אמריקה

מסן פרנסיסקו ללאס וגאס בשבועיים / משפחת נחמני


הרכב: זוג הורים (אורית ויוני) ושלושה ילדים (איתי, 18, נועה, 15 ורותם, 13)
מספר ימי הטיול: 15 ימים
ספטמבר 2015
התחלה בסן פרנסיסקו וסיום בלאס ווגאס

בפתח דברינו נספר כי הטיול לארה"ב שערכנו ארך כחודש ימים כאשר שבועיים ממנו נעשו  בקרוואן. הייתה זו עבורנו שוב חוויה מיוחדת, מגבשת ומאתגרת בעיקר בזכות הקרוואן. את ההיכרות שלנו עם הקרוואנים חווינו בטיול לאירופה במסגרת "טוס וסע למינכן". נדגיש כי החוויה בקרוואן בארה"ב הייתה אחרת בשל העובדה כי מדובר בקרוואן גדול יותר, הילדים גדלו והנופים והאטרקציות היו שונים ועוצרי נשימה.

משפחה

מסלול הטיול בקצרה

9.9 – טיסה לניו יורק ומשם טיסת המשך לסן פרנסיסקו. בעיר סן פרנסיסקו בילינו 4 ימים על בסיס תחבורה ציבורית מקומית, שם ביקרנו בכל אתרי החובה. מומלץ לרכוש את כרטיס ה-CITYPASS. עיר יפה ומיוחדת.

14.9 – קבלת הקרוואן בסן פרנסיסקו (מדגם C30 גדול ומרווח ובמחיר סביר) – כאן למעשה החל הטיול המגבש בקרוואן שהיה מאובזר בכל מה שרק נדרש. פרקנו את חפצנו לארונות והתארגנו לקניות על מנת למלא את המקרר באוכל ושאר דברי מתיקה לילדים. נסיעה ליוסימיטי.

בתוך קרוואן

15.9 - בפארק לאומי יוסמיטי התחלנו את הביקור בפארק במרכז המבקרים, על מנת להתעדכן מהם המפלים בהם הזרימות החזקות ולקבל המלצות ספציפיות על שבילי טיול מוצלחים. נסענו לכיוון מעבר טיוגה, כביש Tioga (כביש 120), דרך נופית מדהימה שאורכה 39 מייל. עשינו טיול רגלי ביער עצי הסקויה, ביער עצים מרהיבים בגודלם וביופים. לינה בקמפינג ביוסימיטי: UPPER PINES.

16.9 - The Mist Trail – מוביל אל מפלי Vernel, נסיעה לנקודת הקרחון Glacier Point (משך הנסיעה מעמק יוסמיטי כשעה, 50 ק"מ) בדרך נופית ומפותלת המגיעה לנקודת התצפית המרשימה ביותר על העמק. Tunnel View - נקודת תצפית על כל העמק מספקת את אחד המראות המפורסמים של העמק. ממנה צפינו ב-El Capitan, במפלי Bridalveil ובכיפה החצויה (Half Dome).

17.9 - נסיעה למונטריי בדרך עצרנו באאוטלט גילרוי מרכז חנויות גדול, נוח מאוד להסתובב בו - Gilroy Premium Outlets.

18.9 - ביקור באקוואריום של מונטריי Monterey Bay Aquarium, שם התבוננו בדגים מרהיבים ביופים. לאחר מכן, ערכנו טיול במונטריי עצמה וטיול רגלי בעיירה הציורית כרמל בין הגלריות והבוטיקים.

19.9 - נסיעה בכביש מספר 1 המפורסם והנופי, בין גשרים ופיתולים. עצירות בנקודות תצפית מרשימות. טיול רגלי בשמורת פוינט לובוס, טיול בביג סר, ביקור בשמורת פילי ים. בהמשך נסיעה לאיזור קסום שנקרא מורו ביי. באיזור של המפרץ ניתן לצפות בשפע לא מבוטל של חיות - ציפורים, כלבי ים, פילי ים ואריות ים. לינה ב-Morro Dunes RV Park.

20.9 - המשך נסיעה בכביש מספר 1. עצירה בחוף היפה של פיזמו שנמצא כ-20 ק"מ ממורו ביי, פסק זמן למנוחה ומשחקים על החוף יפה ונקודות עצירה יפות שמציע האזור. ביקור בעיירה הדנית סולבאנג (נסיעה נוספת של כ-140 ק"מ סיור ברחובותיה המרהיבים של העיירה בין אנשיה הלבושים בתלבושות מקומיות וכמובן קינחנו במאפים המיוחדים המקומיים. ביקור בסנטה ברברה ונסיעה לכיוון לוס אנג'לס.

21.9 – לוס אנג'לס - ביקור בפארק דיסני אדוונצ'ר המרהיב. בפארק אטרקציות רבות על פי סרטי דיסני שונים בעיקר לגילאי הילדים שלנו. הפארק מציע שלל מתקנים חלקם אקסטרימים. חניית הקרוואן היתה סמוכה לפארק ועל כן בשעות אחה"צ יצאנו לקרוואן למנוחה קלה ולארוחת צהריים כדי שנצטרף בשעות החשיכה להופעת הלילה בפארק שכללה מופע מרהיב של מוזיקה, לייזרים צבעים ועשן (יום שלם).

22.9 – לוס אנג'לס - ביקור באולפני יוניברסל, מדהים ומעניין (יום שלם).

23.9 – נסיעה לכיוון הגראנד קניון - ארוך מאוד אך אין ברירה (בדיוק בשביל זה יש את  הקרוואן) לינה בויליאמס.

בדרך

24.9 – גראנד קניון – ביקור במרכז מבקרים ובחירת מסלולים ותצפיות בשמורה, תנועה בעזרת שאטלים מקומיים. אחר הצהריים נסיעה לכיוון פייג'.

25.9 – אגם פאוול – שיט של יום שלם באופן עצמאי עם סירה שכורה שאליה קשור אבוב. אחת החוויות הגדולות בטיול, הילדים ירדו מידי פעם לאגם ואנחנו משכנו אותם באבוב. במהלך היום פיקניק בסירה ובחופים הסמוכים (יקר אך מומלץ מאוד).

26.9 -  פייג' – סיור בקניון אנטילופ המדהים, קניון של נקיקים חלקו מתחת לאדמה מרהיב ביופיו, סיור ותצפית בעיקול הפרסה ובסכר גלן. נסיעה לברייס.

27.9 – פארק ברייס – מסלול  Navajo Loop Trail והמשך  ב-Queens Garden Trail, מסלול מעגלי מקסים של 4 שעות המתאים למשפחות  מול נוף עוצר נשימה, תצפית על הצריחים המיוחדים וההרים. בהמשך נסיעה לפארק זאיון ללינה.

28.9 – פארק זאיון – טיול רגלי במסלול Angle's Landing של כ-8.5 ק"מ המוביל לתצפית המרהיבה על עמק. המסלול מעט קשה אך מוביל לנוף עוצר נשימה זהו בהחלט אחד המסלולים שמי שמגיע לפסגתו  לא מצטער על ההשקעה. אח"כ טיול רגלי בתוך הנחל מסלול רטוב מעגלי של 3.5 ק"מ הנקרא Riverside Walk בין קירות בגובה 600 מטר כ-1.5 שעות.

29.9 – נסיעה ללאס וגאס והחזרת הקרוואן. השכרת דירה במלון דירות Desert Rose Resort מרווח נקי ומומלץ, מנוחה ובילוי של 5 ימים מהנים מאוד.

3.10 – טיסה לניו יורק להמשך הטיול, שם לנו בברוקלין וחרשנו את ניו יורק ברגליים היה כיף כולל הרבה קניות וחזרה לארץ ב-8.10.15.

לסיכום
טיול אינטנסיבי מאוד שבו רצינו לטעום ולהינות מכל הטוב שיש למערב ארה"ב להציע. החוויות שחווינו הן רבות ומגוונות, חשוב מאוד לבצע תכנון קפדני של הלו"ז, המסלולים והאתרים תוך שילוב של טיולי טבע והאטרקציות השונות, יש לזה חלק גדול מאוד בהצלחת הטיול. החוויה בקרוואן לא זרה לנו וכמובן שנהנו מאוד. אנחנו משפחה שאוהבת לטייל בדרך זו שכן, השילוב של "הבית" שזז איתך לכל מקום עם כל הנוחיות שיש לו להציע בשילוב הטבע לטעמנו זה מתכון מנצח. המרחקים בארה"ב גדולים מאוד וחשוב לקחת זאת בחשבון ולהיות מוכן לנסיעות הארוכות. 

קבלו הצעה