השכרת קרוואנים בחו"ל  
top_title_left.gif (1329 bytes)
עוד באמריקה:
השכרת קרוואנים באמריקה
דוגמאות לטיולים באמריקה
טיפים למטיילים באמריקה
קצר וקולע
מסלולים באמריקה
כתבות לפי אזורים
חניוני קמפינג באמריקה
טבע ופארקים באמריקה
אטרקציות ובילוי באמריקה
אתרי טיול מומלצים בארהב ובקנדה
סרטי המחשה אמריקה
קרוואן השנה 2018
מכתבי מטיילים באמריקה
מבצעים באמריקה
אמריקה

טיפים למטיילים עם קרוואן בצפון אמריקה

RV

זיכרו- כשאתם שם, זה הכינוי האמריקאי לקרוואנים. (קיצור של recreational vehicles)
למילון המונחים מעולם הקמפינג

ויזה לארה"ב
כל בעלי דרכון ישראלי ,ללא הבדלי גיל , חייבים בהוצאת ויזה לארה"ב כדי להיכנס לארצות הברית.
אתר המסייע בהנפקת ויזה לארה"ב http://www.visaform.co.il

ויזה לקנדה
החל מ-15 במרץ 2016 כל נוסע שיגיע לקנדה דרך האויר צריך להוציא ויזה eTA
מדובר בהליך פשוט שמצריך דרכון בתוקף, כרטיס אשראי וכותבת אימייל. העלות 7 דולר בלבד.

עוד  פרטים וסרטון הסבר: www.cic.gc.ca/english/visit/visas.asp

כרטיס מנוי שנתי לפארקים 

אם אתם נוסעים לאמריקה ומתכוונים להיכנס למספר פארקים לאומיים ((National Parks - מומלץ מאוד לרכוש כרטיס חבר שנתי שמחירו 80$.
"America The Beautiful "
הכרטיס תקף לשנה ומקנה כניסה חופשית לכל הפארקים הלאומיים של ארה"ב וגם לפארקים ושמורות נוספים שאינם לאומיים ומחזקים ע"י רשויות אחרות כגון רשות היערות, רשות שמורות הטבע האמריקאית וכן הטבות שונות. 
 את הכרטיס כדאי לרכוש כבר בכניסה לפארק הראשון בו תבקרו. שימו לב הכרטיסים אינם מקנים לינה חופשית בתוך הפארקים אלא כניסה בלבד. למידע נוסף: http://store.usgs.gov/pass/


תוכנית "הריינג'ר הצעיר" לילדים - בכל הפארקים הלאומיים בארה``ב מציעים תוכנית שנקראית Junior Ranger Program . הילדים מקבלים חוברת משימות, בסיומה הם עוברים "השבעה" ומקבלים סיכת ריינג`ר צעיר ולפעמים גם תעודה. להורים ולילדים - כדאי לקנות את פנקס הפספורט של הפארקים הלאומיים ולהחתים אותם בכל מקום בו תבקרו. מזכרת נחמדה מהטיול. 

http://www.nps.gov/webrangers/ 

 

למבקרים בקנדה - ניתן לרכוש כרטיס חבר שנתי המקנה כניסה חופשית לסה"כ 100 פארקים הכוללים את הפארקים הלאומיים של קנדה ((National Parks + שמורות טבע ימיות ואתרים היסטוריים בקנדה. עלות הכרטיס כ-136$ קנדי למשפחה של עד 7 נפשות הנוסעת בקרוואן אחד. ניתן גם לרכוש כרטיסים בודדים למבוגר, ילד או פנסיונר.  

למידע נוסף: http://www.pc.gc.ca/eng/ar-sr/lpac-ppri/ced-ndp.aspx

חניוני קמפינג באמריקה 
כל מה שרציתם לדעת על סוגי החניונים, מציאת חניונים, הזמנת מקום מראש, מועדוני הנחות ועוד....לחצו כאן

 

טיפים להזמנת קרוואן באמריקה

 

במה שונים הקרוואנים האמריקאים מהאירופאים?

באמריקה כמו באמריקה הכל גדול. גם הקרוואנים האמריקאים גדולים פיזית, הרבה יותר מהאירופאים ומותאמים לכבישים הרחבים של ארה"ב. כסטנדרט יש בכולם מיזוג אויר, הילוכים אוטומטיים ומנועי בנזין. בחלק מהדגמים ניתן למצוא טלוויזיה ווידיאו. ברובם יש גנרטור בילט אין, תנור ומיקרוגל. בנוסף לדגמים ההשכרה הקלאסיים מסוג C הבנויים הכוללים מיטה עליונה מעל הקבינה, ניתן למצוא גם דגמים הכוללים דפנות מתרחבות Slide Out וגם דגמי קרוואן מסוג A הבנויים על מרכב של אוטובוס.

 

נתוני צריכת דלק למוטורהום בארה"ב (משוער)

צריכת הדלק תלויה לא רק בגודלו של המוטורהום אלא גם מושפעת מאוד מתנאי הדרך וממהירות הנסיעה. להלן נתוני צריכת דלק משוערת לקרוואנים בארה"ב :

קמפרוואן קטן בגודל 19-22 פיט: 8-11מייל לגלון או 18- 28 ליטר ל-100 ק"מ

מוטורהום C בגודל 23- 29 פיט: 7- 10מייל לגלון או 23- 33 ליטר ל-100 ק"מ

מוטורהום A אוטובוס בגודל 28- 34 פיט: 6- 10מייל לגלון או 23-37 ליטר ל-100 ק"מ

* מחיר הדלק בארה"ב כ-3.4$ בממוצע לגאלון. (נכון לאוקטובר 2013)

 

מעבר בין ארה"ב לקנדה

ניתן לעבור עם הקרוואן משטח ארה"ב לשטח קנדה ולהיפך ללא שום בעיה. אולם חשוב לדעת כי לא ניתן להחזיר בקנדה קרוואן שהושכר בארה"ב ולהיפך. שכרתם בארה"ב- תוכלו להחזיר בארה"ב. שכרתם בקנדה- תוכלו להחזיר בקנדה. גם מרבית חברות השכרת הרכב אינן מתירות זאת.

 

מתי כדאי להזמין את הקרוואן?

בארה"ב וקנדה נהוגה שיטת מחיר גמיש לפיה מחירי ההשכרה לקרוואנים נקבעים ע"פ היצע וביקוש. העיקרון הוא: הזמינו מוקדם וכך תוכלו להבטיח מחיר נמוך. בנוסף למזמינים מוקדם יש אפשרות ליהנות ממבצעים והנחות מיוחדות. לכן הכלל הוא: מי שמקדים-מרויח! למבצעים

 

איך יודעים כמה מיילים/ק"מ להזמין?

באירופה מחיר השכרת הקרוואן הוא ללא הגבלת ק"מ. בארה"ב ובקנדה המחיר הבסיסי אינו כולל מיילים/ק"מ או כולל כמות ראשונית ליום, כששאר המיילים מחויבים בתשלום עבור כל מייל/ק"מ נוסף. חבילות המיילים או הק"מ ניתנות לרכישה מראש- בארה"ב כל חבילת מיילים כוללת 500 מייל ובקנדה כל חבילה כוללת 800 ק"מ או לעיתים 500 ק"מ. כדאי להזמין מראש כמות של מיילים/ק"מ המתאימה פחות או יותר למסלול שלכם. לשם כך כדאי לתכנן את המסלול בקווים כלליים כדי לדעת כמה מרחק תעברו בטיול. במידה ולא ניצלתם את כל הכמות שהזמנתם לא תוכלו לקבל החזר. לכן כדאי תמיד להזמין קצת פחות ממה שאתם חושבים. במידה ועברתם את הכמות שהזמנתם, תשלמו תוספת במקום של 32-42 סנט לכל מייל/ק"מ נוסף.

 

האם מותר לחנות עם הקרוואן בטבע?

צפון אמריקה (ארה"ב וקנדה) משופעת בחניוני קמפינג מכל הסוגים המיועדים לחניה לקרוואנים. בכל הפארקים הלאומיים ושמורות הטבע ישנם חניונים ציבוריים מסודרים במחירים שווים לכל נפש 15$-35$ ללילה לרכב. בחניונים פרטיים מחוץ לשמורות תוכלו לצפות למחירים בסדר גודל של 70$-40$ ללילה לרכב. ברוב הערים באמריקה קיים איסור להחנות קרוואנים שלא בחניוני קמפינג מוסדרים והרשויות המקומיות פועלות על מנת למנוע חנייה בלתי חוקית. מי שחונה בצדי הדרכים או במקומות לא מסודרים מסתכן על אחריותו, כאשר פקחים אן שוטרים עשויים להעיר אתכם באמצע הלילה ויבקשו מכם להתפנות מהשטח. לכן על מנת להימנע ממצבים בלתי נעימים מומלץ בכל מקרה לחנות בחניונים מסודרים. 

 

האם ישנם מקומות שאסור לנוע בהם עם קרוואן?

באופן כללי אין לנסוע עם קרוואן בכבישים לא סלולים או דרכים לא מסומנות.

הנסיעה אינה מותרת במקסיקו בכל השנה אלא אם כן רכשתם ביטוח נוסף הנמכר בתחנות ההשכרה הדרומיות. ב"עמק המוות" אסור לטייל בין מאי לספטמבר בגלל טמפרטורות גבוהות העשויות לפגוע במערכות הרכב, במונטריאול וקוויבק (עקב ריבוי גנבות) וכן באזורים מסויימים בטריטוריות הצפוניות של קנדה, יוקון ואלסקה.

בעלייה על גשרים - קרוואנים נדרשים לעלות על הנתיב העליון בגלל שהם נושאים גז.

קרוואן בניו יורק: אסור להיכנס עם קרוואן לתוך מנהטן (ניו יורק העיר) בגלל שהוא כלי רכב הנושא בלוני גז. כנ"ל לגבי תנועה במנהרות: Lincoln Tunnel , Holland Tunnel , MidTown Tunne  וכו.. כמו כן אין לנוע עם קרוואן על הכבישים הנקראים (  (Parkwaysהסובבים את ניו יורק והפרברים (למשל- קווינס, בפאלו, ברוקלין). לכן אם אתם מתכננים ביקור בעיר ניו יורק או ביקור אצל קרובי משפחה באזור ניו יורק - קרוואן אינו הבחירה המתאימה. את הטיול בקרוואן מומלץ להתחיל לאחר סיום השהות בעיר, או יותר מומלץ - להשאיר את ניו יורק עם הבילויים והשופינג לסוף הטיול לאחר שהחזרתם את הקרוואן לתחנת ההשכרה.

נא קראו בקפידה את התנאים הכלליים של חברות ההשכרה המופיעים באתר.

 

האם ניתן לטייל עם קרוואן בחורף?

ניתן וגם מהנה לטייל בחורף במיוחד למי שמעוניין לשלב חופשת סקי בקנדה או בארה"ב, או לראות את הפארקים מושלגים - מראה מדהים. אולם חשוב לדעת כי באזורים מסוימים הטמפרטורה עשויה לרדת מתחת לאפס מעלות בתקופה שבין נובמבר ועד אפריל. (תלוי בשינויי מזג אויר). במקרים אלו יש סכנה של קפיאת המים במערכות הרכב השונות (צינורות מים, שירותים, כיור, מקלחת, מקלחת חיצונית בוילר ומכלי המים) שעשויה לגרום לנזק כבד. על מנת למנוע את הקפיאה כל הרכבים להשכרה בתחנות האלה נמסרים להשכרה כשהם מוכנים למצב חורף (Winterized) מסיבה זו לא ניתן להשתמש במים לצריכה ורחצה. לא ניתן למלא מים במכלי המים הנקיים ואין להשתמש בחיבורים לברזים חיצוניים. בשירותים ניתן עדיין להשתמש אך ורק אם שופכים לתוכם נוזל מיוחד לשטיפת נוזל אנטי-פריז. כל נזק שייגרם למערכות הקרוואן עקב שימוש לא זהיר ייחשב כהזנחה והלקוח יישא בקנסות וכן בכל ההוצאות שייגרמו עקב נזקים למערכות הרכב: צינורות מים, מכלי מים, מערכת חימום המים וכדומה. 
סרטוני המחשה:
תהליך הכנת קרוואן אמריקאי לחורף (Winterizing)
כיצד לפעול עם קרוואן שלא עבר הכנה לחורף

 

טיפים לטיול באלסקה

עונת טיול מומלצת: יולי-אוגוסט ובעקרון כמה שיותר מוקדם- אפשרי להתחיל כבר ביוני.

אקלים:  קר וגשום, גם בקיץ, הטמפרטורות עשויים לרדת מתחת לאפס

ציוד חובה: ביגוד חם , תכשירים דוחי יתושים

חשוב: הרבה מן הכבישים אינם סלולים ומרחקי הנסיעה ממקום למקום הם גדולים מאוד. לשם כך יש להצטייד בכמות מספקת של דלק ומי שתייה.

לינה: הלינה באלסקה יקרה מאוד זו אחת הסיבות לפופולריות העצומה של טיולי קרוואנים דווקא באלסקה. חניוני קמפינג לקרוואנים מציעים לינה זולה יחסית של כ-15$(חניון ציבורי) עד 40$ בממוצע ללילה (RV park  בבעלות פרטית).

השכרת קרוואנים: מאנקורז', סיאטל או ונקובר. למי שמוגבל בזמן מומלץ לשכור ישירות באנקוראז' היות והמרחק מסיאטל לאנקוראז' הוא יותר מ-2000 מייל של נסיעה מפרכת. 

הזמנת קרוואנים: בגלל העונה הקצרה והביקוש הרב, יש לתכנן את הטיול מבעוד מועד , לקבוע תאריכים ולהזמין קרוואן מספר חודשים מראש. לקרוואנים באלסקה

 

טיפים לטיול בקנדה

עונת טיול מומלצת: החל מאמצע יוני ועד אמצע ספטמבר כאשר השיא הוא ביולי-אוגוסט.

ציוד חובה: ביגוד חם

אזורי טיול מומלצים:  במערב: הרוקיס' הקנדיים, בריטיש קולומביה והאי ונקובר, במרכז: קוויבק

במזרח: נובה סקוטיה

חניוני קמפינג: עלות ממוצעת לחניונים החל מכ-15$(חניון ציבורי) עד 55$ ללילה בחניון בבעלות פרטית (RV park  ). 

הזמנת קרוואנים: בגלל העונה הקצרה והביקוש הרב, רצוי לתכנן את הטיול מוקדם, לקבוע תאריכים ולהזמין קרוואן מספר חודשים מראש. למבצעי הזמנות מוקדמות

 

מעבורות במערב קנדה/ארה"ב

מעבורות הן אמצעי תחבורה פופולרי ויעיל המחבר את ונקובר בבריטיש קולומביה עם האי ונקובר וכן את מערב קנדה עם צפון-מערב ארה"ב. קיימות מספר אפשרויות לחצות מונקובר לויקטוריה כדי לטייל באי ונקובר. כמו כן יש מעבורות המחברות ביו ויקטוריה לסיאטל ובין ויקטוריה לפורט אנגלס.

למטיילים עם קרוואן מומלץ לעלות עם הקרוואן על המעבורת וכך יש אפשרות להיות ניידים ולהמשיך לטייל הלאה, בלי לחזור אחורה.

מעבורות בבריטיש קולומביה בין ונקובר לאי ונקובר 

מעבורת בין ויקטוריה לפורט אנגלס (אידיאלי למטיילים בקנדה שרוצים להמשיך את הטיול לאולימפיק פארק, וושינגטון, אורגון וקליפורניה)

מעבורות בין ויקטוריה לסיאטל

 

היכן ומתי אפשר לראות את חיות הבר?

לווייתנים - אחד המקומות הטובים בעולם לצפייה בלוויתן האפור הגדול הוא באי ונקובר שבקנדה בתקופה שבין מרץ לאפריל.  מהעיירות יוקללט וטופינו ניתן לצאת לשייט ללב ים הנמשך בדר"כ כשלוש שעות, במהלכו אפשר לצפות בלוויתני הענקים, כלבי ים, אריות ים ובעלי כנף ימיים מגוונים. את לוויתן האורקה, הקטן יותר, אפשר לראות בשיט שיוצא מהעיר ויקטוריה.

כלבי ים ואריות ים - אפשר לראות  ללא תשלום שרועים בהמוניהם גם לאורך החופים של אורגון וצפון קליפורניה ואפילו בנמל של סן פרנסיסקו.

דובים - דובים שחורים אפשר לראות ביילווסטון וברוקיס' הקנדיים. את דוב הגריזלי אפשר לראות באלסקה ואם יש מזל - גם ברוקיס' הקנדיים. מקומות מומלצים במיוחד הם: Wells Gray Provintial Park , Kootney Rockies  

בפאלו - בע"ח שמהווה חלק בלתי נפרש מהמורשת והתרבות האינדיאנית. ניתן לראות עדרי בפאלו בפארק קסטר בדרום דקוטה וגם ביילווסטון וחלקים שונים של הרוקיס' האמריקאים.

בעלי קרנייים - בצפון אמריקה נפוצים ביותר סוגים רבים של איילים, צבאים, איל הצפון הגדול, מוס, עזי בר ועזי הרים.

שונים - חתולי בר, אריה הרים ((cougar, זאבים, שועלים וקויוטי אפשר לפגוש במקומות הרריים.

דגי סלמון - הדגים הורודים השוחים נגד הזרם במעלה הנהר הם מחזה המרתק אליו תיירים. נהר פרייזר במערב קנדה, סביבות ונקובר והסכר של סיאטל הם מקומות ידועים.

* חשוב- יש לנקוט זהירות בכל מפגש עם חיות הבר. גם בעל חיים שנראה לעיתים תמים עלול להיות מסוכן! יש לשמור מרחק מחיות הבר, לא להאכיל אותן ולא להתגרות בהן. כאשר לנים בתוך הפארקים יש לאסוף את האשפה ושאריות המזון לתוך מכלים אטומים המוצבים בשטח. במקומות מסוימים ישנם שלטים האוסרים על בישול בטבע.

 

היכן ניתן להשיג אוכל כשר באמריקה?

Trader Joe's - רשת של כ-200 חנויות ברחבי היבשת בהן ניתן להצטייד באוכל כשר - בשר טרי כשר במחירים סבירים, סוגי מזון מיוחד כמו מזון דיאטטי, מזון נטול סודיום, מזונות צמחיים, מזונות על בסיס סויה וכו'. לאתר הרשת: http://www.traderjoes.com/

כבודה (מטען) בטיסות לצפון אמריקה:
החל מנובמבר 2011, מותר לכל נוסע לטוס לצפון אמריקה עם כבודה אחת בלבד עד 23 ק"ג. גודל הכבודה המקסימלי הוא 158 ס"מ (אורך+רוחב+עומק). לתינוק מותרת כבודה עד 10 ק"ג בגודל מקסימלי של 115 ס"מ (אורך + רוחב + עומק).
מושב הבטיחות או הסל קל ישלחו
לבטן המטוס בצ'ק אין, ואילו את העגלה ניתן לקחת עד פתח המטוס ולאחר מכן תשלח לבטן המטוס. ניתן לקחת מזוודה נוספת בתשלום 70$-100$ לכל כיוון.
בחברת TNT EXPRESS , ניתן לשלוח מזוודה נוספת בעלות של 50$ למזוודה של עד 15 ק"ג
ו-60$ למזוודה של עד 23 ק"ג. השירות כולל איסוף מבית הלקוח, הטיסה ליעד ושחרור בפתח
המלון או בית הלקוח. יש לתאם איסוף כשבוע לפני מועד הטיסה המשוער. קיימת תוספת מחיר למשלוח כבודה מחו"ל לישראל.

אתר מצויין לבדיקת מחירי מוניות (למשל בניו יורק)
http://www.taxifarefinder.com

 

שמות שכדאי להכיר
 

 Walmart- אין מטייל בארה"ב שלא ניתקל בשם "וולמארט"-  Walmart-רשת הסופרמרקטים הגדולה ביותר בארה"ב ובעולם בכלל המציעה כל מה שרק תוכלו להעלות על הדעת ובמחירים עממיים עד מצחיקים. זה המקום להצטייד בזול לטיול- לקנות ציוד קמפינג, מי שתייה בבקבוקים גדולים, מזון ושימורים, בגדים, מוצרי חשמל ואפילו לפתח תמונות. מדיניות הרשת היא להתיר לבעלי קרוואנים ללון במגרשי החנייה שלה למשך הלילה. היתר זה אינו גורף לכל סניפי הרשת וצריך לברר ספציפית עם הסניף את מדיניותו ובעיקר את מדיניות הרשות המקומית או העירייה. בקליפורניה למשל, לא כל כך אוהבים את הרעיון. ישנם סניפי "וולמארט" הפתוחים 24 שעות ביממה ושם יש יותר פתיחות לנושא. בכל מקרה יש להחנות את הקרוואן בפינה המרוחקת ביותר של מגרש החניה- בדרך כלל בשטח מיוחד המוקצה למטרה זו. בתור בילוי לילדים אפשר גם להסתובב במחלקות הצעצועים והספרים הענקיות או לנצל את הזמן לקניות. הסחורה רבה והמחירים מפתים. http://www.walmart.com/

 

"Flying J” -רשת חניוני המשאיות ותחנות הדלק הנקראית: "Flying J” פרושה בכל רחבי היבשת ומספקת  שירותי תדלוק וטיפול למשאיות הענק המאכלסות בקביעות את כבישי ארה"ב. כחלק מהשירות הם מתירים חנית לילה חופשית במגרש החנייה. בתחנות אלה ניתן למצוא גם מזנון במחירים עממיים וכן מוצרים שונים בהנחות לחברי המועדון. http://www.flyingj.com/

 

המידע הניתן כאן אינו מהווה בשום אופן המלצה לחנות שלא בחניונים מסודרים וכל העושה זאת לוקח על עצמו את האחריות המלאה.

 

לטיפים כלליים לטיול בקרוואן   

דף הבית
צרו קשר
יעדי טיול
קרוואנים להשכרה
מבצעים וחדשות
פגישות יעוץ
למטייל העצמאי עם רכב רגיל ומלונות
מכתבי מטיילים
שירותים נוספים
תפעול ומידע כללי
חניוני קמפינג
המיוחדים שלנו
מוטורהום סרטונים
מסלולי קרוואנים
ביטוח מוטורהום
קישורים לתכנון טיול
מוטורהום "טוס וסע"
קרוואנים בתקשורת
דרושים
אודותינו
תוכנה לתכנון טיולים
בניית אתרים
סייברסרב