אירופה

אירופה

טיפים למטיילים בקרוואן בצפון איטליה / משפחות רענן וולך


שירלי שלום,
ראשית - נהנינו מכל רגע. תוכנית הטיול תלויה כמובן בתכנון המוקדם, ואתייחס אליו בהמשך.

• בהגעה - ההסבר כיצד להגיע לאתר ההשכרה בסדר גמור. וכאן הערה חשובה - עלות נסיעה ברכבת אל תחנת היעד תקף ל-24 שעות כמו "יומי חופשי" בתחבורה הפנימית של מינכן!!!
• מומלץ אם נוסעים ארבעה אנשים, לקחת רכב מסוג גרופ 4 שיהיה מרווח מעט יותר (אנחנו לקחנו גרופ 3 והיינו 4 מבוגרים).
• מספר אתרים סגורים ביוני באיטליה. חודש זה נחשב לטרום עונה (לדוגמא הרכבל במרמולדה...).
• למצוא חנייה חוקית בעיירות במשך היום לקרוואן לא דבר פשוט, אך בסוף מוצאים. יש תחושה שהם לא אוהבים קרוואנים חונים מחשש שיבלו שם גם את הלילה.
• עלות כניסה לקמפינג מחושבת בכל המקומות לפי מספר האנשים, ועל כן העלות לארבעה אנשים מגיעה ל-36 אירו בממוצע. בחלק מהקמפינגים צריך לקנות ז'יטונים למקלחת חמה שמספקת מים ל-5 דקות, אך לרוב מחיר המקלחת החמה כלול. שירותי הקמפינג בדרך כלל מעולים. הקמפינגים נמצאים בכל מקום ובהחלט נבדלים זה מזה ברמתם וביחסם לאורחים. אם אוכלים ללא מסעדות וקונים מצרכים בסופרים, ניתן לסכם הוצאה יומית למזון ומשקאות קלים ב-25 אירו ל-4 אנשים מבוגרים שאוהבים לאכול ויודעים לבשל. סה"כ הטיול עלה לנו 1300 דולר לאדם, כולל טיסות, קרוואן, דלק, כניסות לאתרים ורכבלים ומעט קניות, למשך שבועיים מקסימים בטבע.
• בעת הנסיעה התקשורת בין היושבים בתא הנהג לבין היושבים ב"סלון" - המעבר בין תא הנהג לבין הצד האחורי הוא אומנם חופשי, אך כשהמנוע עובד, קשה לשמוע האחד את השני. על כן מומלץ להשיג אינטרקום אלחוטי עם רמקול, ויש כאלה, כדי שהבעל ישמע את האישה כשהיא מבחינה באיזה מקום חשוב לעצירה ולא - "פספסת". שדה ראיה אגב, בסדר גמור גם מאחור לפחות בדגם שהיה לנו.
• לא צריך להיכנס כל לילה לקמפינג אם רוצים לחסוך. יש לדאוג שמיכל המים מלא ומיכל השירותים מרוקן. באתרי טבע אין קושי גדול למצוא מקום. בעיירות כמעט לא אפשרי. בעיירה מלוונו יש אתר מיוחד לקרוואנים שאינו קמפינג אך מספק מים ושירותי ריקון במחיר נמוך.
• טיפים לצפון איטליה: אנחנו נסענו ממינכן לזיפלד ומשם לסטלוויו פארק וסטלוויו פאס (מומלץ) ומשם לברומיו שעזבנו אותה מהר לכיוון לוויניו שהיא עיירה ללא מכס, מלאה קונים וקמפינגים עלובים. הסביבה יפה. משם עברנו לכיוון אגם קומו ואגם אסיאו החמוד ואגם גרדה. בכל מקום יש מה לראות והכל יפה!
• במלוונו המקסימה כדאי להישאר יומיים כי מסביבה הרבה מסלולי הליכה ונחלים נפלאים. לעיירה חוף ואגם מדהים!
אגם טובל המפורסם ביופיו נמצא בתוך יער שאסור להישאר בו ללינת לילה אבל אנחנו נשארנו ולא היינו לבד. זה היה לילה נפלא בטבע. אפשר ללכת מסביבו, אם תגיעו בשעות הערב או הבוקר.
• מאגם בראיס המפורסם לא הכי התלהבנו... בכלל יש מלא אגמים בהרים וכולם יפים. העיירה טולבך, מקום הולדתו של מאהלר, מקסימה (ביתו של מאהלר סגור ביוני).
• יש שבילי הליכה יש בכל מקום ואנחנו נהנינו כל יום משני מסלולי יער, נחל לפחות.
פסו די סלה כל כך יפה!
קורטינה דה אמפצ'ו? נו... מאוד מפורסמת, יקרה... תחשבו...
• כל עיירות איטליה ישנות שינה עמוקה בין 12:30 ל-16:00 ויותר. הכל סגור! גם סופרמקטים! במסעדות המעטות שפתוחות יש רק גלידות. פיצה לא מגישים לפני 18:00 ואפילו 19:00 בערב. הפיצה שלנו יותר טובה. וכל המסעדות יקרות. אנחנו השתדלנו לעשות בשעות האלה את הנסיעות. זה אומר לטייל בבוקר ובשעות הערב שגם מזג האוויר יותר מתאים.

חנה וחיים רענן, בארי
יעל ורמי ולך, אשקלון

קבלו הצעה