אירופה

אירופה

גרמניה, אוסטריה, איטליה ושוויץ, "טיול מוצלח, מהנה ומיוחד" / משפחת יסעור


הרכב: זוג הורים וארבעה ילדים
מספר ימי הטיול: 14 ימים
אוקטובר 2008
התחלה וסיום במינכן

הערות והארות
• הנוסעים: אמא, אבא, בת 18, בת 14, בן 10, הצטרפה מהולנד: בת 22, סה"כ 6 נפשות יקרות.
• סה"כ נסענו 2,172 ק"מ. על הדלק שילמנו סה"כ 330 אירו. לא בדקנו צריכת דלק.
• סך כל ההוצאות במזומן ל-6 מטיילים (לא כולל הטיסות והקרוואן) ~ 2,200 אירו (אנחנו חסכנים).
• הקשר בין יושבי "הקבינה" לנוסעים האחרים קשה ואפילו אין אפשרות לשמוע רדיו/מוסיקה ביחד, כי אין רמקולים מאחור. חבל... (לתשומת לבכם אנשי מוטורהום. זה לא מסובך להתקין רמקולים).
• לקחנו קרוואן גדול (גרופ F, מעל 3.5 טון), זה נוח למחייה, אבל קצת בעייתי בחנייה ובנהיגה. כל הגבלות התנועה והחנייה הן לפי 3.5 טון. כך קרה שללא כוונות זדון הפכנו לעברייני תנועה/חנייה מדי פעם.
• שני מכשירי קשר שרכשנו עזרו מאוד לקטעים בהם התפצלנו בטיולים או בקניות.
• מכל העזרים שלקחנו, עזר לנו הכי הרבה: גליל סלוטייפ רחב, לקיבוע מגירה שהשתחררה, להדבקת מפה קרועה, לאבטחת צנצנות עם סגירה לקויה ועוד.
• בקרוואן יש המון מקום אחסון ואנו לא ניצלנו אפילו חצי ממנו.
• כדאי לקנות שם דרגש/כיסא פלסטיק גבוה, רזה וזול למקום ישיבה נוסף ע"י השולחן ולא להסתמך על הכיסאות המתקפלים שאינם מותאמים לישיבה ע"י שולחן אוכל.
• לא רכשנו ממיר, כל לילה שני חנינו בקמפינג מסודר וזה הספיק לכל צריכת החשמל שלנו.
• צריך חוט מאריך קצר, מפצל (אפילו שני מפצלים) ומתאמים.
• את עניין השירותים בתוך הקרוואן החלטנו מראש לא להעמיד במבחן והשתמשנו בהם רק לפיפי, את היציאות הגדולות עשינו תמיד בקמפינג, תחנות דלק וכדומה. קל יותר, פשוט יותר ונקי לא פחות.
לסיכום - אם היה לנו כסף - היינו עושים עוד טיול כזה כבר מחר!

מסלול הטיול

יום 1 (08/10)
נחתנו במינכן בשעה 5:00. נחנו עם כוס קפה במפלס התחתון ובשעה 8:00 עלינו על רכבת S8 לכיוון מינכן, החלפנו לרכבת S2 ל-Market Shwaben (בדיוק לפי הוראות מוטורהום). סחבנו בכוחותינו האחרונים את המזוודות לאתר הקרוואנים. לדעתנו, החיסכון הכספי שווה את המאמץ. אחרי בדיקות קפדניות ותיקונים קטנים, יצאנו עם הקרוואן לסופר הקרוב והזול (ALDI - יוצאים שמאלה ובסוף הכביש שוב שמאלה). הפעלנו את ה-GPS. בשעה 11:00 התחלנו בנסיעה לכיוון אוסטריה. נסענו לאזור העיר Hallien שם התברברנו זמן מה. לבסוף מצאנו קמפינג שלמעשה כבר היה סגור (Off Season) אבל גבה מחיר של On Season. הקמפינג נקרא AUWIRT. מקום קטן אבל היינו לבדנו, התארגנו בנחת ולמדנו להכיר את נפלאות הקמפינג.

יום 2 (09/10)
בשעה 10:30 נסענו 15 דקות לאתר מכרות המלח Salzwelten, אתר מומלץ מאוד, כולל סיור מודרך, גלישה במגלשות עץ, שייט קצר ונסיעה ברכבת כורים. לאחר מכן טיילנו בכפר של פעם, הצמוד לאתר. החוויה ארכה שלוש שעות פלוס. משם נסענו לאתר סקי סמוך Keltenblitz ומכיוון שאין שלג, עלינו ברכבל וירדנו במגלשות מיוחדות 1000 מטר - שווה. נותרו לנו כמה שעות אור, אותם העברנו בסימטאות העיר Salzburg, מצאנו חנייה זולה באמצע העיר אך קשה לביצוע לרכב גדול שכזה. אין איסור כניסה וחנייה לאוטו גדול להיכנס בעיר (מפיו של פקח אוסטרי). סיימנו בכוס קפה בעיר. נהג חצוף חסם אותנו בחנייה, אך לאחר תמרונים סבלניים נחלצנו. המשכנו בכביש המהיר (רכשנו Go box) לכיוון WERFEN בחיפוש אחרי קמפינג. השילוט לקמפינג לוקה בחסר אך הגענו עם מכשיר הניווט (מומלץ להצטייד בו). בהגיענו הופתענו לגלות כי הקמפינג סגור. ניצלנו את שליטתנו בגרמנית ולאחר שיחה קצרה עם בעלי המקום הורשנו להישאר חינם ואף נפתחו בפנינו השירותים והחשמל. בתמורה נתנו שתי שקיות במבה לנכד של בעלת הבית.

יום 3 (10/10)
מערות הקרח Eisriesenwelt ב-Wefen. עלינו עם הקרוואן ולא באוטובוס. במערה עוברים סיור מודרך. היה נחמד אך לא כמו שציפינו. בהתחלה ובסוף נדרשת הליכה לרכבל. כל האטרקציה ארכה כ-3 שעות. עצה: לא כדאי לקחת את העששית שמציעים לכם שם, כדאי להביא פנס חזק. אפשר לצלם. לאחר מכן נסענו לעיר Sankt Johann Im Pongau ושם בילינו שעה במסלול הליכה יפה וקל בקניון לאורך נהר ומפלים, האתר נקרא Liechtensteinklamm. את הלילה בילינו בקמפינג בעיר (קמפינג WIESHOF). הקמפינג כולל אינטרנט אלחוטי, יש מכונת כביסה ומקלחות נוחות.

יום 4 (11/10)
לקחנו את הזמן ויצאנו רק ב-11:30 לכיוון העיר KRIMMEL, למפלי Krimmler Wasserfalle, מסלול הליכה שארך 3 שעות, אפשר יותר. מאוד נחמד עם נוף מדהים, המסלול תלול מאוד. מומלץ. לאחר מכן נסענו לכיוון העיר Zell Am See. חנינו בקמפינג Apartments und camping Sudufer.

יום 5 (12/10)
בדרך למעבר GROSSGLOCKNER, עצרנו בפינת החי (Wild and freizeitpark ferleiten) הסמוכה למעבר. שם בילינו כשעתיים, מתאים לילדים. משם המשכנו לעלות על האלפים ממעבר GROSSGLOCKNE ועצרנו כמעט בפיסגה. הפסגות כבר היו מושלגות. הילדים בילו בשלג והתצפית הייתה יפה מאוד. הירידה משם תלולה וארוכה ולמרות ששמרנו על הילוך נמוך - 2, נאלצנו לעצור בצד כדי לתת לבלמים להתקרר! בסביבות השעה 16:00 נסענו לקמפינג (Nationalpark Camping Grossglockner) בעיר HEILIGENBLUT. הקמפינג עצמו נקי ומסודר אך בלי אינטרנט.

יום 6 (13/10)
יצאנו בשעה 10:00 לכיוון העיר LIENZ. עשינו שוב קניות. שם התהלכנו בעיר ועלינו לאחת הטירות בקצה אך בהגיענו גילינו כי סגור (בימי שני). בסוף היום נסענו לעיר MAUTHEN. שם חנינו בקמפינג Alpencamp בשולי העיר. בקמפינג עצמו יש הכל - אינטרנט בתשלום, ספא ועוד.

יום 7 (14/10)
יצאנו לכיוון Cortina שבאיטליה. נסענו בערך 60 ק"מ לאורך הגבול בצד האוסטרי ועברנו במעבר גבול לא מאויש. בדרך עצרנו בעיירה Via Alle Acque Rosse למסלול הליכה של בערך שעתיים. לא משהו. הגענו לעיר Cortina, בתחנת מידע הנחו אותנו לשני קמפינגים שפתוחים. בחרנו בקמפינג "Olympia", המחיר היה זול, אך התאכזבנו לגלות שאין אינטרנט, טלוויזיה ולא מצרכי אוכל. הסתובבנו אחורה ונסענו לעיר לקנית אוכל, בדרך חזרה החלטנו להמשיך עוד קצת ישר בכביש, ואכן אחרי 200 מטר מצד שמאל היה שטח חנייה למשאיות וקמפרים, כולל פינת מילוי וריקון מים, פינות ישיבה ומגרש משחקים. כנראה שבעונה המתה - ללא תשלום. הדבר התאים בדיוק לרצוננו לחסוך כמה אגורות. לא היינו היחידים שם.

יום 8 (15/10)
בבוקר נסענו לקמפינג להשתמש בשירותים. ב-9:00 יצאנו ל-Falzarego. משם עשינו מסלול הליכה על הדולמיטים, בערך 4 שעות. המון עליות וירידות. מומלץ. המסלולים שיוצאים מהאתר מסומנים היטב. מעבר לכביש יש רכבל העולה לגובה 2800 מטר. הראות לא הייתה טובה והחלטנו שזה לא שווה את הכסף. בשעה 16:00 נסענו לאזור העיר Canazei, הנסיעה כללה המון ירידות ועליות וארכה זמן רב, מצאנו את עצמנו בשעת ערב מאוחרת עם נורית הדלק דולקת ולא מגיעים לשום מקום... בשעה טובה הגענו ל-Canazei ותדלקנו! את הלילה בילינו בקמפינג הכי קרוב שמצאנו "Marmolada", קמפינג קצת ישן ויקר אך הוזהרנו מראש שהקמפינגים באיטליה ברמה פחות טובה ויקרים.

יום 9 (16/10)
עמק המרמולדה, הרכבל היה סגור ומזג האויר לא מזמין טיול רגלי, אז נסענו לכיוון העיר Bozen/Bolzano. לקחנו מפה והתהלכנו בעיר היפה, ישבנו ב"אינטרנט קפה" שתינו קפה (טוב וזול) וגלשנו באינטרנט. אחרי הצהריים המאוחרים נסענו לעיר Leifers, למסעדה איטלקית "Raif", עליה קיבלנו המלצות. חגגנו לאבא יומולדת. נסענו לכיוון מילאנו ובילינו את הלילה בחנייה למשאיות, יש לציין שהשירותים במקומות אלו כמעט תמיד מאוד נקיים ומסודרים.

יום 10 (17/10)
יצאנו מוקדם בבוקר למילאנו כשלפנינו בערך 150 ק"מ. חנינו בחניון בפרברי העיר (תחנת רכבת Lamberte). העניין עם הרכבות, החשמליות והמטרו במילאנו לא היה לנו כל כך ברור. לטעמנו חנינו קרוב מדי לעיר, כי כבר שם היה קשה למצוא חנייה. לקחנו את המטרו למרכז העיר (תחנת Domue). בעיר התפצלנו לשניים - חלקנו לקניות והחלק השני לתייר את העיר. מילאנו יפה אך בשבילנו עמוסה מדי. בשעה 17:00 חזרנו עם המטרו לקרוואן. אכלנו גלידה ונסענו לחנות באתר הקמפינג Citta di Milan שבפרברי מילאנו. הקמפינג מנוהל ע"י ישראלים ורוב הזמן הומה. היה נחמד לפגוש ישראלים, אך רמת התחזוקה בשירותים והמקלחות הזכירה לאבא מילואים בצה"ל.

יום 11 (שבת 18/10)
נסענו מוקדם ב-7:00 לאגם גרדה לפארק השעשועים Gardaland. נכנסנו לאתר בשעה 10:00 ( האתר פתוח באוקטובר רק בימי שבת וראשון). הפארק נחמד מאוד, אך קצת יקר. אזהרה: התור למתקן "ממותה" מרמה, אם אינכם רואים את קצה התור - וותרו על המתקן. אנו נפלנו בפח והמתנו מעל שעה וחצי בתור! בשעה 19:00 התחלנו לנסוע צפונה לעבר שוויץ. עברנו שוב דרך העיר Bozen וחטפנו טעימה אחרונה מהפיצה האיטלקית (שדרך אגב לא מרשימה במיוחד). את הלילה בילינו בחניון בשולי הכביש המהיר.

יום 12 (19/10)
קמנו מאוחר ויצאנו לכיוון העיירה Arbon שבשוויץ, ע"י גבול אוסטריה-שוויץ-גרמניה, לביקור משפחתי. ביקשנו מה-GPS נתיב ללא אגרה והנסיעה, יפה אך מתישה, ארכה כ-6 שעות פלוס ארוחה בחיק הטבע. את הלילה העברנו חלקנו בקרוואן וחלקנו בבית המשפחה.

יום 13 (20/10)
את היום בילינו עם המשפחה בקניות אחרונות וטיול קצר לחוף האגם המקומי.

יום 14 (21/10)
היום האחרון. יצאנו ב-10:00 לנסיעה של 4 שעות בערך חזרה לגרמניה ל-Markt shwaben. החזרת הקרוואן הייתה מאוד מהירה, עניין של מספר דקות. נסענו ברכבת חזרה למינכן וסיכמנו טיול מוצלח, מהנה ומיוחד. מומלץ!!!

משפחת יסעור, קיבוץ רביבים 050-7950188

קבלו הצעה