אירופה

אירופה

טיול קיץ בקרוואן בשבדיה ונורבגיה / משפחת כובש


הרכב: זוג הורים וארבעה ילדים
מספר ימי הטיול: 17 ימים
יולי 2007
התחלה וסיום בשטוקהולם

לצוות מוטורהום שלום,
קצת באיחור - אבל מוטב כך מאשר לעולם לא...
בקיץ האחרון נסענו ל-17 יום לשבדיה ולנורבגיה, עם ילדינו (19, 17,13, 10) המבקשים כל שנה לנסוע בקרוואן. נהננו מאוד מאוד. מבקשים לשתף במסלול לטובת הנוסעים הפוטנציאלים...

טסנו לשבדיה דרך איטליה - מה שהתברר כדיל המוצלח והזול. כשהגענו לשבדיה חיכתה לנו בתחנה בשטוקהולם נציגת חברת הקרוואנים שקיבלה את פנינו בחיוך והסבר. כל ההתארגנות בחברה היתה מוצלחת ביותר! קיבלנו קרוואן יחסית חדש ומאוד פרקטי. 

חניון הלילה הראשון היה ב-Anegby. עדיין לא מלא במיוחד, פשוט ונעים. על מקלחת צריך לשלם - מה שהתברר שכמעט בכל מקום שהיינו היה צריך.
את היומיים הבאים בילינו בשבדיה הגשומה גם בקיץ (עוד כלום לעומת נורבגיה) - מוזיאון סקנסן (חביב), מוזיאון בילבי (לקטנים בלבד) ,אורברו, אלוורום - ואנחנו בנורבגיה. איך יודעים - חוץ מהמפה? צבעי הפסים על הכביש השתנו. אין אטרקציות בגשם אבל הנוף מופלא והאויר צלול, הסקנדינבים נחמדים וכמעט שלא ראינו ישראלים. ניתוק מוחלט. המסלול בנורבגיה כלל כמובן את הפיורדים דרך Otta, עיירה מקסימה.

נזכיר כמה אטרקציות מעניינות
• פארק השעשועים בלילהאמר - לקטנים בלבד, כדאי להיות מצוידים עם מעילי גשם, אין למה לרוץ, לראות את אולם ההחלקה על הקרח של האולימפיאדה!!
פיתולי הדניסלבה - מפחידים - כדאי לעלות באמת רק אם אין ערפל. אנחנו לא שמענו להוראות, היה ערפל עם נוף מדהים אבל בהחלט גרם לכמעט התקף לב קטן...
• לינה בכל מקום שתחפצו!! איזה כיף לקום בבוקר ולהשקיף על אגם אחד מיני המון - קסום, רגוע, בסוף העולם...
קרחון הבריקסדייל - שאסור להחמיץ!
• ביקור ב-Voss - עיירה מקסימה! כדאי להגיע למוזיאון שלה, נסיעה בכביש E134 לכיוון Aidfiord, תפגיש אתכם עם אומן-פסל מיוחד המפסל בעץ (יש חנות).
• ממליצים לוותר על Fla - פארק הדובים, על תחנת הכוח ב"סימה" ופשוט ללכת יותר בין השבילים הירקרקים.
• לברגן חיכינו מאוד - אבל היא כ"כ גשומה שממש אחרי כמה שעות ויתרנו על הרעיון.

חזרה לשבדיה שהפכה להיות שטופת שמש ושטוקהולם היפיפיה, ואנחנו מחזירים את הקרוואן - לחברה מצויינת שנותנת שירות נפלא.
דבר אחרון - קניות - לא לדלג על Cubus. הבנות שלנו חרשו את החנות בהחלט יש מציאות!!! לגבי אוכל - כדאי להביא דברים יבשים מהבית (קוסקוס, אורז, פסטה...) ולהשלים בסופרים - לא לוותר על לחם!...

תודה לכם, צוות מוטורהום על השידוך, התמיכה, על הכל...
מחכים לטיול הבא!
גליה, יאיר, ארבל, כליל, כרמל ואורטל כובש, יובלים

קבלו הצעה