אמריקה

שלושה שבועות מסיאטל לסולט לייק סיטי / משפחת רם


מספר ימי הטיול: 21 ימים
אוגוסט-ספטמבר 2012
התחלה בסיאטל וסיום בסולט לייק סיטי

שלום לצוות מוטורהום,
הטיול היה מעולה... התכנון שלכם היה מצוין...
מזג אויר מעולה - יומיים של גשם בימים של נסיעה שלא הפריע...
קיבלנו קראון חדש ונוח (דגם C30 של קרוז אמריקה)...
אפשר לחלום על הטיול הבא!

מסלול הטיול שלנו

16.8.11 - סיאטל: נחיתה בשדה. רכבת קלה Light Train מהשדה לעיר תחתון עד תחנה Westlake. הליכה עד מלון הנמצא ב-6th avenue - Virginia st. בערב ארוחה בעיר, מגדל תצפית Space Needle. לינה במלון Sixth avenue inn.

17.8.11 - Seattle Everett: עד הצהריים ביקור בשוק  Pike Place market ומרכז העיר. Check out מהמלון עד 11. ב-12:00 לקחת אוטובוס מספר 510 מפינת Olive way X 6th avenue קרוב למלון לכיוון Everett. חייבים לשלם בכסף  מזומן מדויק, זמן נסיעה כ-35 דקות. לרדת בתחנה South Everett Freeway Station. לקחת מונית תחנת איסוף הקרוואן (איסוף 13-15), מאיר ומאיה והמזוודות יורדים, והמשך עם המונית עד מפעל בואינג Everett Boing. צריך להזמין כרטיסים לסיור מראש לשעה 14.00. איסוף עם הקרוואן, נסיעה צפונה לכיוון Anacortes, קניות ראשוניות בדרך בוולמרט ב-Marysville. לינה ב-Anacortes.

18.8.11 - Vancouver Island: מעבורת בשעה 8:25, יש להגיע לפחות שעה לפני השייט. לשלם על הכרטיס המוזמן. שייט של 2.5 שעות, הגעה בצהריים. טיול בעיר ויקטוריה: הליכה בעיר, ובפארק Thunderbird עם עמודי טוטם, במוזיאון Royal British Columbia Museum על אינדיאנים - מומלץ סיור מודרך כשעה והסתובבות אישית. ביקור ב-Miniature World, Bug World, Butchart Garden (מאוד מומלץ, כשעה ביקור), Butterfly Gardens (ליד גני בוצ'רט). לינה מערב לויקטוריה ב-All Fun RV campground, Victoria.

19.8.11 - Vancouver Island: נסיעה על כביש 1 לכיוון Pacific Rim. נסיעה צפונה כביש 1 עד Parksville כביש 4 עד פסיפיק. תצפית ב-Malahat view point. עצירה בעיירה Duncan עם עמודי טוטם, בדרך לויקטוריה יש עיירה Chemainus בה הבתים מצוירים בהיסטוריית העבר, יש מסלול הליכה מומלץ מסומן. עצירה בעיירה Ladysmith מגרש משחקים מיוחד. לאורך הכביש מסלולי הליכה , מפלים, מעיינות, Cathedral Grove - עצי אשוח Douglass ענקיים. הגעה אחר הצהריים לשמורה Pacific Rim Long Beach בין עיירות Ucluelet/Tofino (כניסה לשמורה קצת לפני טופינו, 230 ק"מ מויקטוריה). בפסיפיק לבקר במרכז מבקרים לקבל מפות והמלצות על טיולים. מסלולי הליכה בשמורה כגון: שביל יער הגשם Rain Forest Trail, תצפית מ-Radar Hill. לינה באזור Pacific Rim בתוך השמורה  ללא חיבורים ב-Green Point Campground.

20.8.11 - Vancouver Island, Pacific Rim: בבוקר עוד מסלול הליכה בתוך השמורה, נסיעה ל-Ucluelet, שייט לוויתנים Jamies Whaling בשעה 13.30 – להגיע לפחות 30 דק' לשלם. משך השייט 2-3 שעות. טיול הליכה על מסלול Wild pacific trail, Lighthouse loop, מסלול של 2.5 ק"מ. לראות מגדלור מפורסם. לינה ב-Ucluelet Campground.

21.8.11 - Vancouver Island ,Pacific Rim ל-Vancouver: נסיעה עד Nanaimo (נסיעה של 3-4 שעות). 12:15 מעבורת Nanaimo – Horseshoe bay Vancouver להגיע לפחות 60 דק' לפני ולשלם. הגעה לונקובר ב-14:00. Park Stanley - טיול רגלי, תצפית גשרים על ונקובר, טיילת לאורך הים Seawall Promenade, עמודי טוטם, בפארק תחבורה ציבורית קרונית לכל האטרקציות בפארק. Granville island, English bay, Chinatown, שעון קיטור Steam Clock מדי רבע שעה ברחוב Water, בשכונת Gastwon העתיקה. לינה ב-Capilano RV Park.

22.8.11 - Vancouver, Kamloops: רכבל על Grouse Mountain צפון לעיר, Lynn Canyon Suspension Bridge בו אפשר לעשות טיול רגלי שעתיים מעל מפלים, צפייה במפל עליון מ-Rice Lake. לקראת 14:00 להתחיל נסיעה צפונה עד Kamloops. קנייה גדולה בוולמרט אחרון לפני הרוקי'ס. לינה ב-Pinegrove Campground and R.V. Park 20, צפונה על כביש 5.

23.8.11 - Kamloops - Jasper: נסיעה על כביש 1 מזרח 10 ק"מ, כביש 5 צפון 340 ק"מ, כביש 16  100 ק"מ עד Jasper. מקומות אפשריים לעצירת לילה בדרך: Wells Gray Provincial Park (שמורת טבע, מפלים), Mt. Robson Provincial Park (שמורת טבע, עם ההר הגבוה ביותר ברוקי'ס, הר רובסון), Clearwater, Blue River, Valemount. הגעה לג'אספר אחר הצהריים. טיול ב-Valley of the 5 lakes (אורכו 4.5 ק"מ, 2-3 שעות). לבקר במרכז מבקרים לקבלת מפות והמלצות טיולים. לינה ב Whistler Campground.

24.8.11 - Jasper: שמורת טבע Maligne Canyon, מסלולי הליכה, בע"ח. מסלול כמו Moose Lake Loop (מסלול של 2.5 ק"מ, 3 שעות, מומלץ מאוד, כ-20 דק' מהעיירה), אפשר לתפוס טרמפ חזרה לאיסוף האוטו. Maligne or Medicine lakes – מסלול הליכה, שייט. רכיבה על סוסים או רפטינג  בנהרות האטבסקה או הסנואפטה. לינה ב-Whistler Campground.

25.8.11 - Jasper: שמורת טבע Edith Cavell Mt. לבדוק האם אפשר עם קרוואן גדול, כביש A93, כנראה שהכביש שופץ לאחרונה. מספר מסלולי הליכה אל קרחון המלאך Angle Glacier  וסביב להר כמו Path of Glacier Loop (מסלול של 1.5 ק"מ) או Cawell Meadows trail (מסלול של 4 ק"מ). Miette hot Springs, עוד אופציות: אגם Annette – ניתן לשחות, רכבל להר Whistler עם מסלול הליכה למעלה כשעה וחצי, אגמים Pyramid or Patricia – ניתן לשחות, סיבוב הליכה. לינה ב-Whistler Campground.

26.8.11 - Ice field road- Lake louise Road 93: 
• מפל Athabasca - חונים והולכים לראות מקרוב, 30 ק"מ מ-Jasper. מרשים! מסלול קל ונוח.
 מסלול מפל Lower Sunwapta Falls (מסלול של 2.5 ק"מ) המוביל למפלים. 15 דק' הליכה מחניה לתצפית על המפלים.  
 אתר קרחונים Columbia icefield - מרכז מבקרים, הליכה בקרחון Athabaska ונסיעה באוטובוס על הקרחון.
 מפל Weeping wall.
 מסלול הליכה Parker Ridge  (מסלול של 6 ק"מ) לתצפית על קרחון Saskatchewan.
 עצירה והליכה 500 מ' לראות Mistaya Canyon.
 Waterfowl Lake.
 Peyto Lake - מסלול של 10 דקות, שביל מוביל לתצפית יפה על האגם טורקיז מהחנייה.
 תצפית Bow summit ומסלול הליכה Bow Summit Lookout (מסלול של 6 ק"מ).
 תצפית בדרך על Crowfoot Glacier.
לינה ב-Lake Louise campground.

27.8.11 - שמורת טבע YOHO:  
 Lake louise - לבוא מוקדם לפני העומס. מסלול הליכה מסביב בשביל צפון-מערבי (4 ק"מ). או הליכה שמוביל לאגם Lake Agnes (מסלול של 3.4 ק"מ לכל כיוון מאוד מומלץ) או Mirror Lake (ארוך קצת).
 תצפית על רכבת Viewpoint Spiral Tunnels. 
 תצפית על נהר ה"סוס הבועט" Natural bridge.
 מפל Takakkawa  - הגבוה השני בקנדה (הדרך למפל עלולה להיות בעייתית לקרוואן, אך אפשרי בזהירות רבה, עליה תלולה) מעבר ב-Kicking Horse Pass הגבוה. הליכה למפל 10 דקות.
 אגם Moraine, שייט, 15 דקות מאגם לואיז. מסלולי הליכה.
לינה ב-Lake Louise campground.

28.8.11 – מיוהו לבאנף: 10:30 לאגם O'Hara,  להגיע חצי שעה קודם לכרטס. נוף, מסלולי הליכה,  כמו Lake O'hara Circuit  (מסלול של 3 ק"מ) או  Opabin Plateau Circuit (מסלול של 6 ק"מ כ-4.5 ש' עם הפסקות). להביא מנות חמות וכו' לכל היום. אגם Emerald (נסיעה של 15 דקות מ-Fields), מסלולי הליכה סביב (5.2 ק"מ) שייט בקאנו, הליכה למפלי Wapta (מסלול של 4.5 ק"מ), מסלולי הליכה שונים בין יוהו ולבאנף רצוי מאוד לנסוע על כביש נוף A1 valley parkway  Bow המקביל לכביש הראשי 1. לינה ב-Banff Village II Tunnel Mountain.

29.8.11 - Banff שמורת טבע: 
 רכבל (להר סולפור) ,מאפשר תצפית על אגם לואיז מלמעלה, מסלול הליכה נחמד. אפשר לקנות כרטיס משולב לרכבל באנף ו-Icefield Columbia!!
 טיול הליכה Johnston Canyon מעל נהר Johnson (מסלול של 4.5 ק"מ למפל עליון ותחתון. מומלץ מאוד, שעתיים הליכה).
 רחצה במעיינות חמים Banff upper hot springs   
לינה ב-Banff Village II Tunnel Mountain.

30.8.11 - Banff שמורת טבע: 
 האגם Minnewanka. יש דרך נוף של 14 ק"מ מסביב לאגם זה Minnewanka loop. הליכה סביב האגם Minnewanka (מסלול של 1.5 ק"מ כל כיוון).
 מפלי Bow, הליכה ליד נהר Bow שם יש ה-Hoodoos – זקיפי אבן הנמצאים על שפת האגם.
 טיול אופנים כמו Sundance Canyon (מסלול של 8 ק"מ, מומלץ לאורך אגמים) או Spray river (מסלול של 12 ק"מ, קשה יותר), רכיבה על סוסים, שייט בנהרות, צפייה באיילים קנדיים במגרש הגולף (לפעמים הדרך חסומה).
 עלייה להר Norquay לתצפית על האזור מצפון לבאנף, ויש אגם Vermillion. למעלה יפה. Rafting על נהר Kananaskis ממזרח לקנמור, יציאה מקנמור, שעתיים (דרגת קושי נמוכה),על נהר Horseshoe (דרגת קושי בינוני, על נהר Kicking horse (יותר קשה ויותר ארוך, בשמורת יוהו).
לינה ב-Calaway Park RV & Campground on road 1 to Calgary.

31.8.11 - Calgary - Waterton - Glacier park: נסיעה על כביש מס 6 למעבר גבול, המשך כביש מס 17, כביש מספר 89. St Mary Visitor Center משם יש קו אוטובוס חינם שנוסע על הכביש Going to The Sun Road שחוצה את הפארק, נוסע כל 15- 30 דק' בין St Mary visitor center במזרח ל-Apgar במערב. יש דף עם המלצות לעצירות בדרך ומסלולי הליכה מתאימים: hidden lake lookout (מסלול של 3 מייל), Jackson Glacier overlook ,St. mary falls (מסלול של 1.1 מייל), Sunrift Gorge (גובה 200 פיט), Sunpoint nature trail. אפשר לעשות קטעים גם למחרת. אגם St. Mary, שייט מודרך. רכיבה על סוסים רק במזומן. אופציה אחרת לעצור קודם, צפונה באזור Many glacier – ומסלול Swift Current lake natural trail (מסלול של 4 ק"מ סביב אגם). לינה ב-Glacier St. Mary campground.

1.9.11 - Glacier ל-Yellowstone: עד הצהריים אפשר עוד מסלולים מהרשימה ב-Glacier . מהצהריים נסיעה לכיוון Yellowstone. לינה מצפון ליילוסטון, לא מוזמן. יש רשימת מומלצים באזור Gardiner or livingstone.

2.9.11 – Yellowstone: שעה נסיעה מ- Livingstone .כניסה צפונית, ביקור במרכז מבקרים, כולל סרט על יילוסטון, ביקור במעיונות חמים Mammoth hot springs  - מפלים בצורת טרסות, להתחיל מסלול הליכה מהחניון העליון Upper Terrace drive Yellowstone Canyon - טיולים באזור הקניון הגדול של נהר ילוסטון במרכז - מזרח: תצפית על מפל Tower, מסלולי הליכה המתחילים מאזור  South Rim canyon Trail עם תוספת 7 ק"מ. נקודת תצפית על קניון הנהר ומפלים Red Rock Artist Point, Inspiration Point. מומלץ לעצור ולהסתכל בכל נק תצפית על הקניון והמפלים. אפשר לרדת 300 מדרגות למפל התחתון מלמטה. נסיעה לאורך נהר Yellowstone עד Fishing Bridge שם מרכז מבקרים עם תערוכה על חיות האזור. לינה ב-Fishing Bridge, Yellowstone.

3.9.11 - Yellowstone: נסיעה צפון-מזרח לאורך נהר Yellowstone ביקור ב-Mud Volcano, Norris Geyser bassin, טיול רגלי באזור Norris, מסלול בין Porcelain Basin to Back Basin (מסלול של 3.5 ק"מ). בנוריס הגייזר הכי גדול בעולם. במרכז מבקרים תצוגה המסבירה על התופעות התרמיות כאן. תצפית בדרך במפל Gibon קצת צפונה מ-Madison. לינה ב-Madison, Yellowstone.

4.9.11 - Yellowstone: אזור גייזרים, Lower Geyser Basin ,Midway Geyser, Upper Geyser Basin כולל Old Faithful עד West Tumb. בריכות הצבע המבעבעות, מסלול הליכה 1 ק"מ בין גייזרים, כולל Morning Geyser. נסיעה על Firehole Lake Drive לצפות ב-Great Fountain Geyser, לבקר בבריכה צבעונית Grand Prismatic Spring. עוצרים פשוט בדרך על יד גייזרים מתפרצים. טיול הליכה 1 ק"מ בין גייזרים ואגם יילוסטון. עוד אופציות: אזור האגם נקרא West Tumb, הליכה על גשר עץ בין בריכות רותחות ומבעבעות בצבעים, בריכת טורקיז יפה. מומלץ לשמוע הרצאת ריינג'רים על זאבים במרכז מבקרים Grant Village, בעיירה West Yellowstone יש IMAX עם סרט יפה על היילוסטון. ביקור ב-Grizzly & Wolf Discovery Center. לינה ב Grant, Yellowstone.

5.9.11 - שמורת Grand Teton: כניסה כלולה במחיר ליילוסטון. יציאה משער דרומי של יילוסטון, אל שמורת טיטון. אופציות בטיטון: שייט על אגם Jenny (נוף יפה), מסלול הליכה ל-Inspiration Point (מסלול של 3.5 ק"מ עם מפל בדרך), נסיעה ב-Moose Wilson Rd לראות איילים. אם רק נוסעים ועוצרים בנקודות אז כל הפארק חצי יום. בעיירה Jackson כמו מערב פרוע לעלות עם רכבל Jackson Hole Mountain Resort שם יש אולי מזחלות חזרה. לינה ב-Waputi Village RV park, חצי שעה דרומה מ-Jackson.

6.9.11 - אזור Jackson, נסיעה עד Salt lake city: השלמות באזור Jackson, התארגנות וסידור הקרוואן לקראת החזרתו בסולט לייק סיטי. לינה ב-Pony express RV Resort.

7.9.11 -  טיסה לאורלנדו: החזרת קרוואן וטיסה לאורלנדו.

קבלו הצעה