אירופה

אירופה

הולנד, שוויץ ואוסטריה מפרנקפורט / מיקי פריימן, אלקנה


חזרנו מטיול בקרוואן לפני כשבועיים (16/07/02). זאת הפעם השניה שאנו מטיילים עם ילדים באירופה עם קרוואן. את השכרת הקרוואן ביצענו דרך חברת מוטורהום ישראל. רוצה אני לציין את השרות היעילות והאדיבות של החברה בארץ.

את הקרוואן קיבלנו בפרנקפורט. זמן הנסיעה משדה התעופה למגרש החברה הוא כ-15 דקות במונית. קיבלו אותנו שם בחמימות, באדיבות ובברכת "שלום" בעברית. קיבלנו מיד רכב נקי מסודר ויחסית חדש (14000 ק"מ) המיועד לארבעה אנשים.

הטיול תוכנן להולנד, שוויץ ואוסטריה. זאת חוויה מיוחדת במינה. מעבר למקומות הטיול הרגילים עם הקרוואן מגיעים לחניונים מיוחדים השוכנים ליד אגמים או נהרות. גם אם לא מגיעים לחניון אפשר לישון באחת מחניות הרכב שלאורך הכבישים המהירים. ישנן שם עשרות מכוניות מכל הסוגים שחונות ללינת לילה. האוטו-בית (בלשון הילדים) שלנו כלל מיטה זוגית, מיטות לילדים, מטבחון עם מקרר, תנור גז לחימום של האוטו-בית, שירותים ומקלחת מים חמים, מושבים נוחים לזמן הנסיעה (אפשר גם לשכב) ושולחן. השולחן מאפשר נסיעות ארוכות עם ילדים (בעיה ידועה בנסיעה במכונית רגילה) - הם ציירו ושיחקו עליו עם צעצועים שהבאנו מהבית.

החיסכון הוא יתרון בולט בשכירת קרוואן. חסכנו במחיר הלינה סכום משמעותי ומאחר שבישלנו, היו הסעודות המשפחתיות זולות. מבחינתנו יתרון האוכל גדול יותר - מאחר ואנו משפחה דתית, את רוב רובו של האוכל הבאנו מהארץ ורק השלמות של מוצרי יסוד קנינו. גם כלים חד-פעמים הבאנו כך שבגמר הארוחה נאסף הכל לפח ללא צורך בשטיפת כלים. רוב הזמן לנו באתרי קמפינג, אך מספר פעמים לנו בחניונים בצידי הדרכים. שם אפשר לרוקן פסולת ולהצטייד במים.

החלטה לצאת לטיול כזה דורשת גמישות מחשבתית, אבל אם עושים הכל ברוח ספורטיבית, הכיף הוא עצום, לכולם.

קבלו הצעה