אירופה

אירופה

טיול מפתיע בקרוואן באירופה / משפחת יפרח


הלבטים
תכננו טיול לחו"ל ולא ידענו באיזו דרך. חשבנו מועדון בטורקיה, חשבנו מאורגן באירופה... בקיצור בלגאן... ואז התפרסמה בעיתון כתבה מפרגנת לטיול בקרוואן. נשמע כיף, אבל מלא חששות, טיול בחו"ל פעם ראשונה עם כל המשפחה ו...לנהוג לבד? לנווט? למצוא קמפינגים? להכין אוכל בחופשה? ללמוד על אתרים בלי שמדריך יסביר לנו? מסתבר, בדיעבד, שלא היה ולא יהיה טיול כיף יותר מזה.

הפונקציונאליות
כמו צב... אתה עם הבית אתך בכל מקום ובכל זמן. הקרוואן נמצא על רכב חדיש שקל לנהוג אותו, סביבת המחייה בתא המגורים מרווחת ומתוכננת בגאוניות. נסיעות של שלוש ארבע ויותר שעות עוברות בלי להרגיש, הילדים סביב שולחן, משחקים, רואים סרטים. רוצים פיפי ...? לא צריך לעצור, רעבים...? ניגשים למטבחון ולמקרר. רוצים לנמנם? מרימים רגליים ונרדמים, בקיצור, זה רכב "ענק" ורק מהמחשבה שהיתי צריך לעבור, אולי, את אותם ק"מ ברכב פרטי כששלושה ילדים יושבים במושב האחורי... (אין מצב!) (לכל החוששים מ"צפיפות" מ"לחץ", מסתבר שבדירה של 3X4 מסתדרים לפעמים טוב יותר מבית של 200 מ"ר).

יתרון נוסף אחד מיני רבים הוא הגמישות במסלול. לא להיות תלוי בהזמנת מקומות לינה מראש, להיות בלחץ להגיע בזמן. אם נחמד לנו במקום מסוים, נשארים. רוצים לקצר מקום אחר, מדליקים ונוסעים.

והקמפינגים, זה לא מה שחשבתי, זו תרבות פנאי שהאירופאים יודעים לעשות בצורה הכי מדהימה שאפשר. דבר ראשון יש המון קמפינגים והחשש שאצטרך לנסוע שעות כדי להתמקם לחנית לילה פשוט פג אחרי יום אחד. הקמפינגים מסודרים, שירותים ומקלחות נקיים וברמה שקשה לתאר. רוב הקמפינגים ממוקמים על גדות אגם או נהר או סביבה שנלקחה כאילו מתוך גלויה.

והאוכל... יש מקרר, יש מטבח, יש את כל מה שצריך כדי לעשות בערב על האש. בבוקר פותחים שולחן עם לחמניות טריות, קפה חביתות ומה לא... במשך היום מנשנשים באתרים בהם מטיילים ובלילה, זה הזמן ליצירתיות של כל אחד מבני המשפחה, פעם על האש, פעם חביתות, פעם פסטות... בקיצור קל, פשוט יצירתי וכיף.

ועכשיו  פרגון למוטורהום ישראל, משרד הנסיעות שמאחורי הכל.
זה התחיל דרך האתר באינטרנט שנותן לך כמעט הכל מהכל לגבי הטיול, מסלולים, טיפים, מידע נחוץ קישורים ועוד. התקשרתי למשרד הנסיעות, ענתה לי בחורה נחמדה שהסבירה בסבלנות וענתה לכל "ים" השאלות ששאלתי (גם לשאלות הכי מטופשות שאפשר היה להעלות על הדעת...), הזמנתי, ומאותו רגע כמו שעון הכל תקתק מהטפסים, לרישום דרך קבלת הכרטיסים ועד החזרה לארץ, פשוט 10.

ומכל ההתלהבות,לא לשכוח שגם טיילנו. אז איפה היינו? במינכן, מזרחה לאגמים על גבול אוסטריה, בזלצבורג, במכרות המלח בגרמניה, באינסבורק, באינטרלאקן, טיפסנו לגג העולם ליונגפראו, חתכנו את לוצרן, הקפנו את ציריך ונחתנו בשפהאוזן לביקור ושייט במפלי הריין. המשכנו לאורך אגם קונסטנט חזרה לגרמניה. בילינו יום שלם באירופה פארק (אגב , הקמפינג שלהם נוח וזול באופן מדהים). קפצנו ליום ללגולנד, ביקרנו בגטו בדכאו, סיירנו שוב במינכן ו...נגמר.

חשוב לציין, למרות שניווט כבישים זו לא משימה קשה במיוחד, נעזרתי ב-GPS ע"ג מחשבון כף יד שיודע לדבר ולכוון אותך בעברית לכל "חור" שתבחר, וזה פשוט נוח בצורה מדהימה. אני חושב שנכון לכלול כחלק מהדיל גם GPS.

לסיכום כל מה שאני חושב לגבי טיול קרוואן – נוח, קל, כיף וזול! או במילה אחת - אדיר.

מחכים לשנה הבאה בקוצר רוח,
משפ' יפרח , עמית (4.5), סתיו (13+), רתם (16+), מירי ואורן.

קבלו הצעה