יעדי טיול

יעדי טיול

סקנדינביה

נורבגיה, שבדיה ודנמרק הן מדינות סקנדינביה בקצה הצפוני של אירופה, אך בהגדרה רחבה יותר סקנדינביה היא כל "המדינות הנורדיות" שכוללות גם את פינלנד ואיסלנד. כל אלה יעדים פופולריים ביותר לטיול בקרוואן ומתאימים בעיקר לעונת הקיץ - פתרון מצוין לכל מי שרוצה לברוח מהלחות והחום הבלתי נסבל של הקיץ הישראלי.

> שלווה ⋅ קרירות ⋅ בתי עץ ⋅ עיצוב ⋅ פיורדים ⋅ ויקינגים ⋅ טרולים ⋅ זהר הצפון 

כדאי להגיע לנורבגיה בעיקר כדי לראות את הפיורדים המדהימים

תמונות מטיול במדינות סקנדינביה

המחיה במדינות הנורדיות יקרה וכך גם שירותי תיירות כמו בתי מלון ומסעדות. זו גם הסיבה שטיולי קרוואנים פורחים במדינות הללו כאלטרנטיבה במחיר שפוי.

נורבגיה היא היעד המרכזי אליו מומלץ להגיע כדי לחזות בנופים מהיפים בעולם - בעיקר הפיורדים המפורסמים ובראשם פיורד גייראנגר, דרך הטרולים ואיי לופוטן בצפון וגם בעיר היפהפיה ברגן. טיול בקרוואן ממונע מתאים במיוחד לנורבגיה, שהיא מדינה עצומה בשטחה ומרחקי הנסיעה ממקום למקום גדולים מאוד, אך יש לקחת בחשבון שכמות הזמן היא מרכיב חשוב בהצלחת הטיול ועל כן תכנון קפדני של המסלול הרבה זמן מראש הוא הכרחי. כשמדובר על טיול של עד שבועיים - נקודת ההשכרה המרכזית והמתבקשת היא אוסלו. למי שיש יותר זמן ומעוניין להוזיל את עלות שכירות הקרוואן, ניתן לשקול השכרה בשטוקהולם שבשבדיה, או לחילופין בתחנות בצפון גרמניה כמו המבורג וברלין - אך לשם כך ראוי להקדיש לפחות שלושה שבועות מלאים, בגלל ריבוי הנסיעות והמעבורות ולוותר על צפון נורבגיה.
טיולים קצרים אפשריים גם בפינלנד, שבדיה, דנמרק ואיסלנד. 

עוד השראה לטיול בסקנדינביה

מכתבי מטיילים בסקנדינביה ובאיסלנד

טיול נופים מהמם בנורבגיה - טיול מצולם

נורבגיה בקרוואן קסם צפוני

איסלנד הטבע הכי בתולי ופראי

מסלולי טיול לנורבגיה, ארץ הפיורדים

מסלול טיול לאיסלנד, ארץ הקרח והאש

תחנות השכרת קרוואנים מרכזיות 
בנורבגיה: אוסלו, טרונדהיים, ברגן 
שבדיה: שטוקהולם, מאלמו
פינלנד: הלסינקי, רווניימי
גרמניה: המבורג, ברלין

עוד מידע
טיפים לטיול עם קרוואן בסקנדינביה

קרוואן באיסלנד לא יקר כמו שחשבתם

חניוני קמפינג בסקנדינביה

כbv

קבלו הצעה