אמריקה

16 יום בקרוואן מפיניקס לדנבר, "חוויה מדהימה!" / משפחת אביבי


הרכב: זוג הורים וארבעה ילדים
מספר ימי הטיול: 16 יום
יוני 2019
התחלה בפיניקס וסיום בדנבר

טיפים

לגל ממוטורהום - השירות ממך היה מעולה. מענה לכל שאלה מכל סוג שהוא. הבנה מקצועית גבוהה. מענה מהיר. גם לאחר שיצאנו לטיול. עזרת לנו מאוד בהחלטות של תכנון הטיול וגם תוך כדי. זה מקל מאוד לצאת לטיול כזה הפעם הראשונה כשאתה מרגיש שיש לך גיבוי מקצועי כזה. תודה!

מצ"ב סיכום טיול וקצת תמונות (עשינו חולצות עם לוגו במיוחד לטיול)

טיילנו שבועיים וחצי עם קרוואן כחלק מטיול גדול יותר של חודשיים שחוצה את ארה"ב מקליפורניה לניו יורק. משפחה עם 4 ילדים מגילאי 6-15.

הקרוואן של חברת קרוז אמריקה, C30 בגודל של 30 פיט, שימש אותנו מפיניקס אריזונה דרך יוטה והפארקים (Bryce & Zion) ומשם דרך איידהו לפארק Yellowstone (מונטנה + וויומינג), גראנד טיטון וסיימנו בקולורדו בפארק Rocky Mountains שהיה מושלג. את הקרוואן החזרנו בתחנה בדנבר.

החוויה היתה מדהימה, בדיעבד יכולנו להמשיך עוד עם הקרוואן. בהחלט למדנו לא מעט ועם הנסיון לומדים גם מהם המקומות הטובים לחניה שכדאי לחפש בכל מקום.
מתרגלים מאוד מאוד מהר לנהיגה עצמה ובסופו של דבר לא היה מקום שרצינו לעצור או לחנות בו שלא יכולנו (רק אני נהגתי).
פתרון מאוד נוח מבחינת היומיום בייחוד בסוגיות של ארוחות ואוכל בכללי (במקרה שלנו כשרות ואלרגיות).

עולם הקרוואנים מאוד מפותח פה ולכן הפתרונות מאוד נוחים פה. יש מגוון אתרים מכל הסוגים, חלקם פשוטים וחלקם עם בריכה ואזורי משחקים. 
השירות של קרוז אמריקה בפיניקס היה מצוין ובדנבר קצת פחות אך תהליך קבלת הרכב והחזרתו היו מהירים (כחצי שעה מרגע שהרכב מוכן בקבלה) וללא בעיות מיוחדות. 

השירות ממוטורהום וספציפית מגל היה מעולה. קבלנו מענה מלא לכל שאלה לפני הטיול וגם תוך כדי הטיול עצמו. מענה ברור, מהיר ומפורט. הייעוץ של גל עזר לנו לקבל החלטות בהכנת הטיול שהתבררו כמוצלחות.

לסיכום - הקרוואן היה פתרון מעולה לחלק הזה של הטיול ואפשר לנו לחוות בצורה נוחה את הנופים והמקומות שטיילנו בהם. 

מספר טיפים קצרים שלמדנו תוך כדי
• לקנות ביטול השתתפות עצמית של קרוז אמריקה ע"י תשלום במקום. פתרון שהתאים לנו. למרות שלא הגענו למצב של להפעילו כדי לקבוע אם זה יעיל בפרקטיקה.
• אפליקציה מעולה ששמשה אותנו בהמלצת איש השירות בפיניקס - RV Parky. מאפשרת לקבל בצורה מעודכנת את כלל החניונים בכל מקום לפי מפת גוגל עם פירוט וחוו"ד על כל אחד.
• לינה בחניון Walmart מורשה היא פתרון מצוין למקרה הצורך. ניצלנו זאת פעמיים. מופיע גם באפליקציה הנ"ל.
• עצירה בסניף Walmart ובחנות הכל בדולר כלשהי פתרון מצוין וזול להצטידות בכל מה שנדרש (שמיכות, כריות, חומרי ניקוי, מטאטא זול, נייר טואלט, כריות, חומר לשירותים וכו').
• שימוש בגנרטור - בעצה של גל החלטנו להפעיל לפי הצורך ולא לפי יום. היה נחוץ בלילות קרים בעיקר לחימום כי הקרוואן לא מבודד כמעט. מצד שני ברוב האתרים אסור להפעיל גנרטור אחרי 10 בלילה.
• בדיקה לפני צ'ק אאוט - בדקנו הכל אבל תמיד יש עוד. למשל מגבים, נעילה נוחה של דלת הקרוואן, צינור הביוב שהיה קצת קרוע והחמיר לקראת הסוף. אז באמת לבדוק הכל (החברה לא עשתה בעיות עם זה כמובן).
• המכבסות באתרים המסודרים מעולות. פתרון לבעיות הביגוד בטיול ארוך. כדאי להצטייד מראש בתכשירי כביסה בחנויות הכל בדולר מאשר לקנות במכונות.

היה מדהים וסביר להניח שנמצא את עצמנו שוב באחד כזה בעתיד.

אלעד אביבי 

קבלו הצעה