פסיפיק

מסלול טיול בקראוון-שטח 4X4 / נורית הראל ואהרון רגב


הרכב: זוג מבוגרים
מספר ימי הטיול: 50 ימים
מאי עד יולי 2010
התחלה באליס ספרינגס וסיום בפרת'

התחלנו את הטיול ביום השלישי לאחר שהצטיידנו והתוודענו למכונית. בדרכים עצמן יש מעט מה לראות. במידה ויש אציין.
מה שחשוב - למלא דלק בכל מקום אפשרי ולא לחכות למיכל ריק או ריק למחצה כי יתכן ובתחנה הבאה לא יהיה דלק, מאחר ונגמר ויהיה צורך לחכות יום שלם.
תזכורת: חובה להחזיק 2 מכלי דלק רזרביים.
לטיפים נוספים לטיול שטח באוסטרליה

יום 3: נסיעה מאליס ספרינג לאולורו
אין הרבה מה לראות בדרך. עצרנו ב-Eridunda לתדלוק, מנוחה קצרה וכו'. במקום (פרט לקפה טוב) יש פסלים של בעלי חיים שעושה אישה אחת. ממש מרשים כמו חי. עצרנו לתצפית על Mt Conner המרשים. התצפית מאפשרת צפייה משני צידי הכביש. בצד אחד ההר ובשני ואדי רחב שהיה מוצף. לינה - Yulara.

יום 4: סיור באולורו
יצאנו בבוקר לסיור מודרך במסלול Mala - חובה. לאחר מכן המשכתי בהקפת הסלע במסלול Base, כשעתיים. עצרנו לסיור ב-Cultural Centre Kata Tjuta, מאכזב. אם מתחילים את הטיול בסידני מומלץ ללכת למוזיאון האוסטרלי שם. מוזיאון זה מציג, בנוסף לשאר הדברים, גם את התרבות האבורג'ינית. לינה - Yulara.

יום 5: סיור ב-Kata Tjuta ונסיעה ל-Kings Canyon
בבוקר נסענו ל-Kata Tjuta, עצרנו לתצפית בדרך ב-Kata Tjuta Dune Viewing Area – חובה, מראה מרשים. הסתפקנו ב-2 מסלולים קצרים: החלק הראשון של מסלול Valley of the Winds, וההליכה ל-Walpa Gorge. בצהרים המשכנו ל-Kings Canyon. בדרך ירד גשם איימים! למזלנו בשני הימים שבילינו באזור התחיל לרדת גשם רק לקראת הצהרים כך שיכולנו ליהנות מההליכות בבקרים. לינה: Kings Canyon.

יום 6: בבוקר Canyon Walk, בצהרים חזרה ל-Alice Springs
בבוקר יצאנו למסלול המקיף Canyon Walk שאורך 3-4 שעות. זה המסלול היפה ביותר שעברתי באוסטרליה. דרגת הקושי מוגדרת כבינונית. מתחילים בעלייה עד למקום הגבוה בקניון (מדרגות ועוד מדרגות). אך בזה לא מסיימים, לאורך כל המסלול עולים ויורדים. מסלול שני קל הוא The Kings Creek Walk. אולם מסלול זה אינו מאפשר לצפות מלמעלה בחריצים שנוצרו ובצורות המרשימות. לאחר שסיימנו את ההליכה חזרנו ל-Alice Springs בדרך עפר נוחה Ernest Giles road, המקצרת את הדרך. לינה: Outback Lodge Heavirtee Gap.

יום 7: Alice springs
בילינו כמעט יום שלם ב-Desert Park, מומלץ מאוד. שכרנו קלנועים כדי לא להתאמץ. בסוף היום מתקיימת תצוגת ציפורים באמפי וכן מוקרנים סרטים באולם. חשוב לשים לב ללוחות הזמנים ולהתארגן בהתאם.

יום 8: Alice springs
סיור של יום שלם ברכב וברגל ב-West MacDonnell וחזרה ל-Alice Springs: סיירנו ב-Simpson Gap, ב-Standely Chasm (יפה מאוד וחובה להגיע בצהריים כשהשמש בזניט), והגענו עד ל-Holborn. נחמד אבל אפשר לוותר.

יום 9: מ-Alice springs ל-Tennant Creek
עד Darwin יש כ-1000 ק"מ משמימים. חילקנו את עיקר הדרך ליומיים. עצרנו ב-Ti Tree Roadhouse לתדלוק. יש במקום חנות ליצירות של אבורג'ינים, אך לא היה עם מי לדבר. עצרנו ב-Marbel Devil לצפות ב-Bolders – נהננו, טיפסנו על חלק מה-Bolders - מרשים. לינה: Outback Caravan Park, Tennant Creek, מומלץ. חניון יפה.

יום 10: מ-Tennant Creek ל-Mataranka
לפני היציאה להמשך הדרך ביקרנו במוזיאון המקומי ב-Tennant Creek. המוזיאון מציג את תולדות האבורג'ינים באזור וכן תמונות שמציירים מקומיים. המוזיאון מאורגן יפה. הרבה יותר מאשר ב-Uluru – מומלץ. לינה: Mataranka Homestead Caravan Park, יש במקום בריכה חמה מסודרת ומוארת שניתן לרחוץ בה גם בלילה. יפה.

יום 11: מ-Mataranka ל-Kathe
נסיעה קצרה ל-Katherine. לפני הכניסה לחניון ביקרנו במוזיאון המקומי המציג את סבלם של תושבי Katherune בזמן מלחמת העולם השנייה ובזמן השיטפון שחוו באפריל 2006. חשבתי רק על מה שעברנו אנחנו כעם במלחמת העולם השנייה... יצאתי לטיול קצר במסלול מעגלי הנקרא Baruwei Walk. אורכו עפ"י הכתוב 3.7 ק"מ והוא אמור להמשך כשעתיים. מתחילים בטיפוס של כ-200 מדרגות, צופים על ה-Gorge מלמעלה וממשיכים בהליכה מתונה, כולל ירידה עד לתחילתו או עד לחניון. בחניון כרגיל יש ווילבי וכן ציפורים רבות. לינה: Nitmiluk Caravan Park, Katherine Gorge.

יום 12: מ- Katherine ל-Litchfield
יצאנו בבוקר לשיט של שעתיים - Katherine Gorge Cultural Cruise בשני ה-Gorge הראשונים. בין הראשון לשני עוברים ברגל כ-400 מ' ומחליפים סירה. ה-Gorge השני מרשים יותר מהראשון. החלטנו להסתפק בשניים בגלל העלויות הגבוהות. כמו כן, טוב שבחרנו את שיט הבוקר. מזג האוויר היה נעים. לאחר השיט יצאנו לכיוון פארק Lichfield. לינה: Litchfield tourist & caravan park, חניון נחמד. יש במקום חנות קטנה וכן אפשר לקבל שתיה חריפה (בירה, למשל) ומבחר מצומצם של מאכלים מבושלים. הצוות אדיב ומספק הסברים על הסיור בפארק.

יום 13: מ-Litchfield ל-Darwin
יצאנו בסביבות 9 לפארק עצמו בכוונה לעבור דרכו ולהמשיך משם לדארווין בדרך עפר קצרה. עצרנו בפארק  לראות את ה-Magnetic Termit, ואת ה-Florence Falls. ב-Tolmer Falls הלכנו את המסלול הקל של 1.6 ק"מ, יש לקחת בחשבון שיש בו טיפוסים, עליות וירידות על סלעים. ב-Wangi Falls הלכתי את המסלול המעגלי שאורך כשעה. בתחילתו יש טיפוס עד לגובה המפל במדרגות ובסיומו יורדים חזרה. החלק היפה הוא יער הגשם  והתצפית ממעלה על צמרות העצים. משם, כאמור, המשכנו כמתוכנן בדרך העפר דרך Berry Spring לדארווין. לינה: Hidden Valley Tourist Park, חניון נעים אך יש לקחת בחשבון את היתושים.

יום  14: Darwin
יצאנו בבוקר לסיור בדארווין. העיר חמודה. נסענו ראשית ל-Museum & Art Gallery NT. המוזיאון ממוקם במקום משגע, על חוף מפרץ. מסביב עצים, ירק וכמובן חוף. המוזיאון מאורגן יפה מאוד ושווה ביקור. נעים לשבת בקפה שם, סתם לשתות קפה או לאכול. אנשים באים במיוחד ומזמינים מקום מראש. מהמוזיאון המשכנו לראות את המנהרות של מלחמת העולם השנייה (WW2). ומשם ל-Jetty (רציף) לאכול צהרים. יש דגים, פשוט, זול וטעים. בירה קונים כמובן לחוד.

יום 15: מ-Darwin ל-Kakadu
תכננו לעצור בדרך במספר מקומות, אבל הגשמים שירדו בשבוע הראשון לטיול שבשו את התוכניות. רצינו להיכנס ל-Dam, אך בגלל ההצפות לא ניתן היה להיכנס ופשוט המשכנו לפארק. לינה: Lakeview – jabiru, החניון מרווח ונעים. יש שירותים ומקלחת צמודים לחנייה.

יום 16: Kakadu
התחלנו את היום ב-Ubir בסיור מודרך באתר, צפייה בציורי האבורג'ינים. המשכנו לסייר במקום בכוחות עצמנו. האתר מרשים לא רק בגלל הציורים, אלא גם הנוף הנשקף ממנו והסלעים. כדאי להשקיע מספיק זמן. משם נסענו ל Outlook לצפות בציפורים. השטח מוצף אבל העשב גבוה ורואים מעט ציפורים. חזרנו למרכז המבקרים לראות מה מוצג שם והתאכזבנו, ראינו כבר דברים מרשימים יותר.

יום 17: Kakadu
נסענו בבוקר לחלק השני של הפארק ל-Nouriange הסיור שם לוקח כחצי יום. המקום לא מסודר כמו Ubir ולא הייתה נפש חיה במקום. יחד עם זאת כדי לסייר במקום.  עברנו גם ב-Mirrar lookout, שבהחלט שווה ביקור. העלייה לא קשה והנוף מרשים. משם המשכנו ל-Cooinda ועצרנו לפני הכניסה לחניון הקראוונים ב-Cultural Center Cooinda. המקום מסודר יפה מאוד ומרשים הרבה יותר מ-Uluru שמרבים לשבח אותו. אחה"צ יצאנו לשיט ב-Yellow Water. הדרך מוצפת ולכן אספו אותנו ברכבי שטח שהסיעו אותנו עד למעגן. בדרך רואים ציפורים, כולל נשר לבן וקרוקודילים. לסיום צפינו בשקיעה. היה נהדר, שווה כל רגע. לינה: Cooinda, החנין יקר ואין שום הצדקה לכך. אבל אין משהו אחר...

יום 18: נסיעה מ-Kakadu ל-Victoria Roadhouse
יצאנו בכיוון Catherine על מנת להמשיך משם על Victoria Road לכיוון מערב אוסטרליה. מכיוון שאין מה לראות בדרך והשביל שתכננו ב-Gregory Park סגור לרגל ההצפות, המשכנו עד ל-Victoria Roadhouse. לינה: Victoria Roadhouse, החניון לא ממש מסודר אבל נחמד והמחיר סביר מאוד.

יום 19: נסיעה מ-Victoria Roadhouse ל-Keep River NP
יצאנו בבוקר לכיוון Gregory NP וטיפסנו בשביל Escarpment Walk לתצפית על האזור. בדרך מספרים בהמשכים את סיפור נחש הקשת. נחמד הנופים יפים והתצפית יפיפייה. המשכנו ל-Timber Creek אך שם חוגגים את יום ראשון כהלכתו. אין Ranger ואין שיט. אז נסענו הלאה. עברנו בתצפית על נהר ויקטוריה ונכנסנו לחזות בבאובב של גריגורי ולקרוא עליו. עצי הבאובב נקראים באוסטרליה Boab והגיעו לשם ממדגסקר. יש הרבה עצים בצורות משונות (ראיתי ספר ב ובו צילומים רבים של עצי באובב משונים) וכמובן צילמתי ללא הרף. לינה: Keep river NP, אין חשמל ומקלחות, רק שירותי שדה, אבל נחמד, כמו ללון ביער קק"ל.

יום 20: מ-Keep River NP ל-Kunurrara 
התחלנו את היום בסיור רגלי בפרק עצמו במסלול jinjum, מסלול קל ונחמד האורך כשעתיים, והמשכנו לתצפית קצרה Ginger Hill Walk שבה מראים גם איך היו לוכדים ציפורים. לינה: Lakeview , החניה בפארק זה לא ממש מוצלחת, צפוף ואין ממש מים חמים. יש פארקים אחרים במקום וכדאי לבדוק.

יום 21: מ-Kunurrara ל-Bungle Bungle
יום ארוך נסענו לכיוון Wyndham לראות את מפגש 5 הנהרות. לא שווה את ה-50 ק"מ לכל כיוון. משם ירדנו ישירות דרומה עד Bungle Bungle) Punelulu). הכניסה לשם לא קלה. פרט למעברי המים יש עליות וכשעולים לא רואים מה קורה קדימה, בפרט כשלפנינו נסע אוטובוס של חברת טיולים שלא נתן לנו לעקוף אותו בשום פנים. הגענו למרכז המבקרים של הפארק ממש ברגע האחרון לפני הסגירה, קיבלנו את המידע, צפינו בשקיעה והתנחלנו בחניון. לינה: Walardi Campgrounds, אין חשמל ואין מים, שירותי שדה.

יום 22: סיורים ב-Bungle Bungle
הקדשנו את היום לשני סיורים: Cathedral Gorge, מסלול מעגלי. Echidna Chasm, מסלול לא קל אבל חובה. בסוף היום עברנו לחניון השני. לינה: Kurrajong Campgrounds.

יום 23: מ-Bungle Bungle, ל-Road House Doom Doom
מוקדם בבוקר יצאתי לסיור ב-Mini-Palms, לאחריו יצאנו מהפרק. לפני הכניסה ל-Road House Doom Doom, מצד שמאל, בכפר  האבורג'יני,  יש מרכז אומנות יפיפה של תמונות של אומנים האבורג'ינים. אם לא לקנות, לפחות להסתכל. לינה: Road House Doom Doom, חניון שקט וקטן. נחמד להתחבר לחשמל עם כל הנוחיות לאחר יומיים מאתגרים.

יום 24: מ-Road House Doom Doom ל-El Questro
יצאנו בבוקר לכיוון El Questro. נכנסנו ל-Gibb River Road ועצרנו למסלול ב-Emma Gorge. המסלול ארך כ-3 שעות ומדורג בינוני, הוא לא קל. משם נכנסנו ל-El Questro ולמרות שהיינו מוכנים נדהמנו מהעלויות. במקום יש להקות קאקדו, פרות וחמורים ובערב מופע נגינה. למרות שהם טענו שניתן להתקשר רק עם כרטיס שלהם הצלחתי להתקשר הביתה מהטלפון הציבורי באמצעות הכרטיס של 012 (1-800). לינה: El Questro.

יום 25: El Questro
בילינו את היום במקום. התחלנו את הבוקר ברחצה במעיינות החמים. נחמד אך לא יותר מזה. משם המשכנו ל-Amalia Gorge ואני הלכתי את המסלול. בצהריים עברנו ל-Chemberlain Gorge על מנת להצטרך לשיט. השיט יוצא בשעה 15 ונמשך בערך 1:30 שעות. אין משהו מרתק פרט לדגים היורקים, ליין הלבן ולפירות שמחלקים בשיט. אין מה להשוות לשיט ב-Yellow River.

יום 26: נסיעה מ-El Questro ל-Mt Barnett Road House
יצאנו למסע ארוך ב-Gibb River Road. בחלק זה של הדרך אין דברים מרתקים. לצערנו חטפנו תקר בגלגל האחורי. מזל שיש אנשים טובים. ראשית עצר זוג שפגשנו כבר קודם וגם להם יש Apollo Bushcamper ויחד ניסו לשחרר את הגלגל. הבעיה התעוררה בשחרור ה-spare. גם ההוראות בספר לא עזרו. למזלנו עצר לידנו זוג עם טנדר זהה והבעיה נפתרה. מה גם שנתן לנו את אחד ה-spares שלו. אין שום אפשרות ב-Gibb River לרכוש גלגל שלא ניתן לתקן. עבור משומש רצו 100 דולר אוסטרלי. כמו כן אין שום אפשרות להתקשר לא בנייד ולא בטלפון קווי (שום טלפון לא פעל כולל הטלפון הציבורי במקום). מסקנה: לבדוק גם את הגלגל הרזרבי ולסכם עם החברה מה עושים במידה ויש תקר ואין אפשרות להתקשר. לינה: Mt Barnett Roas House, אין חשמל אבל יש מקלחות קרות.

יום 27: נסיעה מ-Mt Barnett Road House ל-Windjana Park
לפני היציאה הורדנו את הלחץ בגלגלים והקפדנו לא לעבור, בדרכי העפר את המהירות של 60 קמ"ש. עצרנו בדרך ב-Bell Gorge, הליכה של כשעה לכל כיוון עם קצת טיפוס, אבל מסלול מהמם. שווה לקחת בגד ים ולהתרענן בשחיה בבור המים. בכניסה ל-Windjana Park ממלאים פרטים, משאירים כסף במעטפה, נכנסים ומתמקמים. הספקנו עוד לצאת לסיור קצר ליד מצוקי Napier וליד הנחל ולצפות בקרוקודילים ובמאובנים התקועים במצוקים. לינה: Windjana Park, אין חשמל אבל, יש מקלחות חמות.

יום 28: מ-Windjana Park ל-Derby
קמנו מוקדם ונסענו 39 ק"מ נוספים ל-Tunnel Creek. ההליכה שם קלה רק צריך לדעת מתי לעבור בתעלה מצד לצד. נחמד. עדיף ללכת בסנדלים (כדי לא להרטיב נעליים) ולקחת פנס ראש טוב. משם חזרנו את כל הדרך עד ל-Gibb River, החלטה שהסתבר שהייתה נבונה מאחר והדרך שודרגה ורובה סלולה. סיימנו בארוחת דגים ובצפיה בשקיעה ב-Jetty ב-Derby מה שעלה לי בעקיצות של זבוב החול שגרמו לגרודים חזקים מהם לא יכולתי להיפטר במשך כשבוע. לינה: Kimberly Caravan Park. 

יום 29: מ-Derby ל-Broome
לאחר שהתמקמנו בפארק בילינו את היום בהסדרת מצב הצמיגים. התקשרנו ל-Apollo שהפנו אותנו לבית מלאכה איתם הם בקשר. קיבלנו צמיג חדש וה-spare שלא בטחנו בעמידותו הוחלף גם כן. כל זאת ללא עלות מצידנו (פרט להשקעת זמן). במערב אוסטרליה כמעט ואין מייבשי כביסה. יש חבלים לתלייה למכביר. לינה: Broome Cable Beach caravan park, החניון בסדר אך המחיר לא מצדיק. צפוף. המחיר נקבע עפ"י היצע וביקוש ואזור זה אטרקטיבי.

יום 30: Broom
קמנו מוקדם כדי להגיע לפני הגאות ולנסות לאתר את טביעות רגליהם של הדינוזאורים בחוף. היינו במקום ב-7 בבוקר. ירדנו לחוף ירידה לא פשוטה והתחלנו לחפש עקבות. כמונו היו שם עוד מספר אנשים. כנראה שלא חיפשנו מספיק טוב לפי ההוראות. צעיר שהיה במקום הראה לנו מה שהוא צילם יום קודם. בקיצור - שימו לב להוראות בפרוספקט (ממרכז המבקרים בעיר)! המשכנו משם לשמורת הציפורים. כמובן ששם לא ראינו ציפורים אבל כשירדנו לחוף עליו צומחים מונגרובים ראינו בים ציפורים מכל הסוגים וכן סרטנים, מדוזות וכו'. החוף יפה מאוד וכמובן טובעני. חזרנו לעיר ועמדנו לתצפית מול המנגרובים שם וגם שם ניתן לראות צפורים, אמנם רחוקות ואי אפשר להתקרב כי החול טובעני.

יום 31: נסיעה מ-Broom ל-Hedland
יצאנו מוקדם כי הדרך ארוכה. 612 ק"מ ועוד... משעממים וצריך לנוח מפעם לפעם. עצרנו ב-Prison Baoba. בדרך יש הרבה משאיות רכבת וככל שמתקרבים ל-Hedland גדל מספרן בגלל מחצבי הברזל ומלחי האשלגן במקום. עברנו ב-Information בעיר לאסוף חומר על המשך הדרך. התמקמנו בחניון הנמצא ב-South Hedland. בערב פרחו כאן תוכים לבנים (קקאדו) והשמיעו קולות. טלפון אין כאן. לינה: South Hedland caravan park, המקום עמוס צעירים רבים הבאים לעבוד בעיר אפילו לתקופות קצרות. לכן לא ממש נעים כאן. אבל בס"ה זה ללילה אחד.

יום 32: מ-Hedland ל-Karijini NP
יצאנו לכיוון Park Karijini. הכיוון הכללי Newman. בכניסה לפארק יש לשלם עבור היום הראשון ולשים את הסכום המדויק במעטפה. לכן חשוב תמיד שיהיו שטרות קטנים ומטבעות קטנים של 1 ו-2 דולר. מרכז המבקרים של הפארק מעוצב יפיפה. קיבלנו את המידע הדרוש ושלחו אותנו לחניון הקרוב הנקרא Dales. שם קיבלנו מידע מפורט, שילמנו עבור החניה והקצו לנו מקום, כך שאפשר להמשיך הלאה ואין צורך לחפש מקום ולסמן אותו. נסענו ל-Dales Gorge, הלכנו את המסלול לאורך הצוק ואח"כ חזרנו וירדנו לבריכה. המסלולים קלים והקניון עמוק ומרהיב. לינה: Dales camping area, אין חשמל ומים רק שירותים אבל מסודר יפה.

יום 33: Karijini NP
יצאנו לחלק השני של הפארק הכולל מספר קניונים. הקניונים הראשונים נמצאים בדרך לחניון השני. הראשון kalamina לא נראה משהו והסתפקנו בתצפית. המשכנו ל-Joffre, וההשקעה בירידה גדולה ולא נראתה כדאית. כל סיור כזה הוא של כ-3 שעות. המשכנו ל-Knox. יש 2 תצפיות במקום והמראה מרהיב. בשניה רואים את מקום התלכדות חמשת הקניונים. גם כאן החלטנו לוותר על הירידה שהיא מסובכת ותגזול את כל היום. בסה"ב הקניונים יפים יותר מלמעלה והירידה היא לצורך אתגר ורחצה בבריכות. נסענו משם לחניון Savanna eco retreat. חניון זה משוכלל. המקומות מסומנים, יש מקלחות אפילו חמות והשירותים עם מים זורמים. במרכז יש מסעדה, יש משקאות, כולל חריפים. בקיצור עלייה ברמה. מה שאין זה כמובן חשמל לקרוואנים וטלפון. הטלפון היחיד נמצא במרכז המבקרים. גילינו שיש במקום תצפית אסטרונומית להיכרות עם שמי הדרום. נסענו לקניון האחרון Veano Gorge והפעם ירדנו, הלכנו לאורכו והתרחצתי בבריכת המים הקרים. המסלול ממש לא קשה. התחלנו אותו לכוון המדרגות כך שעלינו ליד הבריכה לאחר רחצה. את העלייה במדרגות אפשר לעשות במתינות. ב-20 יצאנו כאמור לתצפית אסטרונומית בשמי הדרום. המדריך בא לבוש רשמית כולל כובע. לקח אותנו במכונית הרחק מהאורות. במקום הוכנו כסאות ישיבה לבנים. 2 טלסקופים, מחשב נייד ומסביב תאורה אדומה. הכול במקצועיות מבלי להשאיר מקום למקריות. צפינו בכוכבים הבולטים של סנטאורוס (אלפא וביתא), בצביר של היהלומים ובעוד כוכבים כפולים. בנוסף באורנוס ובירח. לסיום הציג לנו תמונות על גלקסיות ונתן קצת מידע על מהות החלל. לינה: Savanna Eco Retreat.

יום 34: מ- Karijini NP ל-Dampier
יצאנו לדרך ארוכה. ראשית ל-Tom Price על מנת לקבל אישור לנסוע בדרך הקצרה ל-Karata שהיא דרך פרטית השייכת לאבורג'ינים. צפינו בסרטון וידאו במרכז המבקרים, קיבלנו את האישור ויצאנו לדרך. הדרך מתוחזקת וממש לא קשה. אפילו אין צורך להנמיך את הלחץ בגלגלים. גם לא נסעו המכונית הגדולות המכונות רכבות הדרכים. נסענו במקביל למסילה וצפינו ברכבות המובילות עפרות ברזל מהמכרות לנמל ואורכן ק"מ רבים. ספרנו 300 קרונות באחת מהן. הבעיה היחידה הייתה הסימון ל-Karata שבשלושה מקומות לא היה קיים וגרם לנו לטעות ולבזבז זמן וכמובן אין את מי לשאול. לאחר ניסיון כושל למצוא החניון ב-Karata פנינו ל-Dampier. החניון כאן קטן, ליד הים במזל מצאנו את המקום האחרון. לינה: Dampier transit caravan park, ב-Dampier יש רק חניון אחד, צפוף אבל אינטימי ונחמד והעיקר ממוקם ליד החוף. המיקום נהדר והעיירה הקטנה שוכנת לחוף האוקיאנוס והמפרץ יפיפה. ממש תענוג.

יום 35: Dampier
יצאנו בבוקר לצפות ב-Deep Gorge Petrpglyphs. במקום שרדו מאות סימנים שיש לאתר אותם בין ערמות האבנים שקרסו במשך מאות השנים. כדי להגיע לשם יש לנסוע לכיוון Hearson's Cove. באמצע הדרך יש פניה של שביל עפר ימינה שאינה מסומנת. רק ליד החנייה מוצב שלט קטנטן. צריך לחפש את הציורים בתשומת לב. אנחנו מצאנו בעיקר בצד ימין.לאחר סיור של מספר שעות פנינו לעיר ופנינו לתצפית יפיפייה על כל המפרץ. משם למרכז המבקרים שלידו יש בית קפה שאם מגיעים בזמן (אני מעריכה בין 12 ל-13) מקבלים Fish & Chips שאומרים שהוא טעים. במרכז המבקרים ניתן לקנות מזכרות יפות ואוטנטיות. ראינו גם קנגורו שברחו מאתנו. החוף יפיפה ואפשר לטייל לאורכו או למצוא מקום לרגיעה על כוס בירה.

יום 36: מ-Dampier ל-Exmouth
יצאנו בבוקר לכיוון Exmouth. יצאנו בבוקר לכיוון Exmouth. גם הפעם המרחק גדול ולמרות שהנוף מתחלף מפעם לפעם אין ריגושים גדולים. עצרנו ב-Roadhouse למלא דלק ולמתוח את האברים. הדלק בתחנות הביניים יקר אבל אין ברירה. ב-Exmouth עצרנו במרכז המבקרים ושריינו מקום (אחרון) ב-Lighthouse Caravan Park, ממש ליד המגדלור. הספקנו לרדת לחוף המסולע, הגאות התחילה, חזינו בשקיעה. קנגורו ואמו לא ראינו, היו גשמים ואין להם צורך לחפש מזון ומים. בנוסף, כדי להזכיר לנו שאנחנו בחורף, התחילו לנשוב רוחות חזקות... לינה: lighthouse caravan park, החניון ממוקם במקום טוב, ליד החוף והמגדלור.

יום 37: Exmouth - סיור ב-Ningaloo park
בלילה, כאמור, התחילה לנשוב רוח חזקה. בכל זאת יצאנו לכיוון Ningaloo Park. עברנו בחוף המנגרובים לראות אם יש ציפורים וכמובן שכולן הסתתרו. בהתאם להמלצות, בגלל מזג האוויר, דילגנו על Turquiz Bay והמשכנו ל-Oyster Bay שהוא חוף מוגן יותר. ואכן שנירקלנו בהנאה. למרות השפל ראינו דגים מכל גווני הקשת ומכל הגדלים כולל מנטה ריי קטנה. בעקרון המים פחות קרים מאשר באילת, רק היציאה מהם קרה בעיקר אם נושבת רוח קרירה. סיימנו את היום בצפייה בשקיעה מהמגדלור והצלחנו לאתר (בעזרת המשקפת) להקת לווייתנים בדרכה צפונה כולל קפיצות מתוך המים.

יום 38: מ-Exmouth ל-Coral Bay
יצאנו ל-Coral Bay בדרך עצרנו במרכז המבקרים של Exmouth כדי לשריין מקום באחד החניונים במקום (אזור זה אטרקטיבי ומתויר). חנינו ב-Bayview וירדנו לשנרקל בשונית. החוף ב-Coral Bay מוגן יותר ויש מרחב חולי אבל לא ראינו את כל הדגה של אתמול. לינה: Coral Bay bayview, חניון נחמד, יש בו הרבה מידע וממוקם טוביצאנו בבוקר לכיוון Shark Bay.

יום 39: Coral Bay
יצאנו ב-9:15 לסיור טבע בקטמרן. המשרד נמצא בחניון עצמו ליד הקבלה. היינו בסך הכל 12 איש. נמדריך היה קשוב וסובלני והסיור כלל הכול בכל מכל. קיבלנו חליפות יבשות שהגנו עלינו מהמים הקרים, סנפירים ומשקפים. התחלנו בשנירקול בשונית. עלינו בחזרה וקיבלנו שתייה וחטיפים. לאחר כשעתיים ירדנו לצלול מעל מנטה ריי. המנטה נמצאת ממש בקרקעית. הנוכחית לא הייתה גדולה אבל ממש מרשימה. בנוסף ראינו צב ים, פרת ים והמון דגים בצבעים שונים. בצהרים קיבלנו חטיפים מלוחים. המשכנו לעומק ועקבנו אחר להקת ליוויתנים. בחזרה ניתן היה לשנורקל עוד פעם. ויתרנו בגלל הקור. הזרמים חזקים וצריך לשמור לא להיסחף ולהתרחק מהסירה. בקיצור היה יום נהדר. מומלץ מאוד. 

יום 40: מ-Coral Bay ל-Wooramel Roadhouse
סטינו כ-50 ק"מ (לכל כיוון) על מנת לצפות ב-Blowholes. הם אמנם אינם מרשימים כמו פעם, אבל המפרץ בכללותו מרשים. נכנסנו ל-Carnarvron. מאחר והיום היה יום ראשון הכול היה סגור. אבל נכנסנו במטרה לאכול דגים במקום מומלץ ע"י מחברי "העולם" Harbourside Café & Restaurant. ואכן המקום ממוקם במקום יפה והאוכל היה טעים. המחיר לא נורא כ-80 דולר ל-2 אנשים כולל כוסית יין, מנה נוספת של סלט וקפה. לינה: Wooramel Roadhouse, חניון דרכים.

יום 41: מ-Wooramel Roadhouse  ל-Monkey Mia
יום גדוש. יצאנו ל-Shark Bay במטרה להגיע לקראת סוף היום ל-Monkey Mia וללון שם. בדרך שריינו טלפונית מקום בחניון, מה שאפשר לנו להתעכב בכל מקום מעניין לאורך הדרך. לאורך המפרץ עצרנו בשלושה מקומות: Stromatolites, Shell Bay, Eagle Bluff. כולם שווים ביקור ו-Eagle Bluff יפיפה. אבל לצערנו, למרות שהמים היו צלולים וגם מהצוק ניתן היה לראות מי משייט שם (בעזרת המשקפת), ראינו צב אחד וזהו. כשהגענו לחניון יצאנו, עפ"י המלצת ה-Ranger לסיבוב של 2 ק"מ בתקווה שניתקל בקנגורו או באמו. ראינו אמו אחד וסימני קנגורו. חזרנו ממש בחשכה לאורך החוף. לינה: Monkey Mia.

קבלו הצעה