אמריקה

אמריקה

טיול בת מצווה בחוף המערבי של ארה"ב, "פגשנו את אמריקה היפה" / משפחת אביטל


הרכב: ארבעה מבוגרים ושני ילדים
מספר ימי הטיול: 25 ימים
יוני-יולי 2003
התחלה וסיום בלאס ווגאס 

במהלך יוני- יולי שהינו בארה"ב בטיול בת מצווה (זה היה התירוץ), בו לקחו חלק שלושה דורות: סבא סבתא, רעייתי ואני ושתי בנותינו. טיילנו במשך 25 יום ב-RV (קרוואן ממונע בגודל 30 פיט) בחוף המערבי והאמת שאיננו יודעים אפילו מהיכן להתחיל לספר ולשתף אתכם בעומק החוויה.

התחלנו את הטיול מלאס וגאס דרך פאלם ספרינגס לכיוון סאן דייגו. נרטבנו בעולם הים, הצצנו למקסיקו והמשכנו ללוס אנג'לס ולהרפתקאות בדיסני וביוניברסל סטודיו. בדקנו מקרוב את כביש מספר 1 על נופו עוצר הנשימה, נגענו בהרסט קאסל, חיפשנו עצים בודדים בדרך 17 המילין וקינחנו פרק זה בסן פרנסיסקו עטופת הערפל. משם נסענו מזרחה לפארק יוסמיטי המדהים, חצינו את הסיירה נבאדה בגובה 3,300 מטר ושוטטנו בפארק ציון המרתק ובפארק ברייס המיוחד, שטנו בגלן קניון ובדקנו מקרוב האם הגרנד קניון אכן גדול יותר ממכתש רמון. סיימנו סיבוב בן כ-5,000 ק"מ חזרה בלאס וגאס ונפרדנו בצער רב מהקרוואן (ה-RV) שלנו.

חוויית הטיול ב"אוטו בית" שונה מכל צורת טיול שהכרנו ומיוחדת במינה. היכולת לעצור בכל נקודת נוף ולהחליט כי כאן אוכלים צהריים, לבשל מול הנוף במטבח מצוייד כדבעי ולאכול כך, כל פעם ב"מסעדה אחרת", הותירה בנו טעם של עוד (אוכל). לילדים מדובר בחוויה מכוכב אחר בשל היכולת לשחק בזמן נסיעה, לישב ליד שולחן, להפעיל מחשב, לצפות בסרט ואף לישון ללא קושי. אפילו הזמינות של המקלחת והשירותים במהלך נסיעות ארוכות הינה יתרון גדול ומהווה פתרון לבעיות "אמא-פיפי" (ובעיות פרוסטטה) עוד לפני שהתעוררו.

תכנון מראש ובחירה נכונה של הקמפגראונדים הביאה אותנו לחניונים מרתקים עם בריכות שחיה, שירותים ברמה של מלון מפואר, שירותי כביסה, יבוש וגיהוץ, חנויות מצרכים ועוד ועוד. פגשנו בחניונים הללו את "אמריקה היפה" ושוחחנו עם טיילים מארה"ב ומן העולם כולו, כאשר כולנו חולקים חוויה דומה ומחליפים מידע וטיפים. יכולנו לתת לבנותינו חופש תנועה באותם קמפ גראונדים ללא חשש, דבר שהעניק לנו קצת שקט ולהן הרבה אנגלית.

הטיול סייע להדק את הקשר בין הסבא והסבתא לנכדות ואפשר לסבא ולסבתא להצטרף לחוויה חד-פעמית ומיוחדת. בסיומו של יום ולאחר ששהינו בחוף המזרחי, כשבוע נוסף, הפעם עם רכב שכור ולינה במוטלים ומלונות, יכולנו לחשב כי גם כלכלית עשינו עיסקה טובה. לחשבוננו, חסכנו למעלה מ-1,000$ בשיטת הטיול האמורה וזאת מבלי לקחת בחשבון את השעות הארוכות בהם צריך לחפש מוטל כשאין כזה באזור ואת האכזבות מחלק מן המוטלים/מלונות.

שמחנו לגלות שריבוי כלי הרכב מסוג זה גורם לכך שאין בעיות חניה ל-RV אפילו במקומות הצפופים והעמוסים ביותר וכי האמריקנים מסודרים "כמו באמריקה". חזרנו ארצה כשאנו מצויידים בחוברות וירחונים בנושא ה-RV וכאשר אנו כבר מפנטזים על הסיבוב הבא כשרק נוכל להרשות לעצמנו.

ולכם, מוטורהום , אנו רוצים להודות על הייעוץ המסור, המדויק והסבלני. על כך שטרחתם רבות להוזיל לנו את המחיר (למרות שאני מתאר לעצמי כי פגעתם בעמלה שלכם), על הזמן הרב שהשקעתם בסיוע למימוש הפנטזיה שלנו ועל העצות המעשיות והמועילות שנתתם לנו.

שנה טובה והרבה אהבה,
אלברטין, אליהו, ליאורה, אביטל, הילה וטלי חן מירושלים 

קבלו הצעה