אירופה

אירופה

חניוני קמפינג באירופה

אירופה משופעת בעשרות אלפי חניוני קמפינג מכל הסוגים והרמות, מכוכב אחד ועד חמישה כוכבים. המפוארים שבהם מתהדרים בכל המתקנים המפארים בתי מלון טובים ואינם נופלים מהם ברמתם. מחירי החניונים מושפעים מכמה פרמטרים - עונה, מיקום, קירבה לעיר, בלעדיות באיזור, רמת המתקנים ועוד. חניוני הקרוואנים באירופה נקראים בדרך כלל Caravan Parks או Camp Sites.

אילו שירותים/מתקנים יש בחניון קמפינג?
בכל חניון יש את השירותים הבסיסיים: מקלחות ציבוריות, שירותים ציבוריים, נקודת ריקון ביוב ונקודת מילוי מים נקיים, משרד קבלה.
ברבים מהחניונים תמצאו שירותים נוספים כמו מינימרקט, דואר, טלפון ציבורי, מסעדה, מכבסה אוטומטית.
חניונים רבים באירופה הם בעצם סוג של כפר נופש ומזמינים אתכם גם לבלות, לנוח, לעשות פעילויות בטבע וכמובן ליהנות מהנוף היפה, אם זה יער, חוף ים או שפת אגם. לכן יש סיכוי גדול שתמצאו אחד או יותר מהדברים הבאים - מגרש משחקים ומתקנים לילדים כמו מיני גולף, ברכת שחיה, ג'קוזי או ספא, התחברות לטלוויזיה בכבלים ולווין, אופניים להשכרה, קיאקים, דיג, רכיבה על סוסים ועוד... חניונים גדולים המיועדים בעיקר למשפחות עם ילדים יציעו לעיתים בעונת השיא גם הופעות בידור או ערבי פולקלור ויותר אפשרויות גסטרונומיות לאורחי החניון, כמו מאפים טריים, פירות וירקות טריים, גלידריה, פיצריה או ארוחות על הגריל, כל אלה בתשלום כמובן. אם בכוונתכם לבלות באזור, כדאי להתעניין במשרד הקבלה מה הדרך הנוחה ביותר להגיע לעיר או העיירה הקרובה. חלק מהם אף יציעו לכם לרכוש כרטיסים לאטרקציות בסביבה ויידעו להמליץ על אפשרויות בילוי בעיירה הקרובה או מסעדה טובה באזור. 

האם נידרש להזמין מקום בחניוני קמפינג מראש?
בדרך כלל אין צורך להזמין מקום בחניונים על מנת שלא לפגום בספונטניות של הטיול. עם זאת בעונת התיירות הבוערת או בסמוך לאירועים מיוחדים (תערוכות גדולות, פסטיבלים כמו "אוקטובר פסט" במינכן, חגים וחופשות בתי ספר, מרוצים ותחרויות) עלולה להיות בעיה במקומות מבוקשים במיוחד, כמו ליד ערים גדולות או בקרבת פרקי שעשועים מבוקשים. במקרים כאלה אפשר לנסות להבטיח מקום מראש לתאריך המבוקש עם אפשרות לבטל. כדאי לדעת גם כי בשיא העונה חניוני קמפינג רבים באירופה אינם מאפשרים כלל הזמנה מראש, או שהם מתנים את השהייה במינימום של מספר לילות. 

קישורים לחיפוש והזמנת חניונים (לפי מדינה)
חניוני קמפינג באירופה - חיפוש לפי מדינה
חניוני קמפינג בגרמניה,אוסטריה ושוויץ
חניוני קמפינג בצרפת ואיטליה
חניוני קמפינג בסקנדינביה
חניוני קמפינג בהולנד,בלגיה ולוכסמבורג
חניוני קמפינג בספרד ובפורטוגל
חניוני קמפינג באנגליה, וויילס, סקוטלנד ואירלנד
חניוני קמפינג בסלובניה, קרואטיה, יוון, מזרח אירופה
הזמנת קמפינג לקרוואן און ליין

מה עלות לילה בחניוני קמפינג?
עלות לינה בחניון נקבעת לפי המחיר לחניית הקרוואן + עלות מספר הנוסעים (מבוגרים וילדים) + עלות שימוש בחשמל ולעיתים מחייבים תוספת גם על שימוש במקלחות. הממוצע ללילה בעונה כ-45-40 אירו ללילה. ישנם גם חניונים מפוארים ב-70 אירו ללילה ויותר.

חניונים ליד ערים גדולות
הקרוואן אינו מהווה פתרון אולטימטיבי לשהייה בעיר. ליד כל עיר גדולה באירופה (לדוגמא אמסטרדם, פריז, מילאנו, מינכן, אוסלו, ברצלונה) וגם ליד פארקי שעשועים ניתן למצוא חניון קמפינג מסודר או כמה כאלה. ברוב המקרים מקמפינג כזה תהיה תחבורה ציבורית נוחה למרכז העיר או לאטרקציה ולעיתים גם שאטל שהחניון עצמו מפעיל. כדאי לבדוק מראש את האפשרויות ולתכנן את השהות בעיר או בפארק השעשועים בהתאם.
כדאי לדעת כי חניוני קמפינג הסמוכים לערים גדולות בדרך כלל יהיו יקרים יותר ולא תמיד יציעו פינוקים, שכן המתארחים בהם בדרך כלל יגיעו רק כדי לעשות את הלילה לפני הבילוי בעיר הגדולה.

האם מותר ללון שלא בתוך חניוני קמפינג מוסדר?
כל עוד חונים בחניון קמפינג מסודר, נהנים מביטחון ושקט נפשי. במידה וחניתם בצדי דרכים, בטבע או בכל מקום אחר שאינו מוקצה למטרת לינה - לקחתם איזשהו סיכון על אחריותכם. במקרה של גניבה/פריצה לרכב או ונדליזם - הביטוח של חברות ההשכרה אינו מכסה.
בנוסף לכך, משטרה או פקחים יכולים פשוט לסלק אתכם ולאלץ אתכם לנסוע לחפש חניון באמצע הלילה - מצב לא נעים במיוחד כשיש ילדים.
כדאי לדעת כי במדינות מסוימות, לדוגמא בסלובניה ובקרואטיה, הלינה שלא בתוך חניוני קמפינג ובצדי הדרכים אסורה מטעמי ביטוח. גם באיטליה ובמדינות אחרות יכולות לחול הגבלות. במדינות סקנדינביה בלינה מחוץ לקמפינגים מותרת עקרונית כל עוד אינכם חונים במרחק קטן מ-150 מטר משטח פרטי.

איך מתחברים לחשמל? איך מרוקנים את מכל המים? העזרו במידע על תפעול הקראוון

הנחות לקמפינגים באירופה מחוץ לעונה
ניתן לקבל הנחות בחניונים רק מחוץ לעונת התיירות הבוערת, כלומר בדרך כלל מחוץ ביולי אוגוסט ולעיתים יש מגבלות גם בתאריכים אחרים הנופלים על חגים.
Camping Card - הינו כרטיס חבר מטעם האיגוד האירופאי לקמפינג (ACSI) המקנה הנחות של עד 60% ביותר מ-3400 חניונים באירופה מחוץ לעונה. למידע נוסף

קמפינג כארד

מהם כללי ההתנהגות בחניונים?
עדיף תמיד להגיע לחניון ולהתמקם לפני החשיכה.
קנו את מצרכי המזון ומלאו דלק עוד כשאתם בדרך, לפני ההגעה לחניון.
חניוני הקמפינג נבחנים לפי מספר קריטריונים: ניקיון, תחזוקה ורמת המתקנים. בקשו לערוך סיור מקדים קצר. בדקו את המקלחות, השירותים והשטחים הציבוריים.
בדקו האם גובים תשלום עבור שירותים נוספים (כמו שימוש במקלחת, מילוי מים, ריקון ביוב) ורק אז החליטו אם ברצונכם להישאר.
השתדלו להחנות את הרכב ישר ככל האפשר. אם יש צורך היעזרו בהגבהה מתחת לגלגלים.
העדיפו מקום גבוה, מוצל ומוגן מרוחות.
אל תשחיתו עצים ואל תקטפו ענפים למדורה. במקומות רבים ניתן לקנות חבילת עצים המיועדים לצורך זה.
אל תאכילו חיות בר. זה אסור ואף מסוכן. שימרו מרחק.
כבדו את כללי המקום, שימרו על השקט ועל הניקיון וייצגו את ישראל בכבוד.

קמפינג למרגלות הרי האלפים
קמפינג למרגלות הרי האלפים 

קבלו הצעה