אמריקה

טיול במערב ארה"ב, "תקופה מושלמת" / משפחת גוטמן


הרכב: זוג הורים ושני ילדים
מספר ימי הטיול: 19 ימים
ספטמבר-אוקטובר 2007
התחלה בסן פרנסיסקו וסיום בלוס אנג'לס

לאנשי מוטורהום שלום רב,
ראשית מאחלים לכולכם שנה טובה, ומודים לכם על ההזדמנות הנפלאה לטיול בקרוואן.
הטיול היה מדהים ולשימוש בקרוואן היה חלק עיקרי בהצלחתו. מבחינה ניהולית הכל הסתדר מצויין ללא הערות, קיבלנו את הקרוואן בזמן ללא בעיות והחזרנו אותו ללא שום תוספת תשלום (למעט מיילים כמתוכנן). יתרה מזאת בהמלצת הסוכנות באוקלנד שידרגנו ללא עלות נוספת את הקרוואן ל-28 פיט. קיבלנו קרוואן חדש לגמרי, בין כחודשיים עם 13,000 מייל בלבד, נקי ומסודר.

לטיול עצמו
החוויה היתה מדהימה, טיילנו בתקופה מושלמת (ספט'-אוק'), מזג האויר היה נח, לא חם מדי ולא קר בכלל. מאחר וטיילנו מיד לאחר עונת השיא, אתרי הטיולים, הפארקים, הכבישים והקמפגראונדים היו פנויים (אך עדיין לא שוממים). לא נדרשנו לתאם ולהזמין מראש מקומות לינה, פשוט הגענו והתמקמנו, המחירים סבירים לחלוטין ואף זולים למדי. היינו מאד שבעי רצון ואף מופתעים לטובה מאיכות הקמפגראונדים - הניקיון, האחזקה והמתקנים (כמעט בכולם היתה בריכת שחייה). בפארקים ובפארקי השעשועים לא היו תורים כלל וניתן היה לנצל את המתקנים והמקום כראוי. הנסיעה בקרוואן קלה ונוחה מאד ומאפשרת לילדים (12 ו-14) חופש פעולה ומאין שיגרת חיים שמאד חשובה להם בגיל הזה.

זיוודנו את הרכב בשני ממירים (מ-12 וולט ל-220 ומ-110 וולט ל-220) ובשוקולדת שקעים פשוטה כך שבכל עת היתה אפשרות להפעלת כל מכשירי החשמל. לקחנו עימנו מכשיר סוני פלייסטיישן, לפטופ, והתקן המאפשר הצגת הפלייסטיישן על הלפטופ וכמובן עשרות DVD של סרטי קולנוע, מוסיקה וסדרות טלויזיה.

יתרונות הקרוואן כמעט אין סופיים, הוא מנטרל מגבלות רבות שנובעות משהייה במלונות (אריזה חוזרת, מזון, רעש, ועוד ועוד) ומאפשר מאין שיגרת חיים החשובה כל כך לילדים בגילאים שלנו. התפעול נח מאד והמון חששות התגלו כשטויות (יש גם כמובן מעט מגבלות הנובעות מהקרוואן אך בתכנון נכון ניתן להמעיט בהשפעתם).

לעניין המסלול
מסן פרנסיסקו ללוס אנג'לס, 19 יום (סן פרנסיסקו, יוסמיטי, כביש 1, וגאס, ברייס וציון, סן דייגו ולוס אנג'לס) התכנון היה מצויין, השתמשנו בתוכנת סטריט וטריפס והיא קלה ונוחה לשימוש ומסייעת בעיקר בשלב הסופי של הניווט וההגעה לקמפגראונדים, המלצתם מאד על KOA אבל לא מצאנו בהם יתרונות מיוחדים והקמפים הרגילים נמצאו טובים באותה מידה ולכן השיקול העיקרי צריך להיות בעיקר המיקום ונוחות ההגעה (יתכן בשל העונה). 

לסיכום
ממליצים בחום על טיול בקרוואנים, ומתכוונים לעשות זאת גם בעתיד.

המלצות עיקריות
לכוון לעונה זו של השנה, ולהצטייד בממירים ובמכשירי חשמל בעיקר אם יש ילדים.

שוב תודה רבה,
משפחת גוטמן, הוד השרון

קבלו הצעה