אירופה

אירופה

ירח דבש בספרד, "התאהבנו ממבט ראשון...בקרוואן!" / מקס וג'ני


הרכב: זוג מבוגרים
מספר ימי הטיול: 13 ימים
אפריל 2004
התחלה במדריד וסיום בברצלונה

כבר המון זמן שרצינו לנסוע לחו"ל, אבל גם להרגיש הכי בית שאפשר. חלמנו על רכב שיהיה בו את כל הדברים הנחוצים שחסרים כשנוסעים לחו"ל - אוכל ביתי, בגדים תלויים ולא מקומטים ואיך לא, שינת הצהרים המתוקה...

התחתנו ב04.04.04. ולאחר מספר ימים נסענו לספרד היפה, רק שהטיול הזה היה אחר לחלוטין. כמה חודשים לפני יצרנו קשר עם מוטורהום ישראל  וסידרנו רכב-בית על גלגלים. כשהגענו לספרד קיבלנו את הרכב והתאהבתי במבט הראשון. הרכב חדש וחדיש ביותר, עם "פרקט" ברצפה והמון כפתורים הפותחים מגירות, דלתות והפתעות. לאחר הדרכה של שעה בערך יכולנו כבר לנסוע ולהתחיל את הטיול. אני לא אפרט את כל הנסיעה, אבל את הדברים החשובים לבוחרי "רכב-בית" אנסה לא לשכוח.

המסלול: מדריד – טולדו – קורדובה – סביליה – ארסנה – גרנדה – ולנסיה – יוניברסל סטודיו – ברצלונה. 

הגעה
אם אתם מגיעים למדריד או מלגה אתכם המזל (כי בברצלונה אין דוברי אנגלית בכלל). הבחור שעושה הדרכה, מציין בדפים את כל הנושאים שאליהם הוא סיפר לכם.
• מאוד חשוב! תרשמו את כל ההנחיות (אפילו את הקלות והבלתי הגיוניות) בדף נפרד ושימו את הדף יחד עם כל מסמכי הרכב. אני בטוחה שתציצו מדי פעם ברשימותיכם.
 לפני חתימתכם לקבלת רכב, תבדקו טוב את מצבו גם מבפנים (שריטות, חריקות וכדומה).
 אם החלטתם לקחת את החבילה הבסיסית של הציוד – תכינו את הכסף במזומן, אחרת הויזה לוקחת הרבה מאוד עמלות!

רשימת דברים שיש לקחת עמכם (לא נכללים בחבילה הבסיסית)
מטבח
חבילת גפרורים (או מצית ארוכה), בקבוק קטן של סבון כלים, מטלית לשטיפת כלים, תבלינים, מלח, קוביות תיבול, שקיות אשפה עדיף קטנות (כדי להימנע מריח הזבל בתוך הרכב), פותחן לקופסאות שימורים, פותחן ליינות.
היגיינה ועזרה ראשונה
דברי היגיינה הבסיסיים, נייר טואלט, טבליות לכביסה+מרכך, חבל לתליית כביסה+אטבים, תכשירים נגד יתושים, תחבושת אלסטית+פלסטרים, כדור נגד עצירות ונגד שלשול, מספריים, כפכפים לרחיצה, בגד ים – לקמפינג בחוף, פן (מי שזקוק לו).
כללי
מצעים (כרית בספרד היא זוגית ארוכה ולא שתי קטנות. לכן קחו ציפיות עם כפתורים – כך תוכלו לכפתר את הציפיות אחת אל השניה), פנס קטן+סוללות, מוזיקה, מטען לנייד, תשב"צ/קלפים/שש בש, תרגומון חובה!!!, מפת דרכים טובה.

מציאת מקום לינה וחניה
לינה בקמפינג
 במשרד הראשי אתם מקבלים ספר עם מפות ומקומות לקמפינג (תבקשו חדש) בספר זה ניתן למצוא את הקמפינגים ברמה של בינוני ומעלה (לא הזולים). בכל אחד רשומים מחירים, אבל אלו הם מחירי מחירון, במציאות המחירים זולים ב-15-20%.
 אפשר גם לראות הרבה שלטים בדרך לקמפינג ולעצור בהם. תבקשו לבדוק את השירותים ומקלחת לפני שאתם נכנסים עם הרכב.
 בקמפינג ישאלו אתכם עם אתם רוצים להתחבר לחשמל – אנחנו היינו 13 יום ואף פעם לא התחברנו לחשמל. המצבר הוא מספיק חזק, וגז (בשביל מקרר) מאוד חסכוני. אז אני לא ממליצה להתחבר.
 את הטלפונים הניידים ניתן להטעין בזמן שהייה במקלחת – בחדרי מקלחת יש שקע וולט.
 כשאתם מחנים רכב תנסו להעמידו הכי ישר שניתן, אחרת תתעוררו עם כאב ראש.
 מכל קמפינג יוצא אוטובוס פרטי או ציבורי לכיוון העיר. תשאלו בכניסה את הלו"ז של האוטובוס ותבקשו להראות תחנה מהעיר לאוטובוס הנ"ל.
 בכמה מהקמפינגים ניתן לקבל מפות של עיר הקרובה, לפעמים הם מבקשים כסף עבור זה. אל תקנו, כי בתחנת אינפורמציה תמיד תקבלו מפת העיר בחינם! (חוץ מברצלונה).
 תזכרו שחנויות בקמפינג יקרות יותר מחנויות בעיר והכי זול, טרי וטעים לקנות בשווקים.
לינה בדרך
 בדרכים תראו שלטים של אזורי פיקניק (כמו אצלנו - שולחן עם עץ). אלו יערות קטנים ובהם ניתן לחנות בחינם, הם נמצאים יחסית רחוק מהעיר ויש בהם מנגלים מסודרים, ברזים ושירותים.
 לקראת הלילה כדאי להפעיל כפתור הזהרה לפתיחת דלתות (תקבלו הסבר בתחנה).
לינה בעיר
• אם אתם מגיעים לעיר קטנה (כמו סביליה), לקראת הערב, אפשר לחנות את הרכב בכיכר של העיר. שימו לב: שבמקום היה מותר לחנייה רגילה. אל תעשו זאת אם זה ערב יום שבת או ראשון (!) – אחרת יהיה הרבה רעש ולא תוכלו לישון.

תפעול הרכב והטיפול בו
את רוב הדברים יסבירו לכם בתחנה, אבל הנה כמה טיפים נוספים
 תרוקנו מים מהמיכל למטה לפחות פעם ביום. אחר הם מתחילים להוציא ריח (במיוחד לאחר יום חניה בשמש).
 תשימו את המקרר על מצב גז כל פעם שתחנו – כך האוכל ישמר להרבה יותר זמן.
 תמיד תסגרו רשתות בחלונות ובגג, אחרת תצטרכו להלחם עם יתושים או זבובים.
 המצבר של ה"בית" מספיק ליומיים שלמים של אור פתוח, אבל תבדקו מדי פעם. אם המצבר מתרוקן, תניעו לחצי שעה את הרכב.
 בשביל לתדלק, תגיעו למעמד שנקרא דיזל/גז, תלכו לתחנה ותגידו כמה אתם רוצים לשלם ורק אז ניתן לתדלק. לדיזל -אשראי לא עובד (בד"כ).
 בקמפינג ניתן לבקש מהמנקים את כלי הניקוי שלהם, כדי לרחוץ את הרכב מבפנים. מבחוץ ניתן לרחוץ במקומות מיוחדים לזה בקמפינג עצמו.
 את השירותים אין צורך לרוקן יומיום – אלו שירותים כימיים ולכן אין לא ריחות, לא זבובים. תרוקנו רק לפי הצורך.

המלצות לגבי המסלול
בטח יש לכולכם את מדריכי טיולים, לכן אני רק אמליץ לאן לא לנסוע.
• אין צורך להגיע לולנסיה – זהו מקום תיירות דמוי קפריסין (והרבה יותר יקר...).
 ביוניברסל סטודיו ממש כיף, אבל זהו לא יוניברסל האמיתי (כמו בפלורידה) אלא יותר לונה פארק טוב. לשיקולכם.
 בברצלונה כל הקמפינגים נמצאים במרחק של 13 ומעלה ק"מ מהעיר. אני ממליצה על קמפינג "טרס אסטרלס", זהו קמפינג עם חוף פרטי, מגרשי טניס, פינג פונג, מגרש לילדים ענק ושירותים סטריליים במיוחד. 
 מאוד ממליצה לנסוע לארסנה Arcena (לא הופיע באף משלושת מדריכי טיולים שלנו) זוהי עיירה קטנה צפון-מערב מסיביליה (90 ק"מ), בה יש מערות עם נטיפים ואגמים מתחת לאדמה שלא תראו בשום מקום!!! המקום נקרא  Las Maravillas Grotto. מומלץ ביותר (אפילו שזה לוקח חצי יום נסיעה).

שירלי, תודה רבה על טיפולך.
אני מאחלת לך הרבה הצלחה בעסק וגם בחיים האישיים. 

קבלו הצעה