אמריקה

מסלול טיול אלסקה ויוקון / משפחת גנזרסקי


הרכב: זוג מבוגרים
מספר ימי הטיול: 13 ימים
קיץ 2005
התחלה וסיום באנקורג'

יום 1 - טיסת פנים לאנקורג'.

יום 2 - אנקורג'-טלקיטנה, 153 מייל
קניית מזון ומים לפני הנסיעה, יציאה מאנקורג' לווסילה (42 מייל) על הכביש. Glenn Hwy כ-10 מייל מחוץ לאנקורג' נמצא מרכז האינדיאנים, שם יש מסלולי הליכה שעוברים דרך 5 "כפרים" אינדיאנים עם מופעים. המשך לכיוון טלקיטנה, מקום המפגש של 3 הנהרות, והעיר הקרובה ביותר להר המקינלי, במייל 66 אפשר להכנס לפארק Nancy Lake Recreation Center Area, בנהיגה אפשר לראות הרבה בע"ח ועופות. בטלקיטנה: אפשרות לשיט על הנהר. סיור בעיר:  ניתן לקבל מידע והדרכה ב-Talkeetna Historical Society museum, אפשר לסייר בבית הקברות בו קבורים כל מטפסי ההרים. לינה בקמפינג בטלקיטנה: Talkeetna RV Camper Park.

יום 3 - טלקיטנה-דנאלי פארק, 153 מייל
Rafting שייט בנהר - Denali Outdoor Center Mill. מייל אחד צפונית לכניסה לפארק. כל טיול בערך שעתיים. ביקור במרכז המבקרים בפארק דנאלי - לבדוק סיורי חינם. מי שמעוניין במצגת שקופיות + הרצאה של מטפס ב-Grand Denali show lodge. צריך לאסוף הכרטיסים  לטיול באוטובוס עד השעה 20:00, הכרטיסים יהיו ב-Reily Creek Merc (חצי מייל מהקמפינג) הטיול מתחיל בין 5:30 ל-7:00 בבוקר. לינה בקמפינג: Reily Creek RV Park.

יום 4 - פארק דנאלי
יציאה מוקדם בבוקר לטיול באוטובוס של השמורה המפורסמת ביותר, נופים, ציפורים ויותר מ-400 סוגי יונקים כולל דוב גריזלי ואיילים. הסיור אורך 7 שעות וכולל ארוחה קלה.

יום 5 - מדנאלי-לפיירבנקס
יציאה מפארק דנאלי לפיירבנקס. ביקור במוזיאון של האוניברסיטה, אחרי הסיור במוזיאון לוקחים רכבת ל-El Dorado סיור למכרות הזהב.

יום 6 - טיסה מפיירבנקס-לבראו
בראו
הנקודה הצפונית ביותר בארה"ב. ביקור בכפר אסקימואי והופעת פולקלור מקומית. חזרה בערב ללינה בפיירבנקס.

יום 7 - פיירבנקס
בשעה 14:00 שייט + סיורים. אח"כ נסיעה למעיינות חמים Chena Hot Springs. אפשר לטייל בשוק - יש חנות שטיחים מעניינת. לינה בפיירבנקס.

יום 8 - פיירבנקס-טוק
יציאה בבוקר דרך דלתא ג'נקשיין, 96 מייל. המשך לטוק, אפשרות לשייט לילי, לינה בטוק. לברר בטוק את שעות הפתיחה של המכס במעבר לקנדה.

יום 9 - טוק-איגל, 171 מייל
נסיעה ל-Seward Hwy, אפשר לעצור ב-Potter Marsh, חי-בר המשמש כמקלט לעופות מים, הולכים על הרציף מעל הביצה. במקום יש שילוט והסברים. בהמשך הדרך יש נקודות תצפית (מייל 110.5) Beluga point. בצד ימין של הדרך יש טלסקופים המאפשרים תצפית על לוויתנים. אם רוצים אפשר להכנס ל-Alaska Hwy ולהגיע עד לכפר Gridwood שם עולים ברכבל (tram) עליה של 7 דקות לתצפית (אתר סקי). משם ממשיכים ל-Big Game Alaska הספארי הכי טוב בו אפשר ללכת או לנסוע. נסיעה לקרחון פורטג', המשך נסיעה לסיווארד ( אפשר לקחת שייט בספינה Ptarmigan באגם פורטג' המגיעה עד 300 מטר מהקרחון). אם יש זמן, עושים טיול רגלי ל-Cains Head State Recreation. לינה בסיוורד.

יום 10 - סיוורד
טיסה במסוק + מזחלות כלבים – סיור בשעה 9:00 בבוקר. יש לבדוק מה צריך להביא ומה מספקת חברת הטיולים Godwin glacier helicopter+dog sled tour. סיור בנמל – Sea Life Center אם רוצים להשתתף בסיור של "מאחורי הקלעים" צריך להזמין בטלפון יום קודם, הסיור הוא למבוגרים בלבד. אופציה ב-11:30 לקחת שייט של כ-6 שעות לאורך חופי חצי האי קינאי בנוף קרחונים תוך צפייה בעולם החי הימי בשמורת טבע "קנאי פיורדס" שבה ניתן לראות את הקרחון "אקסיט" גולש לים. לינה בסיוורד.

יום 11 סיוורד-הומר, 168 מייל
המשך נסיעה בחצי האי קינאי לעיר הדייג הומר. לינה בהומר.

יום 12 הומר-סולדוטנה, 85 מייל
נסיעה מהומר לסולדוטנה. לינה בסודוטנה.

יום 13 סולדוטנה-אנקורג', 147 מייל
טיולים בחצי האי קינאי. לינה באנקורג'.

יום 14 אנקורג'
החזרת הקרוואן, סיורים באנקורג', טיסה חזרה

קבלו הצעה