אירופה

אירופה

שבועיים בגרמניה, שוויץ ואוסטריה / משפחת דודקה


הרכב: זוג הורים ושני ילדים
מספר ימי הטיול: 14 ימים
יולי 2007
התחלה וסיום במינכן

לפני כמה ימים חזרנו משבועיים בגרמניה, שוויץ ואוסטריה. בנתיים בלי הסיפור המלא, מקווה להוסיף בעתיד.

כמה טיפים חשובים 

• בקבלת קרוואן לבדוק הכול: כל הדלות וארונות בתוך הקרוואן, כל הברזים, כל המראות החיצוניות - האם מחוברות טוב והאם אין סדקים או שריטות, הגגון הנפתח - האם נפתח, לבדוק את הגג מזוויות אור שונות ולא רק מלמעלה וכד'...

 אם מתכוונים להגיע גם ללגולנד וגם לאירופה פארק - קודם ללגולנד ואחר כך לאירופה פארק, כי אחרי אירופה פארק לגולנד יהיה מאכזב. ולאירופה פארק מומלץ להקדיש יומיים (לקנות כרטיס מראש ליומיים), יום אחד מספיקים בקושי לשליש מהמתקנים ויש עוד הופעות, ההופעות מומלצות בחום!

 אם בתחזית מזג אויר מופיע פחות מ-20 מעלות זה ממש ממש קר לישראלי ממוצע, כך שכדאי לדאוג לבגדים חמים כמו פליזים לדוגמא.

 בגרמניה יש 2 רשתות מזון זולות שגילינו: PENNY MARKET ו-ALDI.  המחירים זולים יותר מהמחירים בארץ, כך שלא להילחץ מבחינת להביא אוכל מהארץ.

 בפארקים יש הרבה מתקנים מרטיבים כך שכדאי להביא מעילי גשם דקים (מין פונצ'ו) זה נחוץ גם במפלים, כי ביום קר לא כ"כ נעים להסתובב בבגדים רטובים.

 מי שמתכנן  לעלות לטיטליס זה נמצא בעיר ENGELBERG, כך שאם מכניסים מסלול ל-GPS יש להיכנס לשם העיר הזאת. גם אם אומרים בקופה כי יש למעלה 8 מעלות זה עדיין קר מאוד, בגדי חורף מהארץ כולל כפפות וצעיפים ונעליים עמידים במים יוסיפו להנאה, גם אם למטה יש 25 מעלות חום וממש לא יאומן שלמעלה יכול להיות כ"כ קר. 

 שוויץ ואוסטריה לא כ"כ יקרות כמו שמתארים.

 טלפון של ישראלי נחמד שהסיע אותו ממינכן ובחזרה: אמיר 0177-5967546. בחזרה הגיע אפילו לפני הזמן וחיכה עד שהחזרנו את הקרוואן ללא שום תוספת תשלום. חוץ מזה בדרך לקבלת הקרוואן קיבלנו ממנו המון טיפים שימושיים.

 גילינו שליד ערים גדולות (לפחות ראינו בשוויץ ובאוסטריה) ישנם מרכזי קניות גדולים - בדומה לרשתות שאצלנו - ובמחירים מאוד ידידותיים.

 באמת לא חייבים כל יום לישון בקמפינג, יש חניונים זולים עם מים וחשמל.

 ואם אין צורך במים וחשמל אז בכלל אפשר לעצור בחניוני דרכים (לצידי הכביש או בתוך ישובים קטנים) קצת מרעיש אבל בהחלט משתלם.

 רק בקמפינג אחד מצאנו מכונת כביסה ומייבש וזה אחרי כשבוע של טיול. וגם המייבש לא ממש ייבש - אז מזל שהיה יום שמש וטלינו על חבל כביסה בחוץ. אז תיקחו את זה בחשבון כשמתכננים לקחת כמות בגדים. 

 אם ממלאים טנק של מים בחניית לילה, בהחלט אפשר להתקלח למשפחה של 2 מבוגרים ו-2 ילדים (כמובן בלי לחפוף שיער ארוך לבנות...) וגם יישאר לשטיפת כלים.

 הוצאה יומית שלנו של משפחה של 2 מבוגרים ו-2 ילדים (6, 10) כולל המונית בהתחלה ובסוף כולל קניות כ-100 יורו ליום. על גגון שלא עבד מלכתחילה אבל בגלל שלא חשבנו לבדוק אותו בקבלת הרכב - חויבנו על התיקון  = 165 יורו.

 אם יש לכם עוד שאלות או תרצו עוד טיפים (ומניסיוננו של אלה שנסעו פעם ראשונה עם הקרוואן שיש והרבה) נשמח לענות במייל: [email protected]

 בחניית רוורס - לא להתעצל וכן לכוון אחד את השני מבחוץ.

 בנוסף ל-GPS לקחת גם מפות. ואם מתכוונים להיכנס לערים גדולות כדאי גם מפה מפורטת של אותה עיר.

 ולסיכום: כמה שזה נראה מלחיץ לפני הנסיעה הראשונה - תוך יום יומיים הכול מסתדר ובסופו של דבר נשאר רק טעם של עוד...

אז בהצלחה ונסיעה טובה!

קבלו הצעה