אירופה

אירופה

ממינכן לסלובניה, אוסטריה וצפון איטליה / משפחת דמבינסקי


הרכב: זוג הורים ושלושה ילדים
מספר ימי הטיול: 14 ימים
יולי 2005
התחלה וסיום במינכן

לצוות מוטורהום שלום,
חזרנו משבועיים מדהימים בקרוואן, בטיול שהתחיל במינכן ועבר דרך אוסטריה, סלובניה וצפון אטליה, ואנחנו עדין נמצאים תחת הלם החזרה, והעובדה שהמסע המופלא הסתיים. לאור העובדה כי האינטרנט היווה את הכלי העיקרי בו נעזרנו לצורך הכנת הטיול, אני מרגיש חובה לחלק עם אחרים חלק מהידע שצברנו במהלך הטיול ובתקופת ההכנה שקדמה לו.

ראשית יש לציין ולשבח את הרמה המקצועית הגבוהה של אנשי מוטורהום ישראל, המידע הראשוני שנמסר, דרך ביצוע ההזמנה, קבלת הכרטיסים, דפי המידע המפורטים על הצפוי ועצות עשה/אל תעשה שנמצאו מועילות מאוד.

את הרכב (קרוואן מסוג 5 ל-6 אנשים) קיבלנו במינכן. עפ"י ההזמנה שעת הקבלה הייתה אמורה להיות 15:00. בשיחת טלפון עם הסניף במינכן, יום לפני ההגעה, נימסר לנו כי הרכב מוכן וכי ניתן להגיע ישירות בבוקר! ההגעה משדה התעופה לסניף - באמצעות מפה. למי שאין, מוצע להצטייד במפה של העיר כבר במודיעין בשדה התעופה (המפה תסתבר כיעילה מאוד ביום החזרה, כאשר צריך להחזיר את הקרוואן).

בעת קבלת הרכב יש לבדוק הכל, כולל הכל (אין מגבלה של זמן, והאנשים במקום מאוד אדיבים ומשתפים פעולה). לא לפחד לנדנד (בצורה אדיבה) כדי שכל בעיה שמתעוררת תסודר (דלת ארון, רגל שולחן, נעילת מקרר, הימצאות משולש אזהרה, תריסים ורשתות פעילים ושמישים בכל החלונות, פיוזים חלופיים - לבקש לראות היכן הם נמצאים ולא להסתפק באמירה כי הם נמצאים בתיק העזרה השחור, וכו'). לנסות הכל על יבש, עד שתרגישו כי אתם יודעים כיצד להפעיל את הציוד (למרות שהתפעול פשוט ביותר ולא מצריך כל ידע טכני). לעבור מסביב לאוטו בכל הכיוונים כולל גג ולהפנות את תשומת לב איש הסניף לכל שריטה, מכה כיפוף אם נימצאים ברכב, ולדאוג שירשמו בטופס.

רכישת מוצרי מזון - כקילומטר מערבית לסניף בהמשך הרחוב מצוי סופרמרקט מרשת LIDL, הכולל חניה צמודה ונוחה.אנחנו, בהיותנו מלווים בשני בני 12.5 רעבים, הבאנו מהארץ גם חטיפים, מעט שימורים (תירס,טונה), תפוחים, אורז, פתיתים, קינואה, צלחות וכוסות חד פעמיות, פינג'אן, תה צמחים, מלח ופלפל. בצל מטוגן בשקית וקולפן לירקות מומלצים אף הם.

תיקים מתקפלים מונעים תפיסת מקום מיותר. למרות שבפועל, בדגם שאנחנו לקחנו לא הייתה בעיית אחסנה. מלבד הארונות השונים באזור המגורים, הרי שקיים שטח אחסון נרחב גם מתחת לאזור המגורים שהגישה אליו באמצעות 2 דלתות חיצוניות הנמצאות בחלק האחורי של הקרוואן.

קמפינגים - אין בעיה למצוא בכל מקום. אנחנו לא הזמנו באף קמפינג מקום מראש, ולא נתקלנו בבעיה מיוחדת במציאת קמפינג בכל אחת מהמדינות בהן שהינו. יחד עם זאת, כדי להתכונן מראש ולאסוף מידע לגבי מקומות בהם נימצאים קמפינגים פוטנציאלים. מידע כזה ניתן לאסוף באמצעות האינטרנט (למשל בסלובניה מומלץ ביותר האתר של משרד התיירות הסלובני), ספר הקמפינגים שמקבלים ממוטורהום, וגם מהסימונים המופיעים במפות הטיול. מומלץ להיזהר מלהיכנס לקמפינגים צפופים - למשל בחלקים הדרומים והמזרחיים של אגם גארדה באיטליה, כי אז אתם יכולים למצוא את עצמכם כמו על חוף הכינרת ביום עצמאות צפוף במיוחד.

אם תקפידו כי כל נסיעה לאחור במהלך הטיול תבוצע בעזרת מכוון, רוב הסיכויים כי תבטיחו לעצמכם כי בעת החזרת הקרוואן יוחזר לכם כל סכום העירבון, ולא יאבד בדרך למטרת תיקון פגושים ופנסים אחוריים.

בגדול, המסלול שלנו עבר לאורך כ-1750  ק"מ, שאת מרביתם עברנו בדרכים ראשיות, לפי הפירוט הבא:

יום 1: מינכן, MUHLHAUSEN. קמפינג LECH CAMPING.

יום 2: לגולנד, אגם CHIEMSEE. קמפינג CAMPING PANORAMA HARRUS.

יום 3: זלצבורג, אגם MILLSTATTERSEE. קמפינג CAMPING WINKLER.

יום 4: בלד. קמפינג CAMPING BLED.

יום 6+5: בלד, בוהיני. קמפינג בעיירה בוהיני ביסטריצה CAMPING DONICA.

יום 7: לובליאנה. קמפינג LJUBLJANA RESET.

יום 8: לובליאנה, פויסטינה. קמפינג ריאלטו.

יום 9: ונציה. קמפינג ריאלטו במסטרה.

יום 10: ונציה, פדובה, אגם גארדה. קמפינג Camping Du Park ליד Lazise.

יום 11: גארדהלנד. קמפינג Camping Monte Brione בעיירה ריבה דל גארדה.

יום 12: ריבה דל גארדה. קמפינג Camping Monte Brione בעיירה ריבה דל גארדה.

יום 13: ריבה דל גארדה, אינסברוק, Wallehsee. קמפינג Terrassen Camping Sud-See.

יום 14: מינכן.

ב"שיחת סיכום" בלילה האחרון של הטיול נבחרו איזור בוהיני בסלובניה (הורים) ופארק גארדהלנד (ילדים) כמקום השיא של הטיול. היות שחלק גדול מ"הקבוצה" שלנו כלל ילדים, נמנענו מנסיעות ארוכות, והיו מספר פעמים שבמסגרתם נשארנו יותר מלילה אחד באותו הקמפינג. בערים גדולות הקרוואן נישאר בקמפינג, וניתן להיעזר בשירותי התחבורה הציבורית המעולים הקיימים בכל עיר גדולה.

טיפים
• 
עלות ממוצעת למשפחה בת 5 נפשות, כולל הכל (קמפינגים, דלק, כבישים, כניסות לאתרים/גני שעשועים, אוכל, מסעדות וכו') כ-160 יורו בממוצע ליום.
• הקמפינג היקר ביותר היה בלובליאנה והזול ביותר בונציה.
• מזג האוויר כלל את כל הסוגים מגשם ועד חמסין ולחות דוגמת מישור החוף באוגוסט. הרכב שלקחנו לא כלל מזגן. מלבד יום וחצי במהלך הטיול אכן לא היה צורך במזגן. אך מי ששוקל נסיעה שעיקרה מקומות חמים, חייב לבדוק טוב את האפשרות להזמין דגם הכולל מזגן.
• מומלץ לנצל את מכונות הכביסה/מייבשים הנמצאים בקמפינגים.
• הקרוואן נבנה בצורה אופטימלית כך שכך פינה מנוצלת בצורה היעילה ביותר (שולחן רב תכלית, הכיריים, המקרר, המקלחת והשירותים, לוח הבקרה). יחד עם זאת, חלק מהאביזרים הם מעט עדינים ביחס לשימוש המיועד להם, ולכן הם מחייבים תפעול הולם. אחרת תימצאו את עצמכם עסוקים בתיקונים (מפסקי מנורות, תריסים ורשתות, רגל השולחן, הסוגר של המקרר, מערכת חימום שמפסיקה לעבוד).
• על התקרה נמצאים 4 פתחי חלונות/איורור. אחד מהם גדול וכולל פתיחה אנכית כלפי מעלה, ופתיחה אופקית חלקית, ושלושה קטנים יותר בעלי פתיחה אופקית חלקית. רק לאחר שחזרנו, אמר לנו הבחור בתחנה כי אסור לנסוע עם החלון הגדול פתוח בשום צורה, כי בנסיעה במהירות גבוהה החלון יכול פשוט להינתק ולעוף.
• כשמחזירים את הרכב, מקפידים על ניקיון פנימי, על מצב חיצוני של הרכב (מכות, שריטות, דפיקות), על מיכל דלק מלא ומיכל מים אפורים מרוקן ועל תקינות ערכת הכיסאות הקמפינג והשולחן. מומלץ לבצע את האריזה והניקיון הפנימי בקמפינג האחרון ולא לחכות לרגע האחרון.

לסיכום, הדבר הקשה ביותר בטיול הוא החזרה לארץ, ויותר מדויק הרגע בו אתה קולט כי אתה פה והקרוואן והקמפינגים נשארו שם...

בתודה, משפחת דמבינסקי

קבלו הצעה