אירופה

אירופה

שלושה שבועות בסקנדינביה / משפחת שן


הרכב: זוג הורים וארבעה ילדים
מספר ימי הטיול: 21 ימים
אוגוסט 2005
התחלה וסיום בהמבורג

חזרנו מטיול בן 3 שבועות בסקנדינביה. אנו משפחה עם 4 ילדים - יערה בת 17 וחצי, רן כמעט בן 16, יונתן בן 11 וחצי ואוהד בן 6 וחצי. עשינו מספר טיולים משפחתיים בחו"ל זה הראשון עם קרוואן. את הקרוואן לקחנו מהמבורג כיוון שזה היה הכי זול באזור סקנדינביה. השירות היה אדיב ויעיל. הקרוואן היה כמו חדש, מצוחצח ומאובזר למופת ובהחלט היה לשביעות רצוננו.

לצערנו קרוואן אחר דפק לנו קצת את הפגוש האחורי בחניה, כיוון שגילינו זאת מאוחר, זה התקזז מהפיקדון. דבר אחר שקצת מוזר הוא דרישתם להחזיר את הקרוואן נקי פיקס מבפנים, אחרת גובים 100 יורו, כך עשו לנו ולישראלים אחרים שהחזירו באותו הבוקר למרות שבאמת השתדלנו לנקותו כמה שיכולנו.

הלינה והכנת האוכל בקרוואן חסכה לנו המון הוצאות, שכן אנו כמשפחה עם 4 ילדים זקוקים ל-2 חדרים והרבה אוכל. למעשה לא נכנסנו למסעדות ובישלנו ארוחות נהדרות כולל בשרים בקמפינגים בערב. בסופמרקט המחירים היו כמו בארץ.

היתרון הכי גדול הינו הספונטניות המתאפשרת עם הקרוואן והמקומות הפשוט מדהימים על שפת הפיורדים בו נימצאים הקמפינגים. לא היינו צריכים להזמין בשום קמפ מקום מראש ולעיתים היינו מגיעים גם ב-22:00 בלילה (עדיין אור). הקרוואן איפשר, אם רצינו, לטייל עד שעות החשיכה. עם זאת היו ימים שהעדפנו כבר ב19:00 להכנס לקמפינג כדי ליהנות משירותי הקמפינג כמו: צפיה בדיג, רכיבה על אופניים ומיני גולף וכן לכבס, לבשל ולהתקלח.

הטיפול היומיומי בשפכים, בריקון ובמילוי המים הלך בקלות, זה היה התפקיד של בעלי ומומלץ להצטייד בכפפות חד פעמיות.
עצה שלא קראנו - הביאו כלים חד פעמיים מהארץ - אצלנו זה מאד זול ואצלם כולל בגרמניה מאד יקר. יתר המוצרים במחירים סבירים בסופר.

לגבי המסלול, כתבנו יומן מסע אותו ביתי צריכה לסיים ואז נישלח אליכם. בינתיים ראשי פרקים מחלקו הראשון של הטיול:
02.08: יומנו הראשון הגעה בלילה להמבורג ולינה במלון סמוך לאתר השכרת הקרוואן.
03.08: השכרת הקרוואן בבוקר, הצטיידות בהמון אוכל בסופרמרקט שחברת הקרוואנים המליצה עליו, ממש זול והספיק ל-5 ימי טיול. משם נסיעה לכוון לגולנד. לינה בקמפ בילונד הסמוך ללונהפרק (הקמפ הכי יקר בטיול). עוד באותו ערב ביקור קצר בלגולנד, בערב הכניסה חינם.
04.08: בילוי בלגולנד ובערב נסיעה לאודנסה לינה באזור כפרי ליד,לא בקמפ.
05.08: בילוי במוזיאון של הנס כריסטיאן אנדרסן ובביתו וברחובות הסמוכים באודנזה. המוזיאון מאכזב. נסיעה לשבדיה דרך גשר מלמו, הגעה בערב לאי אולנד ליד קלמר. לינה בקמפ מקסים על האי המלא בטחנות רוח.
06.08: טיול באי אולנד, מצודת קלמר, חבל סמולנד, הוא חבל הקריסטל, ביקור במפעל אורפורס בו צפינו בניפוח הקריסטלים. הגעה באותו הלילה לשטוקהולם. לינה באזור כפרי בפרברי העיר.
07.08: כניסה לקמפ סמוך לעיר בבוקר, השארת הקרוואן והגעה לעיר ברכבת. ביקור באי המוזיאונים: מוזיאון סקנסן, ווזה, ביקור ברובע העתיק גמלא. חזרה לקמפ.
08.08: המשך טיול בשטוקהולם: מוזיאון בילבי לקטנים, נסיעה לכיוון אגם סלין בשבדיה, לינה בקמפ מדהים על שפת האגם.
09.08: בילוי בשפע האטרקציות על שפת האגם: מגלשות הרים באזור הסקי, ביקור במפעלים בהם מייצרים את הסוסים הדלריניים בניס נס. בערב נסיעה לכיוון נורבגיה בנוף קסום של יערות ואגמים. הגעה לקמפ על שפת נהר באלברום שליד המר.
10.08: נסיעה ללילהמר, ביקור במיגלשת הסקי הידועה ובמוזיאון הסקי. נסיעה לכיוון הררי ביותר של נורבגיה הר הגודווגן הגבוה, מתוך מטרה לטייל רגלית באזור, אך היה גשום. לנו בקמפ על שפת אגם בעירה לום.
11.08: נסיעה לדמבוס, אנדלסנס לכיוון דרך הטרולים. לינה בעמק שלפני הטיפוס, כיוון שהיה ערפילי.
12.08: טיפוס עם הקרוואן בדרך הטרולים - דרך קסומה מלאה מפלים. ירידה בדרך הנשרים לכיוון עירה גרינגר.

קבלו הצעה