פסיפיק

טיול משפחתי של חודש בניו זילנד / משפחת כהן


הרכב: ארבעה מבוגרים ושני ילדים
מספר ימי הטיול: 30 ימים
דצמבר 2014
התחלה באוקלנד וסיום בכרייסצ'רץ'

מסלול הטיול
טיפים

איך הכל התחיל?
אסתר ויהודה (חמי וחמותי) רצו להגיע לניו זילנד לטיול וחשבנו שיכול להיות נחמד להצטרף. ומאז הכל התגלגל. מחשבות על מתי לנסוע, באיזה פורמט, לכמה זמן ועוד ועוד תהיות ולבטים. רגע, בעצם... כן לנסוע או לא? בעצם - למה לא? כי זה רחוק? אז מה! ואז נסענו כולם ביחד - סבא יהודה, סבתא אסתר, הורים - ניב ואני (ריני), מעין (בן 9) והילה (בת 5).

טיסות
3.12-4.12 - טיסה ישראל - הונג קונג, נחיתה בצהרי היום - נסיעה למלון פלמינג, רחוב פלמינג- באי הונג קונג. בערב- הליכה ברחובות ומעבורת לאי Kowloon לראות את מופע האורות.
5.12 - נסיעה ברכבת התחתית ל-ocean park המקסים - בילוי שם יום שלם.
6.12 - טיסה לניו זילנד.

המסלול

האי צפוני
7.12 - נחיתה בבוקר באוקלנד. קבלת חדר במלון, טיול בגן הורדים, קניות, טיול בעיר - skytower, אוכלים ונהנים.
8.12 - קבלת קרוואן, נסיעה לוואנגרי. לינה ב-Whangarei Top 10.
9.12 - טיול במפלי וואנגרי, נסיעה ל-Kawakawa - שירותים מפורסמים, המשך נסיעה לביי אוף איינלנדס, פאהייה. לינה ב-Kiwi Bay of Islands.
10.12 - נסיעה לנמל הוקיאנג'ה, גלישת חולות. נסיעה לשמורת עצי הקאורי וטיול שם. לינה - Kauri Coast Top 10.

11.12 - נסיעה למוזיאון הקאורי ב-Motakohe. המשך היום נסיעה (דרך הפקקים של אוקלנד) עד ל-Orere Point ולינה שם ב-Top 10.
12.12 - נסיעה ל-Thames - ביקור במוזיאון הסחלבים והפרפרים, ביקור במכרה זהב. לינה ב-Shelly Beach Top.
13.12 - נסיעה בכביש 309 וכניסה לפארק Waterworks, נסיעה וטיול ל-Cathedral Cove. נסיעה ל-Hot Water Beach, לינה ב-Waihi Beach Top 10.
14.12 - נסיעה לרוטורואה - תוכנן בילוי בעיר אבל ירד גשם. לינה ב-Rotorua Thermal Holiday Park.
15.12 - בילוי ב-Skyrides Skylin, בילוי ב-כפר המאורים Whaka, נסיעה לאיזור אגם טאופו, מגיעים לסכר Aratiatia Rapids, נסיעה ל-Huka Falls, לינה ב-All Season Holiday Park  של חברת kiwi.

16.12 - ביקור ב-Honey Have, נסיעה לפארק הלאומי טונגרירו, והמשך נסיעה ארוכה עד ל-Whanganui Top.
17.12 - נסיעה לווילינגטון, לינה ב- Wellington Top 10.
18.12 - בילוי במוזיאון Te Papa, מעבורת צהריים לפיקטון.

האי הדרומי
19.12 - נסיעה מקסימה Qween Charlotte Drive, הגעה לנלסון - ביקור במוזיאון Wow, המשך נסיעה עד ל-Motueka, ולינה בהולידי פארק שם.
20.12 - טראק קצר בחוף Anchorage, שבפארק הלאומי אייבל טסמן. לינה נוספת בהולידיי פארק Motueka.
21.12 - נסיעה למרצ'יסון ועשינו אומגה על נהר הבולר, נסיעה עד ל-Westport, לינה ב-Top 10.
22.12 - נסיעה על כביש SH6, עצירה במושבת כלבי הים של מפרץ טורנגה, נסיעה לסלעי הפנקייק, נסיעה לשנטי טאון, נסיעה עד להוקיטיקה, נסיעה לים של הוקיטיקה והתבוננות בשקיעה מהממת, ולינה ב-Kiwi Hokitika Holiday Park.
23.12 - נסיעה עד לקרחון פרנץ ג'וזף, טיסה מעל הקרחון ולינה ב-Top 10.
24.12 - נסיעה, טיול לאגם מת'יסון, עצירה ב-Knight Point, נסיעה ועצירה בשייפ קריק, לינה בהאסט טופ 10.25.12 - בדרכינו לוואנקה - עוצרים במפל Tunder, מעבר הרים האסט, מפל Fantail וה-Blue Pools, פיקניק על שפת לייק וואנקה. לינה ב-Kiwi - Aspring Campervan Holiday Park.
26.12 - עולם הפאזלים, מוזיאון כלי טייס וצעצועים ישנים. לינה נוספת בוואנקה.
27.12 - נסיעה לקווינסטאון, הסתובבות בעיר.אוכלים גלידה פטגוניה על הטיילת.לינה ב-Creeksyde Top 10 Holiday Park.
28.12 - נסיעה חד יומית מרהיבה מקווינסטאון ל-Glenorchy ולינה בקווינסטאון.

29.12- נסיעה ל-Te Anau, מערת תולעים זוהרות, לינה ב-Te Anau Top 10.
30.12 - טיול יומי הלוך חזור - למילפורד סאונד. לינה בטה אנאו.
31.12 - נסיעה, עצירה ב-Fortrose, עצירה ב-Waipapa Point, עצירה ב-Curio Bay, ולבסוף לינה ב-Mclean Fallsholiday Park.
1.1 - טיול במפלי Mclean, עצירה ב-Tuatuka Bay, עצירה תצפית ב-Florencr Hill Lookout, ביקור בגלרייה Lost Gypsy, טיול Nugget Point Kitlinz, נסיעה לדונאידן, נסיעה ל-Taiarou Head - למושבת האלבטרוסים ותצפית על הפינגוונים הזוטרים. לינה בדונאידן הולידי פארק.

2.1 - דונאידן - מפעל השוקולד Cadbury, נסיעה לרחוב הכי תלול בעולם - רחוב בולדווין, נסיעה ל-Moeraki Bolders נסיעה לאואמרו ותצפית פינגווין צהוב עין ב-Busht Beach, לינה באואומרו טופ 10.

3.1 - טיול בוקר בעיר אואמרו, נסיעה לעיר דנטרון וביקור בנפחיה, נסיעה לטוויזל - ביקור בנפחיה, האכלת דגי סלמון ולינה במלון מתוק.
4.1 - הנוף של הר קוק והטרק Hooker Valley בשמורת הר קוק. לינה ב-Glentanner Park Center.
5.1 - תצפית על הר קוק מאיזור אגם פוקאקי Pukaki Lake, נסיעה לאגם טאקפו, עצירה בג'רלדין - מוזיאון טרקטורים וסיבוב בעיר, נסיעה ולינה ב-Ashburton Coronation Holiday Park.

6.1 - נסיעה לכרייסצ'רץ, החזרת קרוואן, סיבוב בעיר, לינה במלון Qualuty Hotel-Elms.
7.1 - בילוי בוקר במרכז האנטארקטי, הליכה ברגל לשדה התעופה, טיסה להונג קונג.

לסיכום
4 מבוגרים ושני ילדים בטיול של 38 ימים מחוץ לבית - מתוכם: 30 יום בקרוואן והשאר טיסות וקונקשנים .11 יום באי הצפוני, 19 ימים באי הדרומי.
5000 ק"מ של נהיגה בצד שמאלי של הכביש. 

טיפים לנסיעה

הקראוון
הקרוואן שלנו הוזמן כמה חודשים מראש דרך חברת מוטורהום ישראל, גל עזרה לנו בכל מה שנדרש וקיבלנו יחס מצויין. לא נתקלנו בשום קושי והכל זרם מצויין בכל מה שקשור לקרוואן... הקרוואן מדגם 6KQ, של חברת KEA - מעולה, חדיש, נוח וקל לתפעול.
בגלל העובדה שהיינו 4 מבוגרים ושני ילדים לקחנו קרוואן איכותי וביטוח כולל עם השתתפות עצמית 0 על נזקים.
5 מקומות ישיבה שפונים עם כיוון הנסיעה ורק מושב אחד נגד כיוון הנסיעה, דבר שהיה נהדר.
המקלחת והשירותים של הקרוואן הספציפי הזה גדולים (יחסית) ונוחים, 140 ליטר מים, והרבה מקומות איחסון.
היה לנו GPS מעולה, שחסך לנו התברברות מיותרת והשתמשנו בו בכל נסיעה.

קמפינגים
בגלל העובדה שהיינו 6 אנשים, החלטנו לישון רק במקומות מסודרים, את רוב המקומות הזמנו מהארץ בגלל שנסענו בקיץ הניו זילנדי - העונה הכי מתויירת שלהם+חופש גדול.
ישנו בחניונים של רשת Top 10 Holiday Parks, ובחניונים של רשת Kiwi Parks. רוב הפארקים היו טובים, מי יותר ומי פחות, לכל פארק פלוסים ומינוסים משלו. יש לקחת מפה של קמפינגים כבר בימים הראשונים - ואז לא מתברברים.
עלות קרוואן + 4 מבוגרים ושני ילדים - בין 80 ל-120 דולר ניו זילנדי ללילה.

נהיגה ודלק
1.20 דולר ניו זילנד לערך לליטר דיזל (יש מקומות שפחות ויש שיותר), אפשרי כשקונים רשתות מזון לקחת את החשבונית ולקבל קופון הנחה למילוי הדלק בפעם הבאה. (ההנחות בין 4 סנט לליטר ועד 20 סנט לליטר). חובה לעשות רשיון נהיגה בין לאומי מהארץ.
טיפ : אנו ממליצים לתלות בקרוואן מפה של האי הצפוני והדרומי ולסמן מסלול ומקומות לינה- זה נחמד לראות את הדרך וכולם שותפים למסלול.

תקשורת
בארץ קנינו חיבו USB לשישה מטענים, זה היה מעולה כי במשך הלילה הטענו את הטלפונים והטאבלט בלי שום בעיה. בחלק מהמקומות גם אם ממש תרצו - אין קליטה, או שיש קליטה חלשה. ווטסאפ - בדר"כ עובד, אבל להעלות בלוג עם תמונות זה קצת יותר מסובך... (תקטינו את התמונות של הבלוג - זה יקל על ההעלאה).

מקלחות
הבאנו מהארץ קרוקס למקלחות וגם תיק רב פעמי (כזה של הקניות בסופר), לכל אחד מאיתנו היה אטב בצבע שונה שסימן את המגבת שלו - כך לא התבלבלנו וגם ייבשנו את המגבות במשך היום בקרוואן.

קניות 
להכין רשימת קניות ליום הראשון כדי לא להיתקע הרבה זמן בסופר, גם ככה לוקח הרבה זמן למצוא כל דבר. אנחנו אהבנו מאוד את קאונטדאון.

מזג אויר
למרות שנסענו בקיץ הניו זילנדי - ישנם ימים של גשם וקר ושכמעט אי אפשר לעשות כלום וכמובן יש  ימים של עומס וחום, אבל כשיש ימים יפים - ניו זילנד היא גן עדן. השמש שמשתקפת על מים, הרוח הקלילה, העננים המדהימים- שווה כל שניה. יש להביא מעט בגדים של הכל מהכל. קצר, ארוך, דק, עבה, מעיל, וסווטשרט טרנינג. לא לשכוח להביא קרם הגנה לשמש או לקנות בניו זילנד- השמש חמה מאוד מאוד.

כביסות 
בכל קמפינג שהיינו בו יש מכונות כביסה, כביסה עולה בערך 4 דולר ניו זילנדי ומייבש עולה בערך 3 דולר ניו זילנדי.

בישול
אנחנו החלטנו את הבישולים לערוך במטבחים המשותפים כדי להימנע מריח בקרוואן, המטבחים בדר"כ נקיים וקלים לתפעול. השתמשנו רק בסירים ובציוד שהיה לנו בקרוואן.

טיסות
ארבע טיסות ארוכות, ועוד טיסה פנימית בניו זילנד - מי היה מאמין - אבל זה אפשרי. הילדים ישנו, קיטרו, ישנו, אכלו, וגם מי שממש מפחד מטיסות כמוני - מבין שכדי לטייל צריך לעבור את זה... וזה עבר! בכניסה לניו זילנד צריך למלא טופס מתיש ולהצהיר על מזון, ההמלצה שלי היא להכין בבית רשימה עם הדברים אותם אתם מכניסים לניו זילנד - ככה לא תופתעו לגלות ששכחתם להצהיר על משהו - והתשלום - 400 דולר ניו זילנדי קנס.

לשעות הפנאי
לקחנו טאקי, דאבל, קלפים מלחמה, דפים לבנים ריקים, בובה חוברות צביעה, מדבקות, טושים, טאבלט מלא בשירים, סרטים, ומשחקים, אוזניות לטאבלט, DOK עם סרטים/קומדיות וכו' שאפשר לחבר ל-DVD שיש בקרוואן, הכנו בארץ DOK עם שירים שאנחנו אוהבים וכך יכולנו כל הטיול לשמוע מוסיקה אהובה.

הכנת הטיול 
קראנו הרבה בלוגים, טיפים, נפגשנו עם אנשים טובי לב שהיו בניו זילנד והסכימו להדריך ולחלוק את המידע שצברו. במשך כמה חודשים ישבנו ובנינו מסלול. בעייני חשוב מאוד להכין את הטיול וללמוד את הארץ אליה אתם נוסעים, זה חוסך זמן יקר. אני כתבתי מחברת עם המסלול ועם טיפים מבלוגים, זה עזר לנו לדעת למה לצפות, ולא להתעכב סתם. כמובן אם יש לכם עודף זמן, תזרמו.

שגרירות של רצון טוב
להביא מהארץ מזכרות ולחלק לאנשים טובים, והכי חשוב, להיות נחמדים - כמו שכולנו יודעים להיות.

ניו זילנד אומנם נמצאת בצד השני של העולם עבורנו, אבל הטיול בה משאיר אותך ללא מילים.
היא נוחה, קלה לטיול, נקייה, מסודרת, הנופים בה מרהיבים, ובכל מקום יש I Site עם מידע לתייר.
האנשים נעימים ומסבירי פנים, תמיד עוזרים בשמחה על כל דבר שתבקש (רובם לפחות).
רוב האנשים לא הבינו איך נשוב למדינתנו עמוסת הבעיות ובכל הזדמנות התפעלו שעשינו את כל הדרך הארוכה עד אליהם רק בשביל לטייל.

תצלמו הרבה, גם תמונות משפחתיות - זו מזכרת נפלאה!
מי שמעוניין לקרוא בהרחבה על הטיול- מוזמן להיכנס לבלוג שלנו.
תודה למוטורהום על הקרוואן המצויין!

קבלו הצעה