אמריקה

אמריקה

טיול במערב קנדה בקרוואן אוטובוס / משפחת אביר


מספר ימי הטיול: 21 ימים
ספטמבר 2015
התחלה וסיום בונקובר

הי שירלי וכל הצוות במוטורהום,
חזרנו בשבוע שעבר לאחר מסע ארוך ומדהים. אשמח לשלוח בהמשך תמונות וקצת טיפים.
היינו רוב הזמן בקנדה וגם קצת במדינת וושינגטון בארה"ב.
מאחר ואני חושב שאתם נותנים שירות טוב (עובדה שאני ממליץ עליכם לחברים!), אכתוב בפירוט את הדברים החשובים - כי בכל זאת חשוב לדעתי שתדעו מה מתרחש בין השוכר לחברה.

חברת ההשכרה בה שכרנו את הקרוואן היא חברה מקצועית. האתר שלהם בוונקובר גדול, מטופח ונחמד מאוד (למשל, עשו על האש ונתנו לנו בזמן שחיכינו לקראוון). הצוות אדיב בסה"כ.
בארץ עשיתי כפי שהמלצתם צ'ק אין מוקדם באתר שלהם עם פרטי המלון בו נלון בלילה הראשון בוונקובר. בערב לפני ההשכרה התקשרו אליי למלון וקבעו לאסוף אותי (בערך 20 דק' נסיעה מהמרכז שלהם) למחרת בבוקר ב-8, ואכן הגיע נהג ומיניבוס בזמן – שירות יפה!

מאחר וזו פעם שנייה שלנו בקרוואן הייתי צריך פחות הסברים מפורטים לגבי התפעול. אבל יש בקראוון הזה מערכות שלא היו בקודם, ואלו הוסברו (מייצבים, שולחן אוכל נוסף, צילון חשמלי, מיטה חשמלית וכו'). יחד עם זאת, הבחור שהסביר לי על הקראוון לא ידע כל מיני דברים לגבי התפעול של מערכת המולטימדיה, רמקולים חיצוניים, רמקולים ב"חדר הורים" האחורי וכו' וטען שאין לו את מי לשאול כי אף אחד לא מבין בזה.

הקראוון עצמו מסוג A קלאס. באופן כללי צריך לומר שהוא היה ברמה אחרת לגמרי מהקודם שלקחנו (C קלאס). הרבה יותר מפואר, מודרני, מאובזר ומפנק.
אין גם ספק שהעובדה שהוא היה חדש למדי הייתה מהותית - שוב, לאחר האכזבה מהמצב הגרוע של הקראוון הקודם שהיה לנו בארה"ב - זה היה במצב מצוין.
אני בהחלט אמליץ על הדגם הזה (למי שיכול לשלם על התוספת) בלי שום ספק - משדרג מאוד את החוויה, בלי קשר אם מדובר על טיול ארוך או קצר. יש לו שני סליידים, מקלחת טובה, הוא מרווח ונוח ומגיע עם כל האבזור (פנס, כפפות, כלי עבודה, גרזן ועוד ועוד. באמת יופי). הבנתי גם שצריך מאוד להשתדל ולקבל קראוון משנתון חדיש, כי ההבדל הוא של שמיים וארץ.

נקודה שצריך לשים לב אליה נוגעת לגודל מיטות הילדים - המיטה הקטנה (שולחן אוכל) מתאימה לילד עד גיל 7-8 מקסימום. הבינונית (ספה) לילד עד גיל 11-12. זו שמעל הנהג היא זוגית וארוכה מספיק גם לשני מבוגרים. למשפחה עם ילדים גדולים זה לא מתאים כי בשתי המיטות הקטנות לא ניתן לשכן אותם.

תהליך קבלת הרכב
כשקיבלנו את הקראוון היו שני דברים עיקריים שלא היו מוכנים – הארון של הטלוויזיה היה תקוע (לא נפתח) והבסיס של שולחן האוכל (שהופך למיטה) יצא ממקומו בהפיכת השולחן למיטה. מזל שביקשתי מהבחור להדגים את זה עד הסוף כי במצב "רגיל" אי אפשר היה להבחין בזה.
תהליך התיקון ארך המון זמן, וזו הנקודה השלילית העיקרית שלי מהחברה - יצא שהתעכבנו יותר משלוש שעות שם. אגב, את ארון הטלויזיה הם לא הצליחו לתקן ואני וויתרתי כי לא רציתי להתקע שם עוד - גם כך זה היה מוגזם.שוב עולה עניין הכנת הקראוון לפני הגעת הלקוח. אין ספק שבדיקה יסודית שלהם לפני שהגענו הייתה עולה על הנקודה הזו.  נורות מצב המיכלים היו לחלוטין לא אמינות (מראות שהכל מלא כל הזמן) - עניין שזכור לי היטב גם מהפעם הקודמת. בכל זאת, התרשמתי שרמת התחזוקה של הקראוון טובה והוא באמת היה די חדש.

אירוע אחד חמור שנגמר בנס תודה לאל - באחת הנסיעות הראשונות שלנו נפתח אחד הארונות מעל הספה, עליה ישבה בתי בת ה-11 באותו זמן ונפלו עליה 10 צלחות גדולות על הראש. באמת באורח נס הילדה יצאה ללא פגע משמעותי חוץ מכאבים ונפיחות. אח"כ העברנו את כל הצלחות למקום נמוך. אירוע אחר היה צינור המים שהתפרק - קניתי אחר בעיירה הקרובה. אירוע נוסף היה שהפרופן (גז) נגמר אחרי 10 ימים, אולי פחות. שוב, מנסיון העבר - לא הגיוני שהוא נגמר כל כך מהר. לדעתי לא קיבלתי אותו מלא או שהייתה דליפה, אבל לצערי לא הייתה לי הוכחה לעניין הזה. הייתה פעם שדלת השירותים נתקעה במצב סגור. התקשרתי אל החברה וטלפונית הסבירו לי מה לעשות, אחרי כמה דקות של עבודה עם מברג העניין נפתר. ליוו את התהליך עד סופו. פעם אחרת לא היה חשמל בכל הקראוון, שוב התקשרתי ושוב הסבירו איך לתקן. שירות טוב ללא ספק.

בשורה התחתונה - וזה מה שחשוב – היה טיול מדהים-מדהים-מדהים כמו שאומרות הבנות שלי, עמוס חוויות מאלפות, חלקן עוצר נשימה, של פעם בחיים. לקראוון היה חלק ניכר בהנאה שלנו ולכל אופי הטיול.

אני מרוצה מהשירות שלכם ושלך בפרט ואשמח להמליץ עליכם ולהשתמש בשירותכם בפעם הבאה שנתכנן מסע דומה.

להשתמע, גיל אביר

קבלו הצעה