פסיפיק

פסיפיק

19 יום בניו זילנד, "היה מדהים!" / עופרה ואמנון דומני


אנחנו, אמנון ועפרה דומני, (בגילאים בין  60 ל-70) כבר חודשיים אחרי הטיול אבל עדיין החוויות במלוא עוצמתן, הצילומים, הסיפורים, ושיתוף החברים ובני המשפחה טרם תמו ואולי לא יסתיימו עד הטיול הבא...

נחתנו באוקלנד וקיבלנו את הקרוואן בפעם הראשונה

הלבטים שלפני הטיול, הכנת התוכניות, נראים רחוקים ופתאום ברורים הרבה יותר, וכאן המקום להודות לכם שוב על רצון הטוב האכפתיות והתעניינות בכל שלב שבדרך (אנחנו אנשים שמטיילים הרבה, בעיקר כאן בארץ, יודעים להעריך זאת במיוחד). אחרי  שהכנו  שלד של תכנית, למדנו את המפה, ידענו כי מחכה לנו קראוון, יצאנו לדרך הארוכה.

נחתנו באוקלנד בשעות אחר הצהרים, קיבלנו את הקרוואן (חשוב לבדוק מראש שהכל במצב תקין) יצאנו  לסופר הקרוב "לתדלק" את עצמנו ועד שיצאנו ירדה השמש והחשיך. וכאן היה הרגע הקשה בכל הטיול - לראשונה לנהוג בצד שמאל, ברכב שמהלכים ביד שמאל, במקום לא מוכר שהניווט בחושך קשה במיוחד, הרבה נתיבים, השלטים רחוקים, שמות הרחובות משולטים רק בקצה הרחוב ובכלל רגע ראשון די מביך. אבל מיד באים אנשים טובים ומושיטים עזרה.

הגענו לקמפינג Holiday Park – הנמצא בצפון העיר. כאן תמו הקשיים. הנהיגה בצד שמאל הפכה לשיגרה...

כחובבי טבע הקרוואן התאים לנו כמו כפפה

טיילנו שבוע ימים באי הצפוני, צפונה נסענו בצידו המערבי של האי וחזרנו במזרחו.
אין פינה שאין בה משהו מיוחד, הכל ירוק בגוונים שונים, חופי הים מדהימים, והחוויות שאספנו בלתי רגילות,  נופים ומפגשים עם אנשים, כולל ביקור משפחתי באחד מכפרי הצפון המבודדים (לפי ראות עינינו).
בילינו באי הצפוני שבוע ימים ועברנו לאי הדרומי ובו טיילנו 10 ימים. חסרו לנו עוד יומיים בכדי להשלים את המסלול האידיאלי שמומלץ.
לא נפרט את המסלול כי בכל כיוון, כל דרך יפה ומעניינת וכדאי מאד להיכנס לכל מקום לתחנת אינפורמציה (ויש בכל מקום) I site ובעזרתם לבחור את המתאים והמעניין באופן אישי לכל אחד. אנחנו כחובבי טבע, בחרנו בכל מקום, כמעט בכל יום, מסלול הליכה, בתוך היער, על חוף הים על הקרחון ועוד...

התרגלנו לקרוואן ולנהיגה בצד שמאל מהר מאוד

אבל כל מה שעברנו חשוב איך עברנו, וזה הטיול בקרוואן - לטייל עם הבית, לעצור בקמפינגים, להיפגש  עם האנשים, להחליף חוויות, להסביר כיצד חיים בארץ (בין הפצצות) ועוד... אנחנו, בעלי ניסיון בטיולים בדרכים שונות, בעתיד נמשיך לטייל רק בקרוואן, וכמובן דרך MotorHome Israel.

ושוב תודה,
אמנון ועפרה, קיבוץ שער העמקים, 2004

טיול פנסיונרים בניו זילנד עם קמפרוואן

קבלו הצעה