אירופה

אירופה

טיפים לטיול אופניים באוסטריה בשילוב עם קרוואן / משפחת סגל


הרכב: זוג הורים ושני ילדים
מספר ימי הטיול: 14 ימים
ספטמבר 2007
התחלה וסיום במינכן

נהנינו מאוד מהטיול באוסטריה וגם חברת השכרת הקרוואן היתה בסדר גמור - למעט איטיות מסוימת בקבלת הקרוואן. סה"כ - הרכב (דגם C), הציוד, ההזדכות על הקרוואן היו לשביעות רצוננו המלאה.

מראש תכננו לטייל בחו"ל עם אופניים ומצאנו שטיול עם קרוואן הוא מצויין למטרה זו כי פרט להיותו "בית על גלגלים" הוא גם מאפשר לסחוב את האופניים בנוחות. נסענו עם 4 זוגות אפניים לטיול שעיקרו רכיבה, בתיבול טיולים רגליים.

לגבי הטיול עצמו - אוסטריה היא מדינה מאוד ידידותית לרוכבים, יש בה אלפי קילומטרים של שבילים מסומנים (אספלט, כורכר ושבילי שטח). אנחנו רכבנו באזור זלצבורג, קלגנפורט וטירול. ברוב לשכות המידע לתיירים ניתן לקבל מפות מסומנות היטב של שבילי אופניים עם מרחקים ודרגת קושי (לא תמיד הפקידים שם מבינים באופניים אבל אפשר להסתדר בקלות) - בחינם.

פרט לכך יש כמות עצומה של מידע באינטרנט באתרים כמו - 
Bike Trail Tirol
Oetztal
כמו כן יש מסלולים לאורך מספר נהרות כמו ה-Drauradweg, Innradweg.

ברוב המקומות התיירותיים ניתן למצוא חנויות להשכרת אופניים אך אנחנו העדפנו להביא את האופניים שלנו מהארץ - מה שמחייב התארגנות מסודרת. גם בערים ובעיירות ניתן להסתובב בקלות עם האופניים. בקיצור חוויה. מצורפות מס' תמונות. משפחת סגל.

כדאי לדעת - הערות של צוות מוטורהום
• לכל חברת תעופה מדיניות משלה לגבי הטסת אופניים וכדאי לברר זאת מראש אם ברצונכם לקחת איתכם אופניים מישראל לחו"ל. רוב חברות התעופה אינן נוהגות לגבות תשלום עבור הטסת זוג אופניים אחד במצב מפורק במסגרת המשקל המותר. 
 את האופניים מטיסים במצב מפורק, כך שיש להיערך בהתאם מראש.
 מינשא לאופניים ניתן חינם בהשכרת קרוואן בגרמניה, אך יש להזמינו מראש בעת הזמנת הקרוואן.
 לא בכל דגמי הקרוואנים ניתן להרכיב מינשא אחורי.
 בקרוואן ניתן לשאת עד 4 זוגות אופניים בלבד.
 טיול באופניים בשילוב עם שהייה בטבע מוסיף הרבה לחוויה של טיול טבע בקרוואן ומסיף לגיבוש המשפחתי ולהנאה. לא חייבים להביא את האופניים מהבית. אם אינכם "פריקים" של אופניים, תוכלו לשכור אופניים בחו"ל נקודתית במקומות בהם תבקרו ולערוך טיול קצר אחד או שניים בשביל החוויה. כדאי לדעת רק שהשכרת אופניים בחו"ל אינה סיפור זול.

קבלו הצעה