פסיפיק

פסיפיק

חניוני קמפינג בניו זילנד


ניו זילנד היא ארץ נהדרת ואידיאלית לקמפינג. נוף יפה, מרחבים, טבע לא מזיק (אין נחשים!), חווית קמפינג נהדרת לכל אדם בכל גיל ובמחיר יחסית חסכוני. חניונים רבים ממוקמים במיקומים מרכזיים ליד נקודות עניין תיירותיות, לאורך חופים, גדות אגמים או נהרות ויאפשרו לכם להתעורר בכמה מהמקומות היפים ביותר בעולם! חניוני הקמפינג מאופיינים במתקנים בסטנדרטים גבוהים כגון: מטבחים ציבוריים, מתקני ברביקיו (גריל), שירותי כביסה וייבוש אוטומטיים, חדרי טלוויזיה וכמובן מקלחות ושירותים וציבוריים ברמה גבוהה. ניתן לבחור באתר עם חיבור לחשמל Powered Site לבין אתר ללא חיבור לחשמל Non-Powered Site. משפחות עם ילדים אוהבות לבחור אתרי לינה עם בריכות שחיה מחוממות, מגרשי משחקים טרמפולינות ואפשרות לברביקיו. מחיר ממוצע: כ-40$ מקומי ללילה. מדריך חניוני קמפינג ומידע תיירותי נוסף מסופק בתחנת ההשכרה.

קישורים לחיפוש והזמנת חניונים
רשת TOP 10 - מציעה חניוני קמפינג ללינה בכל תקציב. יותר מ-45 חניונים ברחבי ניו זילנד הפתוחים 365 ימים בשנה
מדריך חניוני קמפינג בניו זילנד 
קמפינג בניו זילנד
HolidayParks - רשת חניוני קמפינג
DOC Campgrounds - חניונים בשמורות הטבע של המדינה
Kiwi Holiday Parks - רשת חניוני קמפינג
Family Parks - רשת חניוני קמפינג בניו זילנד ואוסטרליה
Camping in New Zealand - מידע בנושא קמפינג בניו זילנד, כולל חניה חופשית

באיזה קמפינג לבחור
עם המספר הגדול של אפשרויות לינה בקרוואן ברחבי ניו זילנד, איך מחליטים היכן ללון? אנו ממליצים לבחור בחניונים בעלי דירוג Qualmark*® - זהו סימן האיכות הרשמי של התיירות הניו זילנדית. עסק תיירות שנושא את Qualmark® הוא עסק שהוערך באופן עצמאי כמקצועי ואמין

תו האיכות הניו זילנדי Qualmark

כללי ההתנהגות בחניונים בניו זילנד
הקפידו על הכללים הבאים והמנעו מקנסות כבדים!
• 
ניו זילנד מדינה ירוקה ומקפידים בה מאוד על שמירת איכות הסביבה.
• אין לזרוק פסולת מחוץ לתחנות ריקון Dump Stations. העוברים על חוקים אלה צפויים לקנסות ענק! ראו הוזהרתם!
• אין להתרחץ במקורות מים, אגמים, נחלים וכדומה.
• אין לעשות צרכים בטבע. רק בשירותים בקרוואן או בקמפינג.
• מחזרו כל מה שניתן.
• צייתו לשלטים.
• בכל ספק שאלו את המקומיים.

שלטים

האם כדאי להזמין מקום מראש?
מומלץ להזמין מקום בקמפינג ללילה הראשון וללילה האחרון לשהייתכם, במיוחד במהלך עונת השיא - מחג המולד (החל בחודש דצמבר) ועד סוף פברואר.

הנחות לחניונים
רוב חברות ההשכרה בניו זילנד מציעות הנחות ברשתות קמפינג מסוימות. כשאתם מקבלים את הרכב, שאלו בתחנה על הנחות, קופונים ומבצעים שונים.

האם מותר ללון שלא בתוך חניון קמפינג מוסדר?
באוגוסט 2011 העבירה ממשלת ניו זילנד את הצעת החוק לקמפינג חופשי על מנת למנוע זיהום סביבתי והשלכת פסולת. האיגוד הניו זילנדי לקרוואנים קבע כללים בנושא. קרוואנים הנושאים מיכלי מים אפורים ושחורים שעברו בדיקה ואישור מיוחד המתיר להם לשאת מדבקה Self Contained על שימשת הרכב. במקרה כזה הרכב זכאי לחנות באזורים המוגדרים כמותרים לקמפינג חופשי - מה שנקרא: Freedom Camping. באופן כללי קמפינג חופשי מותר אך לא בכל מקום, ישנן הגבלות היכן ניתן לחנות באופן חופשי. עפ"י חוקי המועצות המקומיות, לינה בצדי הדרכים אינה מותרת בערים ויש לציית לשילוט. אם שכרתם קרוואן המוגדר כ"עצמאי"- Self Contained אתם פחות מוגבלים ותוכלו ליהנות משפע של אפשרויות - תוכלו לבחור להישאר בקמפינג המקומי, או לחנות בשמורות הטבע במקומות המותרים לרכבים המוגדרים "עצמאיים" Self Contained.
צייתו לשלטים! וככלל, בכל מקרה של ספק, כדאי לשאול במרכז המבקרים או ברשות המקומית כדי להמנע מקנסות!
חניה שלא במקומות מסומנים כמותרים גוררת קנסות מידיים!! (ראו טבלה בהמשך הדף).
לעלון הדרכה בנושא קמפינג חופשי

משחקים שחמט בחניון קרוואנים

משחקים שחמט בקמפינג

קבלו הצעה