אמריקה

אמריקה

12 יום מונקובר לקלגרי, "חוויה בלתי נשכחת" / משפחת אילון


הרכב: זוג הורים ושני ילדים
מספר ימי הטיול: 12 ימים
יולי 2007
התחלה בונקובר וסיום בקלגרי

לצוות מוטורהום,
הטיול היה מהנה ביותר, וחוויה בלתי נשכחת. הנסיעה בקרוואן, וניהול חיי היומיום בו איפשרו למשפחתנו לחוות חוויות שלא היינו חווים בטיול מלונות רגיל. השתתפותם של בני הנוער בהכנת האוכל, בהתחברות למתקני הקמפינג, בתפעול, ובניווט לימדו אותנו רבות על הילדים. בשעות הערב ניצלנו את הזמן למשחקי חברה, שיחות, וצחוקים - כייף אמיתי. היו כמובן רגעי כעס, כפי שצפוי ממשפחה בת 4 נפשות, כולל מתבגרים, השוהה 24 שעות ביחד, אבל עצם הצורך להמשיך באורך חיים "צפוף" כזה, עודד את כולם להתפשר מהר, לסלוח, ו...לזרום! 

קליטת הקרוואן בונקובר היתה מהירה ונוחה מאוד ואף אדיבה. החזרתו בקלגרי גם. אי נעימות קטנה היתה לנו בהחזרה: בעת קליטת הקרוואן בונקובר נאמר לנו שכל המצעים (לא שכרנו) שנקנה במהלך הטיול ויושארו בקרוואן - נקבל זיכוי בהחזרה. בעת החזרת הקרוואן לא היו מוכנים להעניק לנו החזר בטענה שכדי לקבל החזר היינו צריכים לשכור מצעים בחברה. לבסוף החברה התרצתה וזיכתה אותנו בתשלום בטענה ש"בונקובר הם תמיד מטעים בנושא זה". 

ביום הראשון נסענו מייד במעבורת לאי ונקובר (קליטת קרוואן מייד בבוקר הסתיימה תוך 1.5 שעות, נסיעה בצהריים לנמל - 20 דקות). העליה למעבורת בהליך פשוט, ודורשת זמן המתנה (כשעה ב-14:00-15:00)  שניתן להעבירו בקלות בחנויות ומסעדות שבמקום או בסידור הקרוואן. את הטיול ביססנו על התוכנית הרשומה באתרכם וביצענו אותה ב-13 יום. סה"כ המסלול המתואר באתר נוח, ומאפשר להתאימו לקצב ולאופי המשפחה. 

בפארקים בקנדה אין קמפינגים עם חיבורים מלאים (בד"כ חשמל בלבד או מים בלבד, וביוב). הקמפינגים ענקיים ונקיים והשרות אדיב. לשכת התיירות המקומית מדווחת כמעט און ליין לגבי רמת התפוסה בקמפינגים, והם מפנים לאתרים שיש סיכוי למצוא מקום. אין בפארקים הזמנות מראש. בבאנף יש קמפינג (UPPER TUNELL) שנמצא במרחק 15 דקות הליכה מהעיירה - נוח מאוד. באיזורים אחרים העדפנו קמפינגים FULL HOOK UP ולכן הזמנו אותם טלפונית בבוקרו של יום. מספר פעמים כבר אז לא היה מקום, ואז הסתפקנו בכיף בחיבור חלקי. אף פעם לא ויתרנו על מקלחת בקרוואן והמים החמים הספיקו לנו (בתכנון נכון). יש לקחת בחשבון כשמתקצבים טיול, שקרוואן הוא שתיין דלק רציני (אף יותר מהמפורסם באתר). בממוצע תידלקנו פעם ביום מיכל מלא, וזאת במסלול דומה למתואר באתר.  
 
כמו שאמרתי, הטיול היה כייף גדול, וחוויה מדהימה! 
רוצים לבצע בעתיד היותר רחוק טיול קרוואנים ליעד נוסף.

בברכה,
משפחת אילון, ורד, דני, ניתאי (17) ושי (12 בת).

קבלו הצעה