אירופה

אירופה

טיול משפחתי מברלין לפולין / משפחת פז


הרכב: זוג הורים ושני ילדים
מספר ימי הטיול: 10 ימים
אוקטובר 2005
התחלה וסיום בברלין

שלום,
הטיול היה יפה מאוד ומוצלח. הקרוואן היה אף הוא מוצלח. מאוד נהנינו. זו חוויה אחרת לטייל בקרוואן בחו"ל - יש חופש מאוד גדול בכך שכל הדברים נמצאים כל הזמן בהישג יד וזה חוסך את הטיול עם המזוודות ומאפשר ניידות מאוד גדולה ויכולת להגיע למקומות שככה משפחה עם ילדים קטנים ללא קרוואן לא יכולה להגיע אליהם.

להלן המלצותיי לחניוני קרוואנים בפולין
• בוורוצלב באיצטדיון האולימפי יש אתר קרוואנים מאוד נחמד, פתוח עד אמצע אוקטובר ונמצא חמש דקות נסיעה ממרכז העיר.
• כמו כן אתר קרוואנים ממש מצויין בקראקוב שבפולין הוא Camping Smok - מקום מאוד נחמד עם אנשים מאוד נחמדים הפתוח לאורך כל השנה. אף הוא הנמצא אף הוא חמש דקות נסיעה ממרכז קראקוב ומאפשר טיול באיזור ובזאקופנה והסביבה הנמצאת במרחק של כשעתיים נסיעה מקראקוב.

מבחינת מה שיש לראות בנסיעה לפולין
• ניתן לעשות טיול של אזור דרום פולין - מחוז שלזיה. ישנה אוטוסטרדה גדולה מברלין לוורוצלב ומשם לקראקוב, כך שניתן להגיע במהירות ובנוחות לערים הגדולות הללו ויש הרבה מה לראות.
• כמו כן משם ניתן לרדת לאזור הגבול עם צ'כיה, לראות את הרי הטטרה והקרפטים - נוף מהמם, יערות ירוקים וצפופים, נחלים שזורמים לצד הדרך ובתים עם גגות רעפים אשר כבר בסתיו ארובותיהם מעלות עשן מהאח - מראה ממש יפה.
• למעוניינים לשלב בטיול קצת היסטוריה של העם היהודי - ניתן לנסוע בדרך בין וורוצלב לקראקוב לראות את אושוויץ. אין באזור אתר קמפינג מסודר ומי שמעוניין להגיע לשם מוקדם (כיוון שמדובר בלפחות מחצית היום להיות שם) - כדאי לישון בחניונים הפזורים לאורך האוטוסטרדה בקרבת מקום ומשם להגיע בבוקר לאושוויץ. הביקור שם הוא חוויה קשה אך לדעתי רבת חשיבות ומשמעות.
• על מנת להחזיר את הקרוואן לברלין יש לקחת בחשבון יומיים קודם לפחות להתחיל את החזרה לכיוון ברלין ובכך לאפשר טיול בדרך באתרים נוספים הן בגרמניה. מי שחוזר דרך דרזדן או פרנקפורט והן בפולין - השילוט בפולין הוא מצויין, קל מאוד להתמצא עם מפה והשילוט הקיים (בגרמניה קצת פחות).

עלויות
• בפוליו טרם עברו ליורו והמחירים ממש זולים. למשל - אם בגרמניה ליד ברלין מצאנו קמפינג אשר דרש 55 יורו ללילה, הרי שבפולין המחירים נעו סביב השבעים זלוטי ללילה.
• המזון שם מאוד זול וניתן להכנס לכל סופרמרקט של טסקו המצוי בכל מקום ולהצטייד במזון ושתייה למספר ימים במחירים ממש זולים. מי שמגיע לזקופנה, שווה לעלות ברכבל למעלה להר. הנוף הנשקף משם מאוד יפה ובסתיו שם מתחיל השלג לרדת. חוויה יפה כשלעצמה להיות במקום כזה בעיצומה של ירידת שלג על ההר, חוויה שיצא לנו לחוות ומאוד נהנינו ממנה.
• הטיול שאנו עשינו היה טיול משפחתי עם שני ילדים קטנים, הבכור בן שנתיים ותשעה חודשים והקטנה בת תשעה חודשים. אני ממליץ בחום. הבן הבכור מאוד נהנה, עד היום הוא עוד מדבר על קראקוב ועל חווית נסיעה בכרכרה רתומה לסוסים בקראקוב. טיול כזה בשיתוף הילדים הקטנים הוא חוויה מאוד מיוחדת ומומלצת. בקראקוב הכיכר המרכזית מלאה ביונים כמו בוונציה, אשר אוכלות מידי האנשים שבכיכר ללא פחד. בננו הקטן מאוד נהנה להאכיל את היונים מכף ידו.

דבר נוסף ששכחתי לציין - לא מומלץ לנסוע בדרכים לאחר רדת החשיכה. התאורה מצומצמת באוטוסאטרדות ולא קיימת בדרכים הבינעירוניות והכפריות אשר גם ככה הן די צרות ללא שוליים. לכן לתכנן את הטיול כך שלקראת רדת החשיכה כבר להתמקם ללילה. ניתן ללא פחד להתמקם גם בחניונים של משאיות לאורך האוטוסאטרדה הן בפולין והן בגרמניה.

מצ"ב תמונות מהחוויות שלנו בפולין - הכרכרות בקראקוב והיונים בכיכר המרכזית והחיים בקרוואן וגם מהדברים הפחות נעימים אך המאוד חשובים - החוויות מאושוויץ.

אמיר פז

קבלו הצעה