אמריקה

טיול חורפי בדצמבר במערב ארה"ב, "מראות נדירים" / לימור ואבנר כהן


רצינו להודות לכם על הסיוע והעצות המועילות לפני הטיול. הקרוואן היה נהדר ובהחלט ענה על הציפיות, הוא אמנם היה מעט מסורבל לנהיגה בתוך הערים, אבל בסך הכל בגלל המושבים הגבוהים, המרחב העצום לשישה נוסעים, היה ממש כייף לטייל איתו. באופן מפתיע דוקא בכביש מספר אחת, בין סן פרנסיסקו ללוס אנג'לס, בכביש המפותל וההררי הוא תמרן ונסע למופת עם אחיזת כביש מדהימה (צמיגים כפולים מאחור).

בכל הקשור לטיול עצמו בחודש דצמבר, במערב ארצות הברית זו עונה מדהימה, השמש זרחה לנו כל בוקר (מלבד יום גשום אחד בלוס אנג'לס). היו מראות רבים של שלג ביוסמיטי פארק, בציון פארק או בפאלם ספרינגס, מה שנדיר למצוא בחדשי יולי-אוגוסט, כמובן - נחלים קפואים, מפלים קפואים...

ויש לציין את הריינג'רים בכל הפארקים שמתחזקים את הפארקים ברמה מאוד גבוהה, מפזרים מלח כנראה על הכבישים ואין שלג או קרח על הכבישים. הלילות בתקופה הזו מאוד קרים, על סף האפס מעלות צלזיוס ולכן יש להצטייד היטב בשקי שינה מתאימים או שמיכות עבות. לא היה חשש לקפאון של מערכות הרכב בשום שלב, גם לא של מי השתיה או המים האפורים, אם כי צריך לבדוק מה הטמפרטורה הצפויה בכל פארק לפני ששוהים שם לילה (זה רשום בכל מרכז מבקרים בכניסה לפארק).

טיול בחודש דצמבר נהדר מפני שזו עונת החגים שם בארצות הברית וכל הרחובות מקושטים כאילו לכבודנו זו גם עונת הסיילים אז אפשר לחגוג גם בקניות בכל המרכזים המפוזרים שם. לקחנו איתנו GPS שהוא פשוט חובה בכל רכב בכל טיול, הוא לא טעה אף לא פעם אחת, משאיר אותך מרוכז בנהיגה מבלי לעיין במפות וחוסך זמן רב ודלק רב. כמו כן לקחנו מחשב נייד עם חיבור אלחוטי לאינטרנט, ובארצות הברית בכל חניה, במרכזי הערים אתה מגלה כמה רשתות אלחוטיות זמינות בחינם וככה ניתן להתעדכן או לשלוח מיילים.

אז שוב תודה ונתראה בטיול הבא.
בברכה, עומר, יונתן, ניר, אבנר ולימור כהן
באר שבע

קבלו הצעה