אירופה

אירופה

"טוס וסע" למינכן, שבועיים בגרמניה ואוסטריה / משפחת לופו


לצוות מוטורהום שלום,
חזרנו מטיול קרוואן בגרמניה וקודם כל אתחיל בכך שהיה נפלא וזאת באמת חוויה לכל משפחה ומעתה ואילך זאת תהיה צורת הטיולים הבאים של משפחתנו בעתיד.

ברשותכם אפרט מספר דברים חשובים בקשר לטיול

קבלת הקרוואן והחזרתו
קיבלנו את הרכב בזולמוס והבחור במקום בשם פיטר התנהג בצורה יפה, הסביר לנו לגבי הקרוואן (חשוב מאוד לצלם את נזקי הרכב לפני קבלתו ואכן כך עשינו) וגם בחזרה לא הייתה בעיה עם הבחור (מומלץ לא להציק לו וכך הוא מוסר את הרכב מהר יותר). מומלץ לקחת כרטיס ביקור בשדה התעופה ממונית ולהיות איתה בקשר לגבי החזרה לשדה היות והמחירים מטורפים, כי המרחק גדול מאוד מהשדה כ-60 ק"מ והם מנצלים זאת היטב (פשוט אין ברירה , וכן להמליץ לומר לנהג שייקח לטרמינל F שממנו טסים ארצה ולא למקום אחר).

מינכן
לא להתקרב עם קרוואן, אין חניה ומומלץ לעדכן באתר שלכם אם ידוע למישהו היכן לחנות בחנה וסע.

האלשטאט
מומלץ לישון בקמפינג בתוך העיירה, רמה טובה כולל שרותי כביסה ויחס טוב.
מערת מלח ומערת הקרח - מי שנמצא בהאלשטאט יש במקום מערת מלח נהדרת וכן במרחק 5 ק"מ מהמקום יש מערת קרח כולל מצפה 5 אצבעות (ניתן לברר בקמפינג פרטים) ואין צורך לנסוע למקום אחר.

קמפינגים
• מומלץ ללון במפוארים יותר היות ושם המקלחות כלולות במחיר ומים זורמים חופשי וחימום. בשאר החניונים צריך לרכוש אסימונים ואין בכולם חימום שזה הוא חשוב מאוד. מבחינת נקיון כולם נקיים להפליא ללא קשר לרמתם, וכל השירותים לתייר הם מצוינים גם באלה הלא מפוארים.
• בפארק אירופה מומלץ ללון בקמפ ששמו Tipidorf שנמצא ממש בפארק אירופה בסגנון המערב הפרוע עם הופעות רודיאו והכי חשוב יש הסעות חינם ברכבת קטנה לתוך הפארק וחזרה, כמוכן יש בקמפ מסעדה מצויינת וזולה בסגנון אמריקאי.
• באזור זלצבורג מומלץ ללון בקמפינג מסביב לאגם וולפגאנג.
• כרטיס זלצבורג וזלצבורגלנדר - לא מומלץ היות והמחיר גבוה, אלא אם אתם מתכוונים לשהות באזור ולהיות בהרבה אטרקציות.
• באזור הטירות של המלך לואי (שבנגאו ונוישוונשטיין) מומלץ ללון בקמפ במרחק של כ-2 ק"מ מהמקום ולמי שיש תוכנת IGo ימצא אותו בקלות.
• מומלץ לבקר בארמון הלברון.

מעבר הרים גרוסגלוקנר
מקום מדהים, מאוד מומלץ, מחיר 18 יורו לערך לרכב.

מגלשת הרים באבטנאו
מומלץ מאוד, כדאי מאוד אבל קצת יקר יחסית לשאר האטרקציות.

היער השחור
העיירה טרימרג מדהימה, לגבי השעון בעיירה שונאך ממש מיותר וכל מי שהיה שם בעת הביקור שלנו במקום, התאכזב גם מהשעון וגם מהמחיר (5 יורו לזוג עם שני ילדים) לאטרקציה של פחות מדקה.

מפלי הריין
מומלץ מאוד ובמיוחד השייט לתוך המפל עם הספינה האדומה (לא זול במיוחד).

שטרסבורג
מומלצת מאוד, מומלץ לחנות את הקרוואן בחניונים במרכז הרחובות ולא בחניון סגור כי אין כאלו שמתאימים לרכב כזה. מומלץ להגיע ברגל לרחבת כנסיית נוטרדאם, לטייל שם, לגשת למודיעין לתיירים במקום ולבקש הסבר הגעה לשייט בתעלות של העיר, משך השייט שעה ורבע כולל הסבר.

דלק
מומלץ לבדוק היכן מתדלקים, היות ויש הבדל גדול בין תחנות דלק קרובות זו לזו. ככל שמתרחקים מערים גדולות כך יורד המחיר.

אוכל
מומלץ לקנות מצרכים בסופרמרקטים לארוחות בוקר והכנת כריכים, ולא לפחד להכנס למסעדות, המחירים נעים בין 7 יורו ל-12 יורו לאדם במסעדות טובות כולל בשרים, מרק, שתייה ומנה אחרונה (לא לפספס שטרודל בכל הטעמים האפשריים,לא לפספס קרם בוואריה בחבל בוואריה בגרמניה).

כבישים
הכבישים בבוואריה ובאזור זלצבורג, האלשטאט, אינסברוק הם כבישים כפריים ללא שוליים אבל ברמה מצוינת אך איטיים מאוד, לכן לתכנן זמן נסיעה ארוך מהמצופה היות ומהירות ממוצעת הוא 70 עד 90 קמ"ש (לא מומלץ לנסוע באוטוסטרדות כי הדרכים האחרות הן דרכי נוף מדהימות והאוטוסטרדות הרבה פחות).

יש לנו עוד הרבה מה לספר ואם מישהו מעוניין לקבל מידע, אנחנו נשמח לעזור דרך הדוא"ל.

תודה רבה,
שמואל וזהבה לופו
ספטמבר-אוקטובר 2008 

קבלו הצעה