אמריקה

אמריקה

טיול בני מצווה במערב ארה"ב / משפחת יושפה ומשפחת ינאי


הרכב: 2 משפחות 
מספר ימי הטיול: 21 ימים
יולי 2009
התחלה סיום בסן פרנסיסקו

המשתתפים
2 משפחות, יושפה וינאי. כל משפחה כללה שני הורים ו-3 ילדים בגילאים 12/13, 9/10, 5/6.

הסיבה הרשמית לטיול
בר מצוה לאסף ובת מצוה לנעה.

המסלול
סן פרנסיסקו, יוסימטי, אגמי ממות', לאס וגאס, קניון זאיון, קניון ברייס, אגם פאוול, גרנד קניון, סן דייגו, לוס אנג'לס, כביש מספר 1, סן פרנסיסקו.

הקראוונים
קראוון מסוג C30 המיועד ל-7 אנשים, מה שאיפשר מקום מרווח יותר לכולם. לכל ילד היתה מיטה נפרדת, וההרגשה היתה מרווחת יחסית. יש לקחת בחשבון שהרכב גדול (כמו משאית קטנה) ולוקח זמן לנהג להתרגל לנהיגה, לתמרן בסיבובים וכדומה.

טיפים למסלול

חניונים: העובדה שיצאנו ביולי, חודש שנחשב לעונה החמה גם בארה"ב, חייב אותנו להזמין את מרבית החניונים מראש כדי לשריין מקום. עובדה זו מאוד הקלה על הטיול בכך שידענו כל יום לאן להגיע. בלילות בהם לא שריינו חניונים מראש נתקלנו לא פעם בבעיה. בעיקר באזור הערים הגדולות, מאחר ולא נתקלים סתם ככה בחניונים בדרך. צריך לדעת בדיוק לאן ליסוע. בנוסף יש חניונים שנדרש להזמין אליהם מקום לפחות יומיים מראש. בהרבה מקומות (בעיקר בפארקים) אין גישה לאינטרנט כך שלא ניתן לבצע הזמנות דרך המחשב מה שחייב אותנו לשבת עם טלפון במשך זמן לא קצר ולהתחיל לחפש חניונים לאותו היום או לערב למחרת. לא תמיד הצלחנו (יתכן שבתקופות פחות "צפופות", הדבר פשוט יותר).
נסיעות: חילקנו את המסלול בצורה כזו כך שהיו מעט מאוד ימים שהוקדשו רק לנסיעה (בעיקר ההגעה לוגאס והחזרה ללוס אנג'לס). בימים כאלה כדאי להתחיל מוקדם כשהילדים עדיין ישנים במיטות. חובה להצטייד ב- DVD נייד או מחשב בו ניתן לצפות בסרטים, וכן במשחקים שניתן לשחק בדרך. 
יוסמטי: להקדיש לפחות 3 ימים לטיול (וגם אז לא מכסים הכל). ליסוע בכל יום לאזור אחר. אנחנו טיילנו הרבה ברגל כך שהקדשנו יום אחד לאזור ה-Village, יום אחד לאזור עצי הסקויה ויום אחד לאזור ה-Tioga Pass שבסופו יצאנו דרך היציאה המזרחית להמשך המסלול. ביחוד בחודשים העמוסים, לא לבזבז זמן על חיפוש חניה בנקודות של יציאה למסלולים. להחנות את הקראוון בחניונים מרכזיים ומשם לקחת שאטל למסלולי הטיול השונים. השאטלים אינם עולים כסף ובכל אזור הם עוברים בכל נקודות היציאה לטיולים. ניתן כמובן לרדת בנקודה אחת, לעלות באחרת ולעבור ממקום למקום.

אגמי ממות': אזור של אתרי סקי (בחורף) שמציע גם מסלולי טיול רבים. בקיץ ניתן לעלות ברכבל ואפילו לגלות שלג על ההר גם באמצע יולי. לא רחוק יש מעיינות חמים שניתן להיכנס אליהם (זהירות המים רותחים!).
לאס וגאס: למרות שהיינו עם קראוון בחרנו לישון במלון מפואר (במחיר 55$ ללילה לחדר לכל המשפחה, לא הרבה יותר ממחיר החניון). את הקראוון החנינו בחניה של המלון.
Zion Park: מומלץ לחנות בחניונים בתוך הפארק, נוף מדהים ויש חשמל. היציאה למסלולי הטיול נעשית בעזרת השאטלים שנוסעים לאורך הפארק ועוצרים בכל תחנה. High Emerald Pools - מסלול מומלץ, דרגת קושי בינונית, הבריכה המדהימה בסוף מצדיקה את הטיפוס.

אגם פאוול: מומלץ כמקום נופש ומנוחה. המון אפשרויות לספורט ימי,מומלץ לשכור סירת מירוץ עם אבוב לילדים ולצאת להפליג באגם. לא נדרש רשיון מיוחד מעבר להדרכה קצרה. באזור ניתן לטייל לסכר גלן , קניון אנטילופ (מדהים) וגם סתם לבלות בחוף. 
סן דייגו ולוס אנג'לס: הימים בערים אלו הוקדשו לפארקים הגדולים Sea World, Disneyland, Adventure Land, Universal Studios. אילו הימים הכי מתישים בטיול אבל לא היינו מוותרים אל אף אחד מהפארקים בטח לא הילדים. להצטייד בהרבה סבלנות לתורים ואם אפשר גם באוכל למהלך היום כדי לחסוך את התורים למסעדות בצהריים. החניונים באנהיים די מאכזבים ויקרים. היתרון היחיד שבלאו הכי נמצאים כל היום בפארק ומגיעים לחניון רק בלילה. המדריך להישרדות בפארקי שעשועים
כביש מס' 1: הנסיעה מאוד יפה מבחינת הנוף והדרך, יש גם מספר אטרקציות בדרך. Morrow Bay מורו ביי - ניתן לשכור קיאק ולשוט על למרחק נגיעה מכלבי הים שבאזור. סן סימון - תצפית על פילי הים שבחוף. דרך 17 המייל - יצאנו מכרמל ועצרנו במרבית הנקודות על הדרך (מקבלים מפה בכניסה, הדרך בתשלום). מקסים! מונטריי - מאוד נהינו מהאקווריום. המקום מאפשר לגעת בכל מיני בע"ח וצמחים שנמצאים בים, מאוד מוחשי וחווייתי לילדים. 
סן פרנסיסקו: בלי קראוון כמובן. קשה עד בלתי אפשרי לתמרן בתוך העיר. אחת הדרכים המומלצות לגלות את העיר היא לשכור אופניים גם אם אתם לא רוכבים מנוסים. יש המון שבילים ומסלולים המיועדים רק לאופניים כולל מסלול נפרד לאורך גשר הזהב. מומלץ להצטייד בבגדים חמים, קר מאוד אפילו ביולי.

לסיכום
הטיול בקראוון הוכיח את עצמו כדרך הטובה והנוחה ביותר לטיול לאורך זמן ובנסיעות למרחקים ארוכים. זמינות של מטבח, שרותים ומקלחת צמודים, אפשרות לישון בנוחות בנסיעות ארוכות. חשוב לוודא כשמקבלים את הרכב שהכל פועל (מיזוג אויר, מקרר, גנרטור וכד') כדי למנוע התעסקות עם תקלות במהלך הטיול. 

קבלו הצעה