אמריקה

מוושינגטון לניו-יורק בשלושה וקצת שבועות / משפחת קורנבליט


הרכב: זוג הורים ושלושה ילדים (6, 10, 12)
מספר ימי הטיול: 22 ימים
יוני 2016
התחלה בוושינגטון וסיום בניו ג'רסי

מסלול הטיול
טיפים לטיול

מתי לנסוע
את התכנונים התחלנו מעל שנה מראש כאשר איתרנו ביומן 4 שבועות שבהם אנחנו לא נפסיד יותר מדי ימי עבודה והילדים לא ירוויחו יותר מדי ימי לימודים - כך בחרנו חודש בין חג שבועות (אמצע יוני) עד תחילת יולי.

לאן לנסוע
השלב השני היה לבחור לאן לנסוע. בגלל שזה היה הטיול הראשון שלנו בקראוון בחרנו במסלול במזרח ארה"ב שבו הנסיעות פחות ארוכות ויש איזון טוב בין טבע לערים והרבה הרבה אמריקאנה. התבססנו באופן כללי על המסלול של נטע דגני מהאתר מסלולים.

מסלול הטיול
הנה המסלול לפי ימים ובסופו ההמלצות שלנו:
ימים 1-4: וושינגטון D.C - מוזיאונים, אנדרטאות והרבה היסטוריה אמריקאית. קנינו כרטיסים של 3 ימים לאוטובוס Hopon-Hopoff ובעזרתו הגענו לכל קצוות העיר. לטעמנו זאת עיר מושלמת לילדים - כל האתרים והמוזיאונים מאוד אינטראקטיביים, נגישים ובחינם.
יום 5: איסוף הקראוון (הסוכנות נמצאת במנאסס, כשעה נסיעה מהעיר). הצטיידות בוואלמארט ולילה ראשון בטבע ב-Catoctin Mountain Park.
יום 6: כל הלילה ירד גשם וגם בבוקר כך שלא יכולנו ממש לטייל בפארק, ירדנו לסיבוב קצר ורטוב והמשכנו ל-"הרשי" HERSHIES, אין כמו מפעל שוקולד ביום גשום. אחה"צ החלטנו לקצר טווחים וישנו ב-Williamsport South/Nittany Mtn. KOA.
יום 7: Watkins Glan State park - מסלול הליכה מרהיב בנקיק סלע מרובה מפלים ובריכות קטנות.

יום 8: בבוקר סיור במוזיאון הזכוכית של קורנינג, שילוב מדהים של מוזיאון מדע, היסטוריה ואומנות הזכוכית. משם יצאנו בנסיעה למפלי הניאגרה. עברנו את הגבול בקלות באזור העיר באפלו, חנינו את הקראוון בחניון בעיר ונסענו עם האוטובוסים החינמיים למפלים לסיור ערב.
יום 9: במרכז העיר ניאגרה אין ממש חניה עם קראוונים אבל יש אוטובוסים חינם מכל החניונים, אז חנינו את הרכב ולקחנו אוטובוס למרכז. בילינו יום שלם בכל האטרקציות עד שפתאום שמנו לב שכבר מאוחר וכדאי לצאת לדרך. מזל שביוני יש אור עד 10 בלילה. ישנו בחניון הקסום Golden Hill State Park והתהפנטנו מהשקיעה על אגם אונטריו.

יום 10: בבוקר בא המארח של החניון והזמין אותנו לסיור במגדלור ובית השומר המשומר, הרווחנו הסבר על התרבות של שומרי המגדלור ונהננו מתצפית על האזור. משם יצאנו בנסיעה ארוכה להרי האדירונדק. לינה ללא חיבורים על גדות האגם Lake Eaton.
יום 11: בגלל שהגענו בטרום עונה, אתרי הסקי שבהרים עוד נפתחו במתכונת קיץ ונאלצו לעדכן את התוכניות. נסענו לעיירה לייק פלאסיד, עשינו סיבוב קצר ברחוב בראשי והמשכנו לעבר "אוזבל קאזם" Ausable Chasm לטיול וראפטינג. אחרי הצהרים עברנו עם מעבורת את אגם "שמפליין" לעבר ברלינגטון. מבחינת הילדים המעבורת הייתה אטרקציה בפני עצמה.

יום 12: שוב גשם, אז נסענו ישירות לקניות ב-North Conway - ובערב לחניון פרטי מקסים באזור פרנקוניה נוצ'.
ימים 13-14: חרשנו את ההרים הלבנים. אני לא אפרט את כל המסלולים שעשינו אבל אמליץ לא לוותר על ה"לוסט ריוור גורג'" בניגוד למקומות האחרים זהו אתר בתשלום - אבל שווה כל שקל, מסלול בין, מעל ומתחת בולדרים ענקיים.
ימים 15-16: "אקדיה - מיין". בפארק אקדיה יש מגבלת תנועה עם קראוונים אבל ישנה גם מערכת אוטובוסים חינמית של הפרק שמביאה למסלולים העיקריים. אנחנו החנינו את הקראוון בקמפינג סביר בשולי הפארק וממנו יצאנו לטיולים.
יום 17: נסיעה, נסיעה, נסיעה עד לחניון Wompatuck State Park דרומית לבוסטון.
יום 18: בוסטון, חנינו את הרכב ליד תחנת הרכבת בעיירה בריינטרי, ונסענו עם הרכבת למרכז העיר. טיילנו לאורך מסלול החירות וקינחנו באקווריום. בסופו של היום חזרנו עם הרכבת לאותו החניון.
יום 19: העיירה פלימות', המייפלאוור ונסיעה לקייפ קוד. לא תכננו להגיע לקייפ אבל איזה מזל שכן!
יום 20: שייט לוויתנים מהעיירה פרווינסטאון - כנראה הדבר הכי מדהים בטיול! לא ניתן לתאר את ההתרגשות כשמשפחות שלמות של ליוויתנים בגודל אוטובוס שוחים מטרים מהספינה. אח"כ רחצה באוקינוס האטלנטי.

יום 21: נסענו לעיירה מיסטיק (כן זאת עם הפיצה) בה יש מספנה עתיקה עם דגמים של אניות ושחזור של כפר דיגי ליוייתנים מהמאה ה-18. בלילה - אחרי שאכלנו פיצה כמובן, לקחנו את המעבורת מניו-לונדון לאוריינט ופעם הראשונה, בהעדר חניון באזור והלילה שכבר ירד, ישנו בחניה של המעבורת.
יום 22: נפרדים מהקראוון ונוסעים לעיר ניו-יורק.
ימים 23-26: ארבעה ימים מטורפים בעיר הכי מטורפת כולל חגיגות ה-4 ביולי עם זיקוקים ודגלים.

טיפים לטיול
אם שרדתם עד עכשיו מגיע לכם טיפים:
• איסוף הקראוון - כמו שהמליצו התקשרנו יום קודם לחברת ההשכרה ולשמחתנו הם הסכימו שנבוא ב-11:00 בבוקר. אז שווה להתקשר ולשאול.
 Google maps - הוא החבר הכי טוב, אבל באזורים הנידחים ובפארקים לא תמיד יש קליטת GPS אז כדאי להוריד מפות off-line ולשים לב.
 כלים חד פעמיים - חשוב לשמור על הסביבה אבל די מבאס לשטוף כלים בכיור הקטן של הקראוון, אנחנו קנינו לכל ילד כוס שתיה עם קשית לשתייה במהלך היום (לא נשפך בנסיעה) ובארוחות השתמשנו בכלים חד"פ.
 אפליקצית RV PARKY - עזרה לנו למצוא חניונים לאורך הטיול.
 חשוב לבנות תכנית שתואמת את היכולות שלכם כמשפחה - אורך ורמת הקושי של מסלולי הטיול, יחס טיולים/אטרקציות. ולזכור שבאנו כדי ליהנות ולא כדי להספיק.

תודה לצוות מוטורהום ולהתראות בטיול הבא שכבר הזמנו לקיץ 2018 במערב ארה"ב!

קבלו הצעה