אמריקה

שבוע מאטלנטה בקרוואן / משפחת אדרעי


הרכב: זוג הורים וארבעה ילדים
מספר ימי הטיול: 7 ימים
מרץ 2018
התחלה וסיום באטלנטה

טיפים והמלצות

אנחנו משפחה בת 6 נפשות - זוג הורים ו-4 ילדים מתבגרים בני 11.5, 13, 16.5 ו-18. זוהי הפעם השניה שאנו עושים טיול קראוונים.
הפנייה למוטורהום ישראל ודרכם להשכרת קראוון ב"CRUISE AMERICA" היתה עבורונו אך טבעית. שוב שכרנו קראוון 30-C גדול, מרווח ונוח!
הטיול נערך בימי חופשת הפסח, בין התאריכים 22-29.03.18, טרום עונת הטיולים באזור.
את מסלול הטיול כמובן הכנתי בקפידה כבר בבית, על סמך המלצות, קריאת טיולי מסע וביקורות באתר של מוטורהום ישראל, TRIPADVISOR, ובעיקר "אתר למטייל".

מסלול הטיול 

היום הראשון לטיול: החוויה החלה עם בוקר, אז הגיעה ההסעה שהזמנו במסגרת ה"early bird" - נהג חביב מאד שלקח אותנו לתחנת הקרוואנים באטלנטה שם קיבלה אותנו אשת'ר- מקסיקנית חביבה שמסרה לידינו את הקראוון. פה אני חייבת לציין שמיד עם תחילת הנסיעה גילינו שהמראה השמאלית רוקדת באופן שלא מאפשר נהיגה בטוחה ושקטה, חזרנו לתחנה, ולאחר שבדקו וראו שאכן המצב הוא בלתי סביר, ותיקון המראה עלול לקחת שעות רבות החליפו לנו את הקראוון לאחר. צילום אחד עם הבית החדש שלנו HOME SWEET MOTORHOME. ו...יצאנו לדרך!
נסענו לצ'טנוגה, טנסי, מרחק של כשעתיים נסיעה מאטלנטה. הגענו בשעות אחה"צ הישר ל-RV PARK.

 

היום השני לטיול: למחרת בבוקר קמנו, נסענו לסניף הקוסטקו הקרוב, קנינו כלים חד"פ ומזון לשבוע הקרובו יצאנו לדרך!
האתר ראשון - LOOK OUT MOUNTAIN - מקום מדהים, יפהפה מלא אטרקציות! עלינו לראש ההר, רכשנו כרטיסים לשלוש האטרקציות המיוחדות ביותר שההר מציע ו.... קדימה.
דבר ראשון - ROCK CITY - אתר מדהים, יפהפה בו מטיילים סביב ההר, עם נוף יפהפה, גשר חבלים, נקודות תצפית על 7 מדינות, עוברים דרך נקיקים וסלעים יפהפיים,  צופים במפל הגבוה והמדהים ולבסוף מגיעים למקום המיוחד במינו- לעולם האגדות- מערות Fairyland - שם בתוך מערות ההר הציבו בעלי המקום בתוך כוכים דמויי פטיו את הדמויות הראשיות מסיפורי האגדות- מכיפה אדומה וסינדרלה, דרך החתול במגפיים, 3 חזירים ועד ג'ק והאפון ועוד ועוד!!!

המשכנו ל- Incline Railway - קרון הנטוי בזוית של 35 מעלות, לדעתי היורד במורד התלול של ההר העצום הזה. חוויה מטורפת! אין מה לחשוש, הקרון נוסע לאט ובנחת, הנוף יפהפה ומרהיב!!
הגענו למורדות ההר, אכלנו פיצה טובה, יש שם גם מרכזי קניות ואפשר לטייל ולהסתובב, אנחנו בחרנו לחזור לקרון שיעלה אותנו מעלה בחזרה- ומשם לאטרקציה השלישית בהר המדהים הזה - RUBY FALLS - המפל הפנימי הגבוה ביותר בכל אמריקה - זהו סיור תוך ההר, ובו מערת נטיפים יפה, שבקצה שלה מפל גבוה ומדהים שהאמריקאים שיודעים להעצים הכל מאירים אותו בתאורה צבעונית ויפה והוסיפו גם מוזיקת רקע מתאימה וכל שנותר לנו הוא להתפעל מהיופי והועצמה ו...כמובן להצטלם!
מי שמעוניין מוזמן לאחר הסיור לעלות לנקודת התצפית שמעל ה- RUBY FALLS - אנחנו כבר היינו עייפים מנופים מרהיבים ליום אחד ולכן בחרנו לחזור לחניון הקראוונים. 


היום השלישי לטיול
: קמנו בבוקר ונסענו במשך כשעתיים ל - SMOKY MOUNTAINSרכס הרים יפהפה שנראה מבחוץ וגם מבפנים כאילו הוא בתוך עשן - שהוא כמובן ערפל יפהפה שיוצר סיטואציות נוף מהממות.

התחלנו עם המסלול ל-CADES COVE דרך נופית יפהפיה עם סיכוי לראות דובים - נורא התאמצנו אבל לא ראינו. מפלי אברמס, ומשם למערת הנטיפים - TUCKALEECHEE CAVERN - מערת נטיפים גדולה ומרשימה שהדבר היפה, המיוחד והמרהיב ביותר בה הוא מפל פנימי סוער שנמצא בתוכה על רקע הנטיפים. שווה ביקור.
משם נסענו כ 3/4  שעה לפיג'ון פורג' לחניון הקראוונים. בימים הקרובים נעשה טיולי כוכב - נטייל בסביבה ונחזור לפיג'ון פורג'. מחשש לגשם שהתחזיות ניבאו, ולבסוף הגיע רק לכמה שעות בשעות הערב והלילה הראשון שלנו בפייג'ון פורג', שינינו שוב את סדר מסלול הטיול.

היום הרביעי לטיול: לטיול קמנו בבוקר והחלטנו ליסוע לכיוון הכפר האינדיאני Cheerocky - כיוונו את ה"וויז" והתחלנו לנסוע - בדיעבד הבנו שנסענו בדרך הנקראת NEW FOUND GAP - דרך יפהפיה, מדהימה, עוצרת נשימה ממש. כל כמה קילומטרים ספורים, ולעיתים אף כל כמה מאות מטרים עצרנו את הקראוון בשולי הדרך (האמריקאים מודעים כמובן ליופיה של הדרך וסללו את הכביש המדהים הזה עם המון מקומות בהם שולי עצירה לשם ירידה והתפעלות מהנוף) להצטלם, לנשום אויר מדהים, לשכשך במי הנחל שבשולי הדרך, צילומי נוף פנורמיים, ומה לא. העובדה שהגענו בתקופה זו של השנה, שעדיין קריר, ומדי פעם גשום אמנם מצד אחד מרבית העצים היו ערומים, ובתחילת צמיחת העלים מחדש, מה שהפחית במעט את הפוטנציאל של הנוף המרהיב ממילא, אך מאידך הקור הזה יצר מראות של נטיפי קרח על ההרים כמו שאפשר לראות בתמונה.
הגענו גם לנקודת התצפית של NEW FOUND GAP- בה אפשר לשהות לפחות חצי שעה אם לא יותר רק מלהתפעל מהנוף המעושן.
מנקודת התצפית הנ"ל ישנה דרך ל-Clingmans Dome - זהו כביש מתפתל שעולה לתצפית גבוה ומדהימה ביופיה - דרך שהיתה סגורה היות והגענו "לפני העונה".
מה-NEW FOUND GAP ל-Cheerocky זו נסיעה של כ20 דקות, הגענו לתחנת דלק שם, ושאלנו איך מגיעים לכפר האינדיאני שהוא בעצם מוזיאון פתוח המדמה כפר אינדיאני אותנטי - אז אמרו לנו שהוא סגור כי "זו לא העונה". התבאסנו...בשום אתר באינטרנט לא היה כתוב שלצ'ירוקי יש עונות פתיחה. בדרך חזרה מהצ'ירוקי נסענו ל- MINGO FALLS - (בתמונה) מפל מדהים שכדי להגיע אליו צריך לעלות במדרגות עץ תלולות - אבל - זה שווה כל מדרגה ומדרגה. מפל גבוה מרשים שוצף וקוצף.  


חזרנו לפייג'ון פורג', בערב טיילנו ברחוב הראשי ה"DOLLYWOOD" - זהו רחוב עם המון מסעדות, מתקני לונה פארק, בעיקר קארטינג, חנויות לתיירים (יקרות!), יש גם את המופע המרכזי של הדוליווד עם ארוחת ערב ומעין קרקס, שאנחנו ויתרנו עליו מראש, כי זה לא לטעמנו...היה נחמד לטייל, במקור חשבנו להעביר שם יום שלם, אך הסתפקנו בערב אחד.

 

היום החמישי לטיול: נסענו לגטלינבורג העיר הסמוכה. התכנון היה לטייל ב- GROTO FALLS - שהמסלול אליהם מתחיל מתוך גטלינבורג ואח"כ להמשיך את שאר היום במוזיאונים האינטראקטיבים הרבים והמתקנים. בדרך לגטלינבורג עצרנו במרכז המבקרים של הגרוטו פולס שם התברר לנו שלא נוכל להנות מהמפלים היות ומשום מה גם לאטרקציית טבעית לחלוטין כמו מסלול למפל "יש עונה" ואנחנו הגענו "לא בעונה". כעסנו מאד והתאכזבנו קשות. גם במקרה זה לא היה כתוב בשום מקום 

של- GROTO-FALLS יש עונה. המשכנו בתכנית - לטייל ברחוב הראשי עמוס ההרפתקאות של גטלינבורג.

ראשית נדגיש ונאמר- ישנו מגרש חניה אחד בלבד בעיר שבו ניתן להחנות את הקראוון, חניון גדול מאד שנמצא מאחורי תחנת כיבוי האש. בגלל מיקומו, הוא גם זול בחצי מחיר מכל שאר החניונים (מרחק של 300 מ' בערך ממרכז העיר... לא נורא).
החנינו את הקראוון והלכנו לרחוב הראשי עמוס ההרפתקאות. חנויות הממתקים שדרך חלון הראווה אפשר לראות אותם מכינים את החטיפים המתוקים, מתקני שעשועים, קניון גדול מאד, ומוזיאוני ריפליי שונים - אנחנו למשל בחרנו להיכנס למוזיאון שיאי גינס. למרות שהוא נשמע מאד מיוחד ומרתק התאכזבנו למדי מהמוזיאון, שאמנם מציג כמה שיאים, ומאפשר לנו ולילדים בעיקר להתחקות אחר כ-20 מהם ולנסות לעשות אותם בעצמנו...לא היה יותר מדי מה לעשות שם. עלות כרטיסי הכניסה יקרה מאד, ולדעתנו, לא שווה את הכסף. בילינו שם כחצי יום וחזרנו ל RV PARK. 

 

היום השישי לטיול: נפרדנו מגטלינבורג ושמנו פעמינו לעבר אטלנטה תוך שאנו מכוונים את WAZE שיקח אותנו ל SKY LINE DRIVE- שתוארה בכל האתרים כדרך יפהפיה, עוצרת נשימה, ובו נקודת תצפית מדהימה, ומסלולי טיול שונים. היינו בטוחים שאנו הולכים להנות מהדרך לא פחות מאשר מה"ניו פאונד גאפ". ובכן, הדרך היתה יפה, זו דרך שעוברת מהסמוקי מאונטיינז לשולי הבלו רידג' -  ואכן היו כמה נקודות תצפית יפות מדי פעם...אבל...לא מעבר לכך. ועוד נקודה חשובה מאד!! הסקייליין דרייב ב-WAZE הוביל אותנו לתוך תוכו של ישוב פסטורלי אך לנקודה שהיא דרך ללא מוצא, באמצע הר תלול, שהיה זה כמעט בלתי אפשרי לעשות פרסה עם הקראוון ולחזור על עקבותינו לכביש הראשי, ממנו ה-WAZE החליט להוריד אותנו מסיבה לא ברורה! שימו לב והישארו על הכביש הראשי.
חזרנו לאטלנטה. נסיעה ארוכה של כ- 4 שעות. לא מצאנו חניון פנוי ולכן העברנו את הלילה במוטל.

 

היום השביעי לטיול:  סיירנו בעיר, לא חסרות בה אטרקציות: מה-CNN, קוקה קולה, האקווריום הענק, מרכזי קניות, הפארק האולימפי ועוד.

הפעם הזמנו מקום לינה בחניון לא רחוק מסניף חברת ההשכרה כדי שנוכל לקום בבוקר, לארוז, לנקות ולסדר את הקראון בנחת, לאכול ארוחת בוקר ומשם לשדה התעופה למיאמי...!!

מספר תובנות חשובות מהטיול טיפים והמלצות
• אנחנו החלטנו באופן עקרוני שאנחנו לא מתאמים מראש, כלומר בישראל, עם חניוני הקראוונים מתי אנחנו מגיעים אליהם וזאת כדי לא להיות מוגבלים. אמנם מסלול הטיול ערוך ומוכן אבל תמיד צריך לזכור שהוא הבסיס לשינויים. ואם פתאום ישנו בלת"ם או סתם התחשק לנו להשאר עוד יום במקום כזה, או לקצר ולדלג על מקום אחר- לא נהיה מוגבלים בשל תיאומים מראש.

• באמצעות אתר הקראוונים http://www.rvparkreviews.com - הכנו כבר בבית טבלה עם מספר RV PARKS שנמצאים בדרכים אליהם אנו מגיעים, עם מספרי טלפון ובכל יום התקשרנו במהלך היום ל RV PARK שמתאים לנו.

• מה שטוב בארה"ב, ועוזר מאד להתנהל באופן של תיאום החניון מהיום להיום, ונתקלנו בזה רבות - הוא שניתן להתקשר לחניון במשך שעות היום, לשאול אם יש להם מקום פנוי עבורנו, ועד מתי הם עובדים במשרד ובמידה ונראה שאנו לא נגיע בשעות העבודה שלהם, יש להם סידור כזה שהם משאירים מחוץ למשרד מפה עם מקומות הלינה הפנויים, אנו יכולים להגיע מתי שנגיע, להתמקם באחד מהמקומות הפנויים ולמחרת בבוקר כשהמשרד פתוח - לשלם עבור שהיית הלילה.
וכך אכן עשינו כבר בחניון הראשון.

• טיפ נוסף לגבי החניונים- תמיד תשאלו אם יש שירותים, מקלחות, חדר כביסה (שפועל לפחות עד שעות הלילה המאוחרות אם לא 24/7) ו...WIFI- מה שברור מאליו בחניון אחד עלול להיות לא ברור בכלל בחניון אחר...

• הבאנו מהבית מצעים ומגבות ישנים ו-2 סירים שאפשר להשאיר שם בסוף הטיול אם רוצים, הבאנו איתנו גם את הכריות שקנינו כבר בפעם הקודמת ב IKEA, ואת הקומקום השורק. את שאר כלי האוכל כמו צלחות/כוסות וסכו"ם – ידענו שנקנה ב COSTCO - כחלק מההצטיידות לטיול שנעשה לאחר שנקבל את הקראוון, ואכן כך היה.

• כאמור- זיכרו! לא כדאי לתכנן טיול ל- SMOKY MOUNTAINS לפני השבוע השני של אפריל,  אז נפתחת העונה בכל האתרים בסביבה!!!

• כדאי להשאיר את הנסיעה לאורך ה-"NEW FOUND GAP" ומשם Clingmans Dome, MINGO FALLS  והכפר Cheerocky  ליום האחרון באזור גטלינבורג, במטרה לישון בחניון קרוואנים באזור ומשם לנסוע ל- SKY LINE DRIVE ומשם ל-BLUE RIDGE ו/או חזרה לאטלנטה. (מקצר ומייעל את סדר הטיול וזמני הנסיעה).

קבלו הצעה