פסיפיק

חודש בניו זילנד, טיול זוגי / אורלי ושלום בן סלמון


לצוות מוטורהום שלום,
חזרנו לפני חודש מטיול  מהמם בניו-זילנד (בלבד), שהינו שם חודש - והאמת, לא רצינו לחזור אלמלא "האילוצים" (ילדים ומקומות עבודה).
זו לנו הפעם הראשונה ששכרנו קרוואן והחוויה היתה מדהימה! נשבענו שהטיולים העתידיים שלנו יהיו אך ורק עם קרוואן!!!

אנו שכרנו את הקרוואן "הפשוט" ביותר, כלומר - ללא שירותים ומקלחת (דגם HiTop), אבל מעבר לכך היו כל היתרונות בעובדה ש"הבית" צמוד אליך: עוצר היכן שבא לך, מכין ארוחה בהישג יד, לן ליד אגמים וברווזים, עוצר לשנת צהריים אחרי טרק של מספר שעות בבוקר, מקרר עם כל הפינוקים (שתייה קרה ודברי מתיקה להחזרת האנרגיות) ועוד ועוד...

ניו-זילנד היא ארץ תיירותית ביותר. אתרי הקמפינג בה רבים ומרביתם הם ברמה איכותית ביותר: מטבח גדול מאובזר, שרותים ומקלחות נקיים, בחלקם אפילו בריכות ומתקני שעשוע לילדים קטנים ואפילו היו אתרים עם שרותי ספא (ג'קוזי). לינה עלתה בממוצע 24 דולר ניו-זילנדי' מחיר אחיד בשני האיים, מאוד זול ומאוד משתלם, תושבי המדינה אדיבים ביותר ורק רוצים לעזור כל העת. השירות שקבלנו הן בארץ מכם והן בניו-זילנד מחברת ההשכרה שם היו איכותיים, כשורה, והכל התנהל כפי שצריך היה ועל פי התדריך שנתתם בארץ.

בגדול, 2 טיפים מאוד מרכזיים למטיילים ככלל בניו זילנד
• דוחות תנועה על מהירות - הקפידו לנסוע ע"פ המהירות המותרת ולא - תספגו קנס (אנו נסענו במהירות 75 במקום 50 וקבלנו קנס של 500 ש"ח - לא אין טעות בהקלדה!!!).
• משקל עודף - בחזרה לארץ הניו-זילנדים קצת מחלו לנו אבל נדרשנו לשלם על 5 ק"ג (מעבר ל"מחילה") די שמחנו, אבל העובדה שהיינו צריכים להיפטר מ-750 ש"ח בגין אותם 5 ק"ג אומללים השביתה את החיוך מפנינו וגהצנו את כרטיס האשראי עם חיוורון אמיתי.
אז לסיכום - הניו-זילנדים חביבים אבל ישרים יותר מסרגל - לתשומת ליבכם!

גן עדן אמיתי מצפה לכם, וכמובן - השביחו את השהייה עם קרוואן צמוד (חוויה שנחשפנו אליה לראשונה ובהחלטה משפחתית - שכבר נעשתה במהלך הטיול האחרון - תלווה אותנו לטיולנו העתידיים).

בברכת בריאות וטיולים רבים,
אורלי ושלום בן- סלמון, נובמבר 2004

קבלו הצעה