אירופה

אירופה

"טוס וסע" ממינכן לגרמניה, אוסטריה, איטליה ושוויץ / משפחת שלו


הרכב: זוג הורים וילד
מספר ימי הטיול: 14 ימים
ספטמבר 2006
התחלה וסיום במינכן

לפני הכל תודה רבה  למירב ושירלי ממוטרהום על הייעוץ והארגון ולאלכס מהתחנה במארקט שוויבן.

קודם הקרוואן - פשוט מהווה חלק מהכיף של הטיול במיוחד עם ילדים כי יש בית לחזור אליו. מתי שבא ,לא צריך לחפש מקום לנוח או לאכול .פשוט עוצרים סתם בדרך או בחניונים המיועדים לכך לאורך כל כבישי אירופה, כולל לינה בלילה. בכל תחנת דלק יש אפשרות למלא מים ולרוקן את השירותים הכימיים. כאשר הרבה פעמים חניוני המנוחה צמודים לתחנות הדלק. הקמפיניגים שהיינו בהם גם אלו המוגדרים שלושה כוכבים, מצוידים בכל טוב ונקיים ברמה של בית מלון. לכן כאשר בשעות הערב כאשר המשפחה ישנה ניתן להתקדם בנסיעה עד שהנהג מתעייף. הטיול הוגדר מראש לפסגות ומעברי הרים ואטרקציות לילד שאנו המבוגרים נהנינו לא פחות מניצן.

יום 1, ה' – הגעה למינכן, קבלת הקרוואן והתארגנות בו. קניות בסופר שנמצא במרחק של 500 מטר מתחנת הקרוואנים במארקט שוויבן. ונסיעה לדכאו - סטרילי מאוד כך שניתן לבקר שם עם ילדים. נסיעה חזרה למינכן וחניה בקמפינג. 

יום 2, ו' – ביקור במינכן, מומלץ לא להיכנס למרכז העיר אלא לחנות את הקרוואן בפרבר ולקחת משם את התחתית. בערב נסיעה לכיוון לגולנד. בלגולנד יש גם חניון לקרוואנים כולל מים וחשמל. בכלל בכל הפארקים יש חניונים כאלה, כך שכדאי להחנות בהם, גם יותר זול וגם נמצאים שם בבוקר עם הפתיחה. 

יום 3, שבת – יום כיף מאלף בלגולנד ליד אוגסבורג.לינה בחניון דרכים ליד הלגולנד. 

יום 4, א' - נסיעה לאורך חלקה הדרומי של הדרך הרומנטית (לטייל בתוך ציור וגם קניית גבינות ויוגורט במחלבה פרטית) עד לטירת נוישוונשטיין (כדאי לעלות ברגל) ליד פוסן. אחר הצהריים מעבר לאוסטריה. לינה בקמפינג.

יום 5, ב' -  נסיעה דרך עמק צילר, מעבר גרלוס עד מפלי קרימלר, מומלץ מאוד. לינה בעיירה קרימלר כולל אכילת שטרודל שלא ישכח.

יום 6, ג' – מקרימלר נסיעה במעבר ההרים גרוסקלונר עד לקרחון גרוסקלונר. החנייה במלון פרנץ יוזף. צריך לציין שהכניסה לדרכים המובילות למעברי ההרים באוסטריה עולה כסף (אבל בינינו, כמה שייקחו זה שוווה!). נסיעה חזרה במעבר גרוסקלונר לווארפן ולינה בקמפינג בווארפן. 

יום 7, ד' – עלייה למערת הקרח בווארפן (מהמם!) יש להצטייד בביגוד חם לכניסה למערה. נסיעה וביקור בזלצבורג קרובה מאוד לווארפן עיר מאוד יפה כולל ביקור בבית בירה ענק בערב. הכל באזור מרכז העיר. נסיעה לכיוון מעבר ברנר. חנייה ללינה בחנין דרכים כ-30 ק"מ לפני המעבר. 

יום 8, ה' - מעבר ברנר לכיוון הדולומיטים דרך Passo Del Sella Passo Del Pordoi עד קורטינה. את הדרך והאזור לא ניתן לתאר במילים! אחלה פיצה בקורטינה.

יום 9, ו' – נסיעה בדולומיטים דרך קורברה לכיוון בולצנו עד כ-20 ק"מ לפני בלג'יו על אגם קומו. נסיעה ארוכה. לינה במגרש חניה בישוב.

יום 10, שבת – ביקור בעיר בלג'יו, מומלץ מאוד עיירה ציורית עם רחובות ציורים וצרים מלאי כל טוב. מעבר על מעבורת לצד השני של האגם וביקור בווילה קרלוטה. נסיעה עד לוצרן וביקור במוזאון התחבורה. לינה בקמפינג הלידו סמוך למוזיאון. סיור לילי בלוצרן. 

יום 11, א' – עלייה ליונגפראו - פסגת אירופה (רק כדאי מאוד לוודא שמזג האויר לא מעונן), רק שהשוויצרים כל כך יעילים, שהפכו את זה לפסגת העולם מבחינת החוויה. לאחר הירידה פונדו טוב מתובל בהרבה יין, ונסיעה לכיוון שפהאוזן לינה בחניון בדרך כ-30 ק"מ לפני שפהאוזן.

יום 12, ב' – ביקור בעיר שפהאוזן ובמפלי הריין ונסיעה ביער השחור עצירה בסינגן (עיר מלאה חנויות וקניונים) דרך פרייבורג לכיוון פארק אירופה.

יום 13, ג'פארק אירופה חוויה בלתי נשכחת לכולם ללא הבדל גיל צבע ומין. נסיעה של כ-400 ק"מ למינכן. התחלת אריזה בעצב רב.

יום 14, ד' – המשך אריזה החזרת הקרוואן כולל הצעה רצינית של אלכס לרכוש את הקרוואן. וטיסה חזרה לארץ.

כמה טיפים 
• מעכשיו רק עם קרוואן.
• מעל 2000 מטר צריך ביגוד חם ומתקלף כולל נעלים מסוג גורטקס שמבודדות טוב יותר.
• מומלץ מאוד להגיע לפסגות ומעברי הרים בשעות הצהרים כשהערפילים מתפזרים והראות טובה יותר. 
• לקמפינגים אין צורך להיכנס כל יום אלא רק לצורך טעינה חשמלית פעם בכמה ימים וכביסה.

תודה רבה,
מיכאל, איריס וניצן שליו 

קבלו הצעה