אמריקה

טיול בקרוואן במדינת יוטה, נהנינו בצורה בלתי רגילה / משפחת אגין


הרכב: זוג הורים ושני ילדים בוגרים
מספר ימי הטיול: 13 ימים
אוגוסט 2015
התחלה וסיום בלאס ווגאס

אנחנו זוג הורים בשנות החמישים עם שני ילדנו בני ה-25 ו-21. שכרנו את הקרוואן בלאס ווגאס למשך 13 יום ובחרנו לטייל במדינת יוטה בלבד. בחרנו לשכור את הקרוואן בחברת מוטורהום ישראל וזו הזדמנות להודות להם על השירות המצוין.

כמה נקודות שהנחו אותנו בתכנון הטיול
בהמלצת חברים, החלטנו לשכור קרוואן מרווח שמיועד ל-6 אנשים, למרות שאנחנו ארבעה. בחרנו בדגם ECLIPSE  עם חלק מתרחב. ההחלטה הוכיחה את עצמה כנכונה - המרחב הפנימי של הקרוואן אפשר לנו תנאי מחייה מצוינים.

היה לנו ברור שבתקופה זו של השנה, נרצה את המזגן פועל כל הזמן ולכן בחרנו רק חניונים עם חיבור לחשמל. ההפעלה של הגנרטור עושה רעש בתוך הקרוואן וגם מוגבלת בשעות (כל חניון והדרישות שלו). בהתחשבנות על שעות עבודת הגנרטור, בחרנו לשלם מראש 5 דולר ליום ללא הגבלת שימוש ולא 3 דולר לכל שעה - החלטה נכונה היות והגנרטור עבד בכל הנסיעות שלנו (המזגן של הרכב לא מסוגל ביום חם לקרר את החלל הקדמי של הקרוואן).

רבות נכתב על המורכבות/פשטות של תפעול הרכב - כלומר חיבור הקרוואן לחשמל, מים וביוב. לטעמנו זה ממש פשוט, כולל ריקון מיכלי הביוב ובטח לא צריך להיות שיקול מרכזי בהחלטה אם לטייל עם קרוואן או לא.

הזמנו מראש מקומות חניה בכל החניונים. מן הסתם יש אנשים שיעדיפו יותר גמישות בטיול. אנחנו העדפנו את השקט שהחניה "מחכה" לנו ולא צריף לבזבז זמן יקר על חיפושים בטיול יחסית קצר. הדבר גם מאפשר לנצל את כל שעות האור לטיולים רגליים, אותם העדפנו לעשות בשעות הקרירות של סוף היום.

הטיול כאמור היה כולו במדינת יוטה והקיף את רוב שמורות הטבע המפורסמות שלה. למרות שאנחנו חובבי הליכה, היה ברור שלא ניתן בחום של אוגוסט לבחור מסלולים ארוכים וקשים. בכל שמורה בחרנו את מה שהתאים לנו באותו רגע. המקום היחידי שבו אולי חרגנו מהמקובל היה Lake Powell. חנינו ב-Bullfrog ושכרנו סירת מנוע קטנה ליומיים בסכום לא מבוטל בתוספת אבוב נגרר למשחקי מים. חוויה בלתי רגילה ומומלצת ביותר.

רשימת החניונים
Zion canyon campground – חניון פרטי מסודר קרוב לכניסה המרכזית לשמורה כולל WiFi.
Green river – חניון ברמה סבירה. מתאים לעצירה בימים של נסיעות ארוכות.
Dead horse point – חניון נהדר בתווך בין השמורות "ארצ'ס" ו"קניונלנדס".
Bullfrog – חניון די מאכזב, אך הקרבה ללייק פאוול מחפה על הכל.
Kodachrome – חניון מקסים בקרבת שמורת "ברייס".
KOA st. gorge – חניון מסודר של הרשת הידועה כולל WiFi . ישנו בו בלילה האחרון לפני החזרה לווגאס.

מספר המלצות לסיום
• בקרוואן היה תא מטען ענקי מאחור (גם בדגמים יותר קטנים הוא קיים) להבנתנו אין בעיה להגיע עם מזוודות ולאחסן אותן שם במהלך הטיול. צ'ימידנים אומנם יותר פרקטים אך לא נוחים בטיסות.
 היה חסר לנו אמצעי תאורה כאשר יושבים בערב מחוץ לקרוואן. שווה להביא או להצטייד.
 כאשר חוזרים מיוטה לווגאס, עוברים אזור זמן ומרוויחים שעה. ביום האחרון התארגנו לצאת מוקדם כדי להחזיר את הקרוואן בזמן. בדיעבד הייתה לנו עוד שעה.

לסיכום אנחנו רוצים להמליץ בחום על טיול בקרוואן. היכולת לטייל כאשר כל מה שצריך צמוד אליך, היא פשוט נהדרת. מן הסתם יש משפחות שנרתעות מהביחד 24 שעות ביממה וברור שדרך טיול זו לא מתאימה לכולם. אפשר כמובן להתלבט על סוג הקרוואן, אורך הטיול וכדומה אך החוויה היא בלתי רגילה, בטח עם ילדים גדולים שעוזרים בהכול, כולל הנהיגה. אנחנו נהנינו בצורה בלתי רגילה!!!

בהצלחה, יונתן

קבלו הצעה