אירופה

אירופה

טיול ספונטני בהולנד וגרמניה / משפחות סברו וגביש


הרכב: שתי משפחות
מספר ימי הטיול: 9 ימים
אוגוסט 2004
התחלה וסיום בפרנקפורט

אנחנו (משפחות סברו וגביש) הדוגמא שאפשר לעשות את הטיול הזה גם באופן ספונטני לחלוטין. הכל החל ממחשבה על טיול אחר שנגוז בשל "עלויות גבוהות" ואז נזרקה ההברקה לאוויר "בואו נעשה טיול קרוואנים", ומפה הכל התגלגל ככדור שלג מהנה, מהנה מאוד.

תוך 5 ימים (נשבעים) מרגע הטלפון לשירלי הנחמדה ממוטורהום וישבנו בפעם הראשונה בחיינו בתוך קרוואן גדול, מרווח, ונראה "מדליק" לחלוטין.

ביום שישי אחד במהלך אוגוסט השארנו הודעה במשיבון של החברה (מוטורהום) עם שם וטלפון. ביום ראשון בבוקר חזרה אלינו שירלי עם הבטחה לבדוק את הנושא, בגרמניה או בהולנד. ביום שני בבוקר קיבלנו תשובה, לאחר שבאירופה חזרו מהסופשבוע הארוך שלהם כי ממתינים לנו 2 קרוואנים ברמה 5 ו-6 בפרנקפורט שבגרמניה. אין מילים לתאר, איך קפצנו משמחה, כרטיסי טיסה לפרנקפורט אירגנו ל-8 אנשים (4 מבוגרים ו-4 ילדים) תוך שעתיים! וישר רצנו לארגן את המזוודות, לקנות ספר הדרכה על טיולי משפחות בהולנד.

לקרוא את המכתבים (כדוגמת זה) שכתבו מטיילים קודמים לנו על מנת להחכים וללמוד את הנושא, דבר שהוכיח את עצמו מאוד, כמו למשל הטיפ הנפלא לקחת מכשירי קשר, דבר שעזר לנו מאוד בכיוון נסיעות ברוורס ובקשר בין שני הרכבים במהלך הנסיעות הארוכות שערכנו. ביום חמישי, 3 ימים (לאחר מכן!!!) ישבנו ברכב, כשהילדים קופצים משמחה על המיטות, הנשים בודקות את תאי האיכסון והגברים את הסירים ואת המטבח שקיבלנו כי אצלנו הגברים הם אלו שמבשלים (וגם שוטפים אח"כ את הכלים).

כך שיצא שתוך פחות משבוע ימים אירגנו טיול קראוונים לגרמניה-הולנד, כולל טיסות ולוגיסטיקה ל-8 אנשים ויצאנו באופן ספונטני לחלוטין, אל הבלתי נודע. והיה מדהים!! אין מילים, פשוט אין מילים. מפרנקפורט הצפנו לכיוון גרמניה, דרך דיסלדורף, קלן, וצפונה יותר שם העברנו את היום הראשון והלילה הראשון שלנו, פעם ראשונה בחיינו שנכנסנו לקמפינג, בלילה חיברנו חשמל והלכנו לישון, בבוקר גילינו שאנחנו במקום מדהים, באמצע היער. הילדים החלו לרוץ אחר השפנים שהסתתרו בינות לעצים, אנחנו ישבנו על כוס קפה וחביתות (כן, כן, הגברים מבשלים) ונהנינו מהטבע.

את הימים שלאחר מכן העברנו בירוק השופע והשובה לב של הולנד, ביקרנו בזאנס חאנס, באמסטרדם, בגאודה, ובעוד עיירות וכפרים בהם ספגנו גם טבע וגם תרבות (אנה פרנק, למשל). הימים נועדו לטבע ופארקים (קופים, הפטלינג, עולם המים) ועוד והלילות לחנייה בקמפינגים שונים, כל אחד שונה מקודמו, חלקם יותר יפים חלקם פחות, אבל, בכולם... נהננו.

9 ימים סה"כ שהינו "בבית על הגלגלים" כפי שכינו אותו הילדים, שבסופם הכריזו כי היו שמחים לעבור לגור באחד כזה באופן קבוע (על זה, אנחנו המבוגרים, לא היינו חותמים). חזרנו לישראל מספרים לכולם על הטיול המיוחד שערכנו, וכבר מתכננים את הבא... בקרוב מאוד.

חשבנו על טיפים עבורכם, אלו שטרם יצאו לטיול כזה בעבר, יש הרבה שכבר כתובים - מכשירי קשר חובה, תכשירים נגד יתושים - חובה, מוסיקה ישראלית, משחקי שולחן לילדים - חובה, והטיפ שלנו... שקיות וואקום, כאלו שמוכרים בחנויות לטיולים ובערוץ הקניות, אילו שנשאבות בשואב אבק, מכניסים לתוכם שמיכות פליז, כריות, ציפות וכו', שואבים, ומגלים כי הכריות הופכות להיות קטנות קטנות ולא תופסות נפח מיותר במזוודה וכך יש את הכרית שלך מהבית, השמיכה שלך מהבית ואין צורך להוציא עשרות יורו על מצעים מחברת ההשכרה או קנייה בארץ קבלת הקרוואן. אז זיכרו, הטיפ שלנו... שקיות וואקום!!!
ו...שאפשר גם בספונטניות!!  כי...אוטוטו, סוכות מתקרב.

חנית ואייל סברו, רויטל ובני גביש, והילדים כמובן.

קבלו הצעה