אירופה

אירופה

16 ימים באנגליה וסקוטלנד עם קרוואן / משפחת שוחט


הרכב: זוג הורים ושני ילדים
מספר ימי הטיול: 16 ימים
יולי 2013
התחלה וסיום בלונדון

כצרכנים נאמנים של חבילות "טוס וסע" עם מוטורהום ישראל, נהגנו לטוס לגרמניה ומשם מחצית אירופה בהישג יד.
הפעם מדובר בטיול שונה משאר הטיולים שלנו באירופה ולכן התלבטנו רבות לפני כן.

ההתלבטות היתה מהסיבות הבאות:
• ראשית, הנהיגה בצד הלא נכון - די דאגתי מהעניין. הרכב גדול וגם כך לא כל פשוט להסתדר...
• שנית, מזג אוויר לא הכי ידידותי באי הבריטי הסגרירי.
• שלישית, הנופים באי הבריטי תמיד יעמדו בצילם של הנופים הדרמטיים בשוויץ, צפון איטליה.
• בנוסף, גם גם ספרות רלוונטית לא כל כך קיימת לגבי צפון אנגליה...

אבל... הכל התברר כדאגות/חששות/מחשבות חסרות שחר!
• לנהיגה בצד ההפוך לומדים מהר מאוד להסתגל. כמובן שצריך לנהוג במשנה זהירות ולהשתדל לא להכנס לערים מרכזיות (מה שנכון באופן כללי עם קרוואן).
• מבחינת מזג האויר, בחודש יולי לא ירד כמעט גשם, היה חם ואפילו התבקש להכנס לטבילה בכל אגם שפגשנו בדרך.
• לגבי הנופים, ישנם נופים מדהימים בצפון! בעיקר באיזור האגמים. חופים מפורצים, צוקים היורדים בתלילות אל הים, יערות ענק ופשוט הרבה שלווה.

טיפים כלליים לגבי הטיול
• אנחנו משתדלים לא להגזים עם הקילומטרג' (למרות שאין הגבלה...), מצד שני הילדים גדלו כבר (12,10) ומסוגלים לעמוד בנסיעה של כמה שעות רצופות.
• להשתדל לא להכנס למרכזי ערים - בוודאי שלא ללונדון! (בעייתי מאוד)
• הכבישים לא מדהימים בלשון המעטה. מצד שני אין עליות וירידות חדות, כך שאין עיכובים גדולים בלו"ז. כדאי להעזר בכבישי האורך המהירים M1 ,M6.
• מומלץ לשלב נופש של כמה ימים רצוי באחד החופים.
• מומלץ לבקר באתרי טבע וצפרות של ה-RSPB - מדובר במספר גדול מאוד של שמורות טבע באנגליה וסקוטלנד עם מקומות מסתור לצפיה בציפורים ופעילויות לילדים בנושא בע"ח.

הנה המסלול שלנו בקצרה

יום 1 - נחיתה בלוטון ונסיעה צפונה 
העדפנו לנחות בלוטון, שדה תעופה קטן צפונית ללונדון. מחירי הטיסה לשדה מעט זולים יותר וגם אתר השכרת הקרוואנים נמצא שם. חברת השכרת הקרוואנים הציעה דיל לקרוואן משודרג שלא קיבלנו כמוהו בגרמניה - מיקרוגל, מקרר גדול, טלוויזיה ודי.וי.די בנוסף לסט מצעים וכלי אוכל. אנחנו לא השתמשנו בטלויזיה אבל למי שמעוניין יכול להביא סרטים לילדים. בחברה טיפלו מהר מאוד בכל הניירת ושיחררו אותנו די מהר (מומלץ לצלם כל שריטה/פגם ברכב אם קיים). קרוב מאוד לחברת ההשכרה ישנו סופר מרקט גדול ומרכז קניות, מומלץ להצטייד ולמלא את המקרר כבר בהתחלה. אחרי ההצטיידות התחלנו לנסוע צפונה על הכביש המהיר M1 לכיוון Warwick (מבוטא כ"ווריק"). זוהי טירה בריטית קלאסית נהדרת לילדים עם המון פעילויות לילדים ולהורים. לא סיפור זול, אבל מומלץ להזמין כרטיסים מראש, לרכוש כרטיס משפחתי וככל שמקדימים בהזמנה המחיר יורד עד 25%. הטירה פתוחה רק עד 17:00 ולכן העדפנו לפתוח איתה את הבוקר למחרת. העברנו את הלילה בקמפינג שהיתרון היחיד שלו היה מיקומו. לקחו מחיר של גזלן תמורת מעט מאוד. הקמפינג שייך לרשת Caravanclub. יש להם קמפינגים בסיסיים בדרך כלל. התשלום זול יותר לחברי מועדון.

יום 2 - טירת וורוויק 
הטירה סיפקה הנאה לנו ולילדים עד שעות הצהריים המאוחרות. חזרנו לקרוואן לארוחת צהריים מאוחרת ונסיעה צפונה לכיוון Telford.

יום 3 - טיול במוזיאונים הפתוחים ובגשר הברזל הראשון בעולם 
איזור טלפורד נחשב למקום בו החלה המהפכה התעשיתית. ישנם מספר מוזיאונים בנושאים שונים. מוזיאון פתוח מהתקופה הויקטורינית מאוד מומלץ! אנשים מפעילים את המקום והכל מוצג בצורה חיה - אנשים עובדים בבנק שבו חותמים בעט נוצה, מחשבים בראש ללא מחשבון ומשתמשים במטבעות עתיקים. רואים מכרה פחם, מנועי קיטור שעובדים, חרשי ברזל ועוד.

יום 4 - נסיעה לאיזור Kendal
נסיעה ארוכה יחסית, עשינו הרבה עצירות בדרך, בליברפול (אפשר להכנס למוזיאון החיפושיות) ובבלקפול. על החופים ישנם לא מעט אתרי קרוואנים. אנחנו לנו דרומית לקנדל. יש לא מעט מקומות לינה איכותיים באיזור. כדאי לתפוס מקום מרכזי אם מעוניינים לישון מספר ימים כמו שאנחנו עשינו.

ימים 5-7 - איזור האגמים 
מומלץ באיזור: פארק החבלים האתגרי ליד האגם, שיט בקאנו או כלי שייט אחרים באגמים, שחייה באגם ועוד הרבה פעילויות שמפורסמות בכל תחנת מידע ובאתרי הקמפינג.

יום 8 - החומה הרומית הגדולה 
נסיעה לכיוון הקסהאם - חומת אדריינוס - הגבול הצפוני של האימפריה הרומית קו רוחב מניוקאסל. סביב החומה הרומית הגדולה קיים מוזיאון המציג את החיים בתקופה, וכן מוזיאון הצבא הרומי (קטן ונחמד). אפשר לשלב טיול לא קשה באיזורים מסויימים ליד החומה. לינה בקמפינג קטן כ-10 ק"מ ליד החומה.

יום 9 - ניוקאסל עד להולי איילנד 
אי קטן בעל אוירה יוצאת דופן שניתן להגיע אליו ברגל בעת השפל. באי אפשר לטייל במנזר העתיק ובטירה המדהימה, ולטעום מהתוצרת המקומית של הנזירים שהראשונים שבהם הגיעו למקום בשנת 635 לספירה.

יום 10 - מהולי איילנד ועד קרוב לאדינבורו לחוף Aberlady Bay 
נסיעה על החוף המזרחי, נוף יפהפה. במקום שמורת חוף מיוחדת במינה הכוללת מפרץ רדוד ואזורי גאות ושפל נרחבים המתכסים בלהקות של צפורי חוף (חופמאים) כגון להקות חרמשונים, סייפנים, שלצדפים וברווזים ימיים במגוון מינים, מדהים בססגוניותו.

יום 11 - אדינבורו 
עיר יפהפיה. מומלץ לבקר ברחובות מתחת לטירה, בפארק, לספוג אווירה ברחוב. מומלץ גם לבקר במוזיאון האשליות ליד הטירה למעלה. הילדים נהנו יותר שם. אתר הקמפינג המומלץ במקום Edinburgh Caravan Club Site. כדאי להזמין מקומות מראש בעונה.

יום 12 - צפונה עד Inverness
ביקור בכל האגמים המדהימים באיזור, טבע במיטבו.

ימים 13-16 - חזרה לכיוון לונדון וטיולים בעיר 
התכנון שלנו היה לבקר בוולס, החלק המערבי של מרכז אנגליה. לא הספקנו, לא נורא, בפעם הבאה. במקום זאת החנינו ליד לונדון ומשם לקחנו רכבת כל יום לעיר.

נשארנו עם הרבה טעם של עוד...

18 יום ממנצ'סטר עד צפון סקוטלנד וחזרה
טיול חוויתי עם ילדים בסקוטלנד
עם קרוואן באנגליה וויילס

קבלו הצעה