אמריקה

מסע של שבוע מלאס ווגאס / משפחת שוירסקי


הרכב: זוג הורים וארבעה ילדים
מספר ימי הטיול: 7 ימים
אוקטובר 2016
התחלה וסיום בלאס ווגאס

הרפתקת הקרוואן שלנו מתחילה בלאס ווגאס, שם התוודענו לראשונה לבית הגלגלים החדש שלנו שעתיד לאכלס את משפחתנו, אבא אמא וארבעה ילדים. שיעור תדרוך קצר, הצטיידות וקדימה יוצאים אל מסע של 1300 מייל בשבעה ימים!

אנחנו פותחים בביקור קצר בסכר Hoover Dam המהפנט בעוצמתו, בסיבוב לילי ברחובות לאס ווגאס הנוצצים ובחניית לילה בחניון הקרוונים של מלון Circus Circus. למחרת, השכם בבוקר יוצאים לעבר פארק Zion. עם הגיענו, מטיילים ברחבי הפארק המקסים, עולים ויורדים בתחנות השאטל המקומי, מנסים להנציח בעדשת המצלמה את הנוף המקסים הנשקף מכל עבר. בערוב היום שמים פעמינו לעבר חניון RV שהומלץ עליו בחוברת הפארק. הגענו למתחם RV קסום, נושק למטעי תפוחים ולנחל זורם. מתמקמים, מצטיידים בעוד נשנושים, ארוחת ערב, מקלחות, ותכנון המסלול ליום הבא.

קרוואן

באישון לילה, מתעורר אבא יובל וטוען שאנחנו בעיצומה של רעידת אדמה, חיפוש באתר Earthquake Near Me, מאשש את טענתו, ניסיון להעיר את אמא אסנת מסתיים באימות תחושת הרעידות והחלטה בוגרת להמשיך ולישון ולבחון את המצב מחדש עם בוקר. עם אור ראשון, בהעדר אירועים מיוחדים מחוץ לקרוואן, ולאחר טיול בוקר רגלי אל הנחל יצאנו לדרך לנסיעה לעבר ה-Bryce Canyon. הפארק העצום והעוצמתי הזה משאיר אותנו פעורי פה אל מול תופעת הטבע האדירה הזו  ואף מפעיל את הדמיון הפרוע של הילדים אל מול מראות אלפי העמודים הניצבים המרהיבים.

עם ערב עוזבים את הפארק וכעבור פרק זמן מוצאים חניון RV בהקמה, באמצע שום מקום, שבעליו מסכים לאכלס אותנו. מתפשרים על תנאי האירוח הדלים מאחר שממילא אנחנו עייפים ומתכוונים לעזוב מוקדם מאד כדי להספיק ולהגיע לקניון Arches  המרוחק מאד. הילדים כבר ישנים, ובעודנו מתכננים את מסלול היום הבא, אנחנו שוב חשים ברעידות אדמה נוסח הרעידות של ליל אמש, אך מאחר והערב אנחנו עירניים יותר ומפוכחים, אנחנו מבינים שאלו הן תזוזותיו של בננו הבכור במיטה שבקדמת הקרוואן, וכך בידיעה מרגיעה זו אנו נרדמים עם סיפור "רעידת אדמה" שהופך לבדיחה משפחתית. לפנות בוקר כשבחוץ  עדיין עלטה מוחלטת, מתגלה לעינינו מופע כוכבים מרהיב ביופיו הפרוש מעל לראשינו. איזו הזדמנות אדירה ונהדרת להכיר לילדים את הדובה הגדולה והקטנה, את קסיופאה, ואת כוכב הצפון.

קרוואן עם ילדים

אל קניון Arches הקשתות המושלם הגענו למחרת, נפעמים מאין ספור קשתות שנגלו אלינו מכל פינה, נוסעים מנקודה לנקודה כדי לחוות עוד ועוד קשתות מרהיבות, אין ספק שהנסיעה הארוכה השתלמה. למחרת ממשיכים במרץ ל–Canyonlands להספיק ולהגיע לעוד קשת מרהיבה בטרם זריחה. לאחר ארוחת בוקר מפנקת באחת מפינות הפיקניק המיועדות בפארק, יוצאים לדרך לעבר העיירה Page לעוד שתי אטרקציות מרהיבות: ה-Horseshoe band, עיקול נהר הקולרדו שהצפייה בו בטרם הנץ החמה מעתיקה את נשמתנו ומותירה אותנו ללא מילים.

ארצ'ס

משם ממשיכים אל הקסם הבא, אל Antelope Canyon שמורת טבע אינדיאנית מרהיבה ביופיה שהטיול בה נעשה מתחת לפני האדמה בהדרכת ילידי המקום, בינות לקירות אבן שפוסלו בידי איתני הטבע. עוזבים את העיירה המקסימה ואת Lake Powell הפרושככתם כחול מרהיב ומחורץ וממשיכים אל התחנה הבאה, ה-Grand Canyon גדול הממדים. הקניון הזה על נקודות התצפית המרהיבות שבו חותם את מסע הפארקים שלנו, ואנחנו יוצאים לעבר לאס וגאס.

אנטילופ

חווית הקרוואן הייתה מיוחדת ומאחדת מאד עבורנו. הווי הנסיעה הארוכה באווירה ביתית עשירה בפינוקים, חניוני הלילה המאובזרים, ארוחות ערב חמות בתום ימי טיול ארוכים, כמו גם ארוחות בוקר מפנקות אל מול נופים מרהיבים, חווית הלינה המשותפת, כל אלה הפכו את המסע על גלגלים המשפחתי לספר זכרונות מיוחד במינו.

קבלו הצעה