אמריקה

קיץ משפחתי במערב ארה"ב / משפחת יהלם-אקשטיין


הרכב: זוג הורים ושני ילדים
מספר ימי הטיול: 17 ימים (עם קרוואן)
קיץ 2017
התחלה וסיום בלאס ווגאס

אחרי הרבה שנים של מחשבות החלטנו להגשים חלום, טיול לארה"ב בקרוואן - זוג הורים + שני מתבגרים 18 ו-15.
למרות שידענו, כי טיול בסדר גודל כזה מחייב תכנון מוקפד לפחות שנה מראש, עקב אילוצי לו"ז, התכנון התכווץ לשלושה חודשים בלבד!!! 
המשמעויות רבות, הזמנת מקומות לינה באתרים בתוך הפארקים אינה זמינה, כמות הקרוואנים ומיקומם מוגבלת, טיסות לא אטרקטיביות במיוחד ועוד ועוד.
אבל במבט לאחור, מדובר בטיול מדהים, חוויה משפחתית לכל החיים. 
התכנון כלל 3 ימים בלאס וגאס עם רכב שכור רגיל, 17 ימים קראוון, עוד 7 ימים מווגאס לסן פרנסיסקו ברכב רגיל.

ראשית, ברצוני להודות לחברת מוטורהום, לנציגה גל, על שרות מקצועי ואמין, סבלנות ויושר - הכל נעשה טלפונית ובאמצעות מיילים. בעקרון, לארבעה אנשים מספיק קראוון C25 , אולם מאחר והזמנו מאוחר לא נשארו.
הזמנו את C30 אשר מתאים ל-7 אנשים. זה קראוון נוח פונקציונאלי, מסודר באופן אופטימלי. המקרר, הגז השירותים והמקלחת במצב טוב, המזרון בחדר שינה ידע ימים יפים יותר - מי שמחפש פינוקים ולוקסוס זה לא בשבילו.

את הקראוון קיבלנו בתחנת של CRUISE AMERICA בלאס ווגאס. התהליך לקח זמן רב, אולי בגלל הקיץ, אחרי שעתיים בערך היינו בחוץ, עוברים בסניף של WALMART הסמוך להצטיידות, חזרנו לווגאס כדי להחזיר את הרכב השכור, וקדימה לדרך. 

את כל הנהיגה "זכיתי" להנות לבדי, בערך 5000 ק"מ, אשתי העדיפה להיות גיבוי בעת צרה.
אחרי יום בערך התרגלתי לגודל של הרכב - עיקר הקושי הוא בנסיעה לאחור ובחניות - חייבים מכוון אנושי. בנוסף, מראות הצד בולטות באופן חריג, מאחר וגוף הקראוון רחב מהחלק הקדמי - בכבישים צרים יש להיזהר.

באחת השמורות - פארק לאומי ארצ'ס - הכביש הראשי צרי למדי, קראוון אשר נסע מולי בצורה לא זהירה ניפץ את מראת הצד השמאלית. לא נעים - כמעט בלתי אפשרי לנהוג ברכב ללא מראת צד שמאלי. מאחר והכביש צר, לא ניתן לחזור כדי להחליף פרטים באופן מיידי, צריך להמשיך כברת דרך יד למציאת מקום נוח לסובב את הרכב.
אחרי כחצי שעה איתרתי את הנהג הפוגע, אזרח אמריקאי, אשר נהג בקראוון ארוך אליו היה מחובר רכב פרטי. הוא התנצל
ומסר את כל הנתונים שדרשתי ממנו, לדבריו הביטוח שלו ושלי יכסו את הנזק (בדיעבד זה היה מיותר וגם לא נכון).
השרות הטלפוני של CRUISE AMERICA הציע לי לתקן את המראה באחד המרכזים שלהם, במרחק נסיעה של 500 ק"מ...
בשלב זה נאלצנו להשתמש בכישורי אלתור, מאחר ולא ניתן לתקן ו/או לרכוש מראה מתאימה.
בעיר הקרובה - MOAB - רכשנו מראת איפור גדולה (בעלות 5$) אשר הורכבה אחר כבוד בעזרת איזולירבנד על גוף המראה - בעזרת תחזוקה שוטפת החזיקה מעמד עד סוף הטיול.
כאשר החזרנו את הרכב, התברר לנו שסכום של 1500$ זה ההשתתפות העצמית – מנהל התחנה, באדיבותו בדק את הנזק וחייב אותנו על 40$ בניקוי ההוצאות על ה"מראה החליפית".

כאשר הרכב בנסיעה, המזגן של הרכב אינו מסוגל לקרר את כל החלל, כאשר הרכב בחניה ניתן להפעיל את הגנרטור (או חיבור לחשמל) ואז המיזוג המרכזי עושה עבודה טובה ומקרר את כל החלל.

בגדול, למרות ההדרכה, את הקראוון למדנו תוך כדי תנועה, כולל תקלות - הפריזר מפסיק להקפיא בגלל שהחיישן החליט לטייל, או לא להשתמש בתרסיס קרם הגנה בתוך הקרוואן - מפעיל אזעקת גילוי שריפות.
כולל תובנות – אסור לנהוג עם סנדלים ומכנס קצר בנסיעות ארוכות - החום מהמנוע עלול לשרוף את כפות הרגליים, מומלץ להסתייע בבקבוקי מים קפואים להקלה רגעית.
בייחוד יתרונות, למשל אחרי טיול רגלי ביוטה, חום אימים, נכנסים לרכב בחנייה, מפעילים מזגן, מתקלחים, אוכלים וממשיכים הלאה, או במהלך נסיעה באחד הפארקים ביילוסטון, עצירת הרכב מול נהר, החלפה מהירה לבגדי ים, ירידה לטבילה וחזרה למסלול.

לסיכום: למרות החששות וחוסר הוודאות שלפני, מדובר בחוויה משפחתית מדהימה, בתור משפחה אשר ביצעה מספר טיולים בעולם, אין ספק שטיול בקרוואן הינו בעל משמעות מיוחדת - לא רק טיול, הרבה מעבר לכך, כבר מתחילים לתכנן את הטיול הבא.

קבלו הצעה