אירופה

אירופה

23 יום מהמבורג לנורדקאפ וחזרה / פרומקין רעיה ואריה


הרכב: זוג מבוגרים
מספר ימי הטיול: 23 ימים
יוני-יולי 2006
התחלה וסיום בהמבורג

יש לנו בעיה, אפשר לקרוא לזה "התמכרות לקרוואן"! כל יעד שהינו רוצים לבקרו, השאלה הראשונה האם אפשר להגיע לשם בקרוואן?
הטיול האחרון שלנו היה מדהים, 3.5 שבועות = 8,500 קילומטר! מהמבורג דרך דנמרק. חצינו את כל שבדיה לרוחבה ואורכה, עד לצפון נורבגיה - NORDKAPP ודרומה לאורך הפיורדים - לברגן ומשם חזרה לשבדיה - OSLO ודרומה עד MALMO.

הטיול היה נהדר, הנופים ציוריים להפליא - כמו גלויות, כמות של מים שנשפכת כאן לים, הייתה מספקת צריכה של כל יבשת אפריקה, נראה לי. הכבישים כאן טובים מאד גם אלה הרריים, לא הייתה לנו שם בעיה בלנוע עם הקרוואן. עשינו טוב ששמענו בקולכם ולקחנו קרוואן הכי קטן - עד 6 מטר אורך (Group 1) כל המעבורות ומנהרות עולות כאן כמו רכב פרטי ומעבר ל-6 מטר - כמעט כפול.

בקרוואן הקטן הסתדרנו יפה מאד, לא פחות טוב משנה שעברה בקרוואן גדול, השירותים ומקלחת שהדאיגו אותי מראש, היו בסדר גמור, נראה לי שיותר נוח משנה שעברה. הבעיה היחידה שהייתה לנו זה שבקרוואן הקטן לא הייתה במקרר אופציה של בררה אוטומטית של מקור אנרגיה ותמיד שכחנו כשעצרנו להעביר מחשמל לגז. לא נורא, האוכל לא הספיק להתקלקל.

אפרופו אוכל! כל מה שאפשר לקנות בגרמניה (כולל פירות, ירקות, לחם, שתייה(כולל מים) ודברי חלב חובה לקנות בגרמניה. המחירים במיוחד בנורבגיה מטריפים לחלוטין: 34 ש"ח קילו 1 של עגבניות בסופרמרקט, בקבוק מים מינרליים - 12 ש"ח וכו'...

כשחזרנו שנה שעברה לא היינו בטוחים שזאת הדרך לטייל, השנה נהנינו עוד יותר וזה נראה עכשיו כצורת הטיול האולטימטיבית!

ד"ש לכולם,
אריה ורעיה פרומקין

קבלו הצעה