמד, אבל מאוד חשוך. ברגע שיש חושך, לא רואים ממטר. צריך להתנייד עם פנסים לשירותים/מקלחת. הבעיה שאין הרבה מבחר של נקודות לינה טובות במרחק קצר מניו יורק.

כביש בשלכת עם קרוואן במזרח ארה"ב

יום 2
החלטנו את היום באיזי. בילינו בקמפינג שבו ישנו, בגן משחקים ואז נסענו לנקודת הלינה הבאה מתוך כוונה להגיע מוקדם, לשחק שם ולעשות על האש.  נסיעה של כשעתיים וחצי עם עצירה לארוחת צהריים בדרך לנקודת הלינה הבאה - Riverdale Farm Campsite בקונטיקט. הגענו בשעה סבירה, מה שנתן לילדים קצת זמן להתרוצץ בקמפינג ולנו לשתות בירה בשקט ולעשות על האש. החניון נחמד ונקי. באמצע יש "אגם" - על שפת האגם יותר יפה אבל יותר צפוף. יש גם מגרש משחקים נחמד לילדים.

חניון ליד אגם במזרח ארה"ב

יום 3
נסיעה של 40 דקות למיסטיק - Seaport Museum - שיחזור של עיירה מהמאה ה-17-18. הרבה הסברים והדגמות, ספינות עתיקות, פעילויות לילדים + מוזיאון ילדים. על האקווריום החלטנו לוותר מחוסר זמן. המשכנו מזרחה כשעה ורבע לחניון הבא - Melville Ponds Campground. כשהגענו לשם, היה גשום, אז לא ממש בילינו בחוץ - גם החניון הזה ניראה נחמד, אבל מבחינת פעילות לילדים - פחות.

ספינה במוזיאון במיסטיק

בתוך הספינה במוזיאון במיסטיק

יום 4
נסיעה של כחצי שעה ל-Newport, לטיילת בשם Cliffwalk. לדעתי, על הביקור בניופורט אפשר לוותר ולהחליף במשהו אחר - אולי ביקור בקייפקוד, או סתם להמשיך לתחנה הבאה. אחרי סיבוב בעיירה וארוחת צהריים, המשכנו לקמפינג הבא כשעתיים צפונה - Boston Minuteman Campgound. הקמפינג הכי יפה שהיינו בו. נמצא ביער עצי אורן, היינו צמודים לגן משחקים. יפה, נקי, יחסית לא יקר - מומלץ בחום אם אתם באיזור.

חנייה עם קרוואן ביער במזרח ארה"ב

יום 5
נסיעה של שעתיים צפונה לאיזור של White Mountains. עשיונו מסלול ב-Flume Gorge, מסלול הליכה של כמה קילומטרים בתוך נקיק ליד נחל. מראות יפים של שלכת. כשקונים כרטיס, אפשר לקנות כרטיס משולב גם לרכבל באיזור - מה שעשינו. לאחר המסלול המשכנו למקום לינה - Twin Mountain Koa - מקום יפה שממוקם קרוב ונוח (חצי שעה נסיעה).

קרוואן נוסע בנופי שלכת במזרח ארה"ב

יום 6
20 דקות נסיעה לרכבל. מומלץ (לוודא לפני שהראות טובה). ישנו גם מסלולון על הפיסגה שמקיף אותה. משם המשכנו ללינה ב-Brattleboro North Koa - המקום עצמו היה קצת פחות מוצלח - גם צפוף ולא מתוכנן טוב, אבל נקי.

אגם ביער מראה מלמעלה מהרכבל

יער בשלכת בצפון מזרח ארה"ב

יום 7
נסענו חזרה לכיוון מקום הלינה הראשון שלנו (3 שעות נסיעה). בדרך עצרנו בחווה עם פעילויות ילדים - נסיעות בטרקטור, מגרש משחקים ענקי, חיות חווה וכו'.

קרוואן חונה מתחת עץ בשלכת

יום 8
נוסעים להחזיר את הקרוואן.

נהר בזמן שלכת במזרח ארה"ב

קבלו הצעה