אירופה

אירופה

טיול בפינלנד, "מדינה מפתיעה וקלה ולהתמצאות" / עמית ורינה פרקל


הרכב: זוג מבוגרים
מספר ימי הטיול: 9 ימים
ספטמבר 2015
התחלה וסיום בהלסינקי

גל וצוות מוטורהום היקרים,
זו הפעם השנייה שאנחנו מטיילים איתכם, בפעם הראשונה בנורבגיה והפעם בפינלנד. אין לי מה לומר על השירות הן בחברתכם בארץ וכמובן בחברת הקרוואנים בפינלנד. שירות מעולה ואדיב ביותר, על כל שאלה קבלנו תשובה מעבר למצופה, הרכב ושאר הציוד במצב מעולה. בקיצור חברה שנשמח להמשיך לטייל איתם, כל מילה רק תגרע.

פינלנד עצמה, מפתיעה וכל מילה מיותרת. אנחנו נחזור אליה וכמה שיותר מהר למעט דבר אחד שמהווה חיסרוןבעיה היא שקשה להתנהל באנגלית, מאחר והשפה בכל מקום היא פינית ושבדית בלבד. התושבים דוברים מעט אנגלית, אבל יעשו כל מאמץ לעזור. בנושא הכבישים אני רק יכול לייחל לרבע מזה שיהיה לנו בארץ. המחירים זהים לארץ ולכן קל לתכנן את ההוצאות (דלק ואוכל ועוד). 

המסלול החל בחצר החברה משם מיד לסופר הקרוב (גודלו כפול מקניון איילון) משם המשכנו מזרחה לעיר פרובו, עיר עתיקה מדהימה שווה לבקשר ולהשקיע חצי יום.
משם המשכנו צפונה לעיר סאבונליינה, עיירת קיץ מדהימה במיוחד בחודשי יולי-אוגוסט, שווה יום ואולי יותר. משם המשכנו ללפלנד לעיר רובניימי, עיר הבירה הצפונית, עיר נחמדה וכנראה יותר נחמדה בעונה עצמה. ביקרנו במוזיאון ארתיקיום, מוזיאון שכדאי לבקר בו, עיר שקטה הכל באיזי.

משם נסענו מזרחה כ-80 ק"מ לשמורת טבע מדהימה ביופיה בעיירה אוטי, שמורת המפלים, מותאם ונגיש גם לילדים קטנים. 3.5 ק"מ של כיף בחורש עבות ומים - אסור לוותר (הכניסה לשמורה בחינם). אסור בשום אופן לוותר לאלו שמגיעים בעונה על הפארק של סנטה קלאוס והכפר של סנטה קלאוס, 9 ק"מ צפונית מרובניימי, אין ספור פעילויות לילדים.
משם יצאנו לדרך מערב דרום לעיר אואולו, עיר מדהימה עם נמל (מזכירה את נמל ת"א והפעילויות שלו) שווה להשקיע יום ביקור ואולי יותר בעונה. משם דרומה לעיר טמפרה, עיר עם מדרחוב מדהים, חנויות נחמדות. שווה יום ביקור. משם דרומה לעיר טורקו, עיר עתיקה מדהימה ביופיה, ביקור בטירה, הליכה לאורך הנמל ואז המוזיאונים ושוק האיכרים, הפלגות של שעתיים לאורך הנהר – שווה יום ביקור.

 

משם המשכנו לעיר הילדים נאאנטלי, עיר המומינים אי שהוא רק מומינים. יום מדהים של כיף. בעונה אפשר לעשות הפלגות בין האיים, טירת הקיץ של נשיא פינלנד נמצאת בסמוך וניתן לבקר. משם להלסינקי, הפלגה לאי סואמנליינה, חצי יום ביקור בעיר שמוקפת חומה עתיקה ועדיין גרים בה. יש בתי ספר. אסור להפסיד! 5 יורו להפלגה הלוך ושוב, ניתן לרכוש כרטיס ב-8 יורו שהוא גם ההפלגה לאי וגם יום שלם שאיתו ניתן להסתובב בכל אמצעי התחבורה לרדת ולעלות כאהבת נפשנו. בהלסינקי היינו יומיים וחצי ועדיין ניתן היה להוסיף עוד כמה ימים.

ניתן לכם לפנטז - האוכל בפינלנד מדהים בטעמים ובמבחר שלו, והעוגות חייבים להירשם "לקרדיולוג לפני שיוצאים מהארץ סכנת הסוכרת ומחלת הלב היא גבוהה". לא אכלנו כאלו עוגות טובות ובטעמים מיוחדים בשום מקום! כמות הפאבים והברים גדולה ובתי הקפה בכל מקום, מרכזי קניות בגדלים לא מוכרים, וחיי התרבות, במיוחד בעונת הקיץ, מדהימים. בקיצור, פינלנד מדינה מדהימה ואנשים מדהימים.

טיפים 
• 
עם הקרוואן ניתן להחנות בכל מקום שאינו ציבורי ו/או 300 מטר מבית פרטי, ויש כל כמה ק"מ פארקינג בצידי הדרך במיוחד ליד האגמים הרבים המפוזרים לאורך רוב המדינה.
• מים לקרוואן ניתן למלא ללא עלות בכל תחנת דלק.
• ושוב אני חוזר, מדינה קלה להתמצאות ולטייל בה, שטוחה לחלוטין.

תודה רבה, רינה ועמית פרקל.
הטיול הבא, אגב, כבר בתכנון...

קבלו הצעה