השכרת קרוואנים בחו"ל  
top_title_left.gif (1329 bytes)
עוד באירופה:
השכרת קרוואנים באירופה
סרטונים אירופה
דוגמאות לטיולים באירופה
מומלצים באירופה
כתבות אירופה
טיפים לטיול באירופה
קרוואן באיסלנד לא יקר כמו שחשבתם
טיפים לטיול ממינכן
3 טיפים שחשוב לקרוא לפני שמזמינים קרוואן
למה כדאי לטייל בקרוואן
שאלות נפוצות
חניוני קמפינג באירופה
אטרקציות באירופה
מסלולים באירופה
שמורות וטבע באירופה
מכתבי מטיילים באירופה
סרטי המחשה אירופה
מבצעים באירופה
אירופה

טיפים למטיילים עם קרוואן באירופה
 
חניוני קמפינג באירופה

אירופה משופעת באלפי חניוני קמפינג מכל הסוגים והרמות, מכוכב אחד ועד חמישה כוכבים. המפוארים שבהם מתהדרים בכל המתקנים המפארים בתי מלון טובים ואינם נופלים מהם ברמתם. מחירי החניונים נעים החל מ-15 אירו ליום מחוץ לעונה ועד 70 אירו ויותר ליום בעונה.
חניוני הקרוואנים באירופה נקראים בדרך כלל  Caravan Parksאו Camp Sites
למידע נוסף ולינקים לחיפוש קמפינג באירופה

הנחות לחניוני קמפינג מחוץ לעונה הבוערת

Camping Card - הינו כרטיס חבר מטעם האיגוד האירופאי לקמפינג (ACSI) המקנה הנחות ליותר מ-2500 חניונים באירופה מחוץ לעונה.

* למידע נוסף ולרכישת כרטיס הנחות לקמפינגים באירופה מחוץ לעונה- לחצו כאן

 

השכרה בגרמניה משתלמת

כדאי לדעת כי השכרת קרוואן בגרמניה היא בדרך כלל זולה משמעותית (בעשרות אחוזים) מהשכרה בכל מקום אחר באירופה ולא על חשבון האיכות. לכן אם אתם מתכננים טיול להולנד, צרפת, בלגיה- שכרו את הקרוואן שלכם בפרנקפורט שבגרמניה. או אם אתם מתכננים טיול לאיטליה, שוויץ, אוסטריה או מזרח אירופה - שיכרו במינכן ותצאו נשכרים.

 

נתוני צריכת דלק למוטורהום באירופה (משוער)

צריכת הדלק תלויה לא רק בגודלו של המוטורהום אלא גם מושפעת מאוד מתנאי הדרך וממהירות הנסיעה. הקרוואנים האירופאים מונעים על דיזל. הצריכה הממוצעת היא כ-13-15 ליטר דיזל לכל 100 ק"מ. מחיר ממוצע לליטר דיזל משתנה ממדינה למדינה באירופה. בממוצע כ-1-2 אירו (תלוי במדינה בה אתם נמצאים ובאיזור).
העדיפו תמיד למלא דלק באזור עירוני בו יש תחרות על המחיר בין תחנות דלק מקומיות.
באזורים נידחים מן הסתם מחירי הדלק יהיו גבוהים יותר.
לנוחותכם הלן אתר לבדיקת מחירי דלק באירופה:
http://www.fuel-prices-europe.info/index.php?sort=4

 

האם יש מיזוג אויר בקרוואנים באירופה?

בניגוד לארה"ב- באירופה מיזוג אויר אינו סטנדרט, גם לא ברכבים רגילים. רוב הקרוואנים האירופאים אינם ממוזגים כלל ובחלקם יש מיזוג אויר קדמי בתא הנהג הפועל רק בזמן נסיעה. רק דגמים ספורים באירופה מצוידים במיזוג אויר הפועל גם בחנייה. לכן חשיבות רבה להתאים את הטיול לעונה ולמזג האוויר הצפוי. בחודשי הקיץ כדאי להימנע מטיול באזורים נמוכים ודרומיים. העדיפו יעדים צפוניים כמו מדינות סקנדינביה, איסלנד, או יעדים "גבוהים" והרריים כמו האלפים (אוסטריה, שוויץ וצפון סלובניה), הדולומיטים (צפון איטליה) והפירינאים (צפון ספרד).

 

האם ניתן לטייל בחורף האירופאי עם קרוואן?

כן בהחלט. ניתן אפילו לצאת לחופשת סקי משולבת עם חוויה של טיול בקרוואן. עם זאת לא היינו ממליצים על כך בתור טיול ראשון בקרוואן או אם אתם חושבים על טיול עם פעוטות/ילדים קטנים.

רוב הקרוואנים האירופאים ערוכים לחורף עם מערכת חימום חכמה המונעת קפיאת המים במכלים ובמערכות הרכב. הקרוואן ותא הנהג מחוממים בנסיעה. בזמן חנייה יש לדאוג להשאיר את החימום פועל באופן רציף על מנת למנוע נזק למערכות. בנוסף הקרוואנים האלו מצויידים ברצפה כפולה לבידוד מכסימלי. לנהיגה בטוחה בתנאי חורף יש להרכיב גלגלי שלג הניתנים להשכרה בתחנה.

 

כבישי אגרה באירופה - כדאי לקרוא ולהימנע מקנסות

כבישי אגרה באוסטריה:  רכבים שמשקלם עד 3.5 טון נדרשים להדביק על שמשת הרכב מדבקה הנקראית Vignette אותה ניתן לרכוש בסניפי דואר או תחנות דלק הקרובות למעבר הגבול. (חפשו שלט עם המילה: "Verkaufen". במידה ולא שמתם מדבקה- תידרשו לקנס עד 220 אירו במידה ותיתפסו ע"י שוטר אוסטרי! 
רכבים שמשקלם מעל 3.5 טון נדרשים לרכוש קופסת
GO-Box - מכשיר בגודל קופסת סיגריות הפועל על עקרון של טלכרט ומודד את הקילומטראז שעברתם ועל פי זה מחייב את התשלום. את המכשיר מצמידים לשמשת הרכב. ניתן לרכוש אותו בתחנות דלק לפני מעבר הגבול בין גרמניה לאוסטריה לפי השלט: "Go Vertrieb" ומחירו 80 אירו. הקנס במידה ועצר אתכם שוטר - 220 אירו!
בזמן הנסיעה על כבישי אגרה באוסטריה, המכשיר מודד את הק"מ שעברתם ומחייב בהתאם. יש לטעון את המכשיר ב-50 אירו נוספים בכל פעם שכמות הק"מ עומדת להיגמר. בהחזרה, יש להזדכות על המכשיר בנקודת מכירה אוסטרית לפני החזרת הרכב בתחנת ההשכרה בגרמניה. שם ניתן לקבל החזרה במידה ונשארו ק"מ בלתי מנוצלים.

זיכרו לקנות את המדבקה או הקופסא לפני מעבר הגבול ולא אחרי שכבר נכנסתם לאוסטריה.

* מידע נוסף ניתן לקבל בתחנות ההשכרה בגרמניה.


כבישי אגרה בשוויץ: מומלץ לרכוש במעבר הגבול (ובתחנות דלק הקרובות לגבול) מדבקה לרכב הנקראת Vignette המאפשרת לנהוג באוטוסטרדות בשוויץ. מחיר המדבקה: 35 אירו והיא תקפה למשך שנה.
כבישי אגרה בסלובניה: החל מ-1 ביולי 2008, חובה לרכוש מדבקה לכבישי אגרה גם לנוסעים לסלובניה.

זיכרו לקנות את המדבקות עוד בגרמניה, לפני מעבר הגבול למדינת היעד.

* מידע נוסף ניתן לקבל בתחנות ההשכרה בגרמניה.

כבישי אגרה באיטליה: לפני הכניסה לכביש מהיר, יש למשוך כרטיס ולשלם עבור הקילומטראז שעברתם ביציאה. 
 

הדרך לאזור האגמים של איטליה

אזור אגם גארדה עמוס מבקרים בקיץ ומושך אליו משפחות רבות בגלל השילוב של טבע ואטרקציות. המגיעים בנסיעה מכיוון צפון ייתקלו במזלג כבישים- חשוב לקחת את הנתיב השמאלי המוביל לגארדה ולא את הנתיב הימני המוביל לשרשרת ארוכה מאוד של מנהרות שהנהיגה בהן אינה נוחה ואף עשויה לגרום לנזק לרכב במיוחד לקרוואן גדול.

 

האם מותר לחנות עם הקרוואן בטבע?

איסור מפורש לחנות בטבע קיים רק לגבי מדינות מזרח אירופה בהן הדבר אסור ע"פ חוק. במדינות סקנדינביה יש פתיחות רבה בנושא של חניית קרוואנים בטבע, כל עוד לא חניתם קרוב מדי לשטח בית או חצר פרטיים. אולם כדאי לברר ספציפית אם אין איסור לחנות במקום שבחרתם. נא היו ערניים לגבי איסורים שונים ובכל מקרה- על מנת להימנע ממצבים בלתי נעימים מומלץ בכל מקרה לחנות בחניונים מסודרים.

  

איזה טיול מתאים עם ילדים?

ילדים צריכים אטרקציות ולא רק טבע. במערב אירופה אפשר למצוא ריכוז גדול של פרקי שעשועים, אבל אם תתאמצו תוכלו למצוא בכל מקום דברים שייהנו את כולם. חוץ מביקור בפארק שעשועים אחד או שניים, כדאי לשלב פעילויות משפחתיות בטבע להנאת כל בני המשפחה: טיולים ברגל, נסיעה ברכבלים, ירידה למכרות (אוסטריה), שיט, בילוי ורחצה במעיינות חמים (סלובניה) ועיסוק בספורט שאופייני למקום - רכיבה על סוסים, שיט קייקים, ואפילו טיסה בכדור פורח (שוויץ).

גם פעילויות "עירוניות" יכולות להתאים: מוזיאונים בנושאים מיוחדים, ביקור במפעלים, צפייה במופע נחמד או במשחק כדורגל (מדריד) או אפילו סתם הסתובבות מהנה בשווקים, דוכני אמנים או אזורי בילוי. לדוגמאות לטיולים

האם ניתן לטייל במזרח אירופה?

בעקרון אין בעיה לטייל בקרוון בצ'כיה, הונגריה, סלובניה, קרואטיה, פולין ובכל מקום אחר למעט אזורי משבר. סלובניה מפותחת מבחינת קמפינג ורוב החניונים עומדים בסטנדרטים אירופאיים. בקרואטיה לבדה כ-300 חניונים, רובם ממוקמים לאורך חופי הים האדריאטי, באזורים: איסטרה ודלמטיה. בשאר מדינות מזרח אירופה התשתית מועטה יותר אך קיימת במקומות תיירותיים.

על מנת לטייל עם קרוואן במדינות הבלטיות, יש לשכור את הרכב בגרמניה (ממינכן דרך אוסטריה או מברלין). מי שמתכוון לטייל במדינות הללו צריך לחתום בעת איסוף הרכב על הצהרה לפיה הוא מתחייב לחנות את הקרוואן במקומות מסודרים עם השגחה ביום ובלילה. שימו לב- הלינה מחוץ לחניוני קמפינג ובצדי הדרכים- אסורה על פי חוק! דוגמאות לטיולים במזרח אירופה

 

 

טיפים למטיילים עם קרוואן בסקנדינביה

השהות בסקנדינביה יקרה מכל הבחינות - כלכלה, מלונות, מסעדות וגם מרחקי הנסיעה גדולים. אלו הן שתי הסיבות העיקריות לפופולריות העצומה של טיולי קרוונים בנורבגיה, פינלנד,שבדיה ודנמרק.

 

היכן כדאי לטייל ולשכור את הקרוואן?

המבורג בצפון גרמניה היא לא רק עיר נמל נחמדה שמציעה אפשרויות בילוי וקניות אלא בעיקר התחנה המרכזית להשכרת קרוואנים לסקנדינביה.
נקודה מרכזית נוספת ממנה כדאי לשכור קרוואן לטיול בסקנדינביה היא ברלין. מ- Rostock יוצאות מעבורות ל-Gedser שבדנמרק (פחות משעתיים הפלגה) או ל- Trelleborg בשבדיה (קרוב ל- 6 שעות הפלגה).
השכרה בגרמניה (בהמבורג או בברלין)  זולה בכ-40% מהשכרה בסקנדינביה עצמה. אבל שימו לב- מרחק הנסיעה לנורבגיה הוא כ-900 ק"מ לכל כיוון, (כי את הקרוואן יש גם להחזיר בתחנת המוצא). לכן לטיול  כזה כדאי להקדיש כ-21 יום ולא פחות מ-16 יום, אחרת תמצאו את עצמכם רוב הטיול מבלים על הכבישים בנהיגה. אם יש לכם שבוע בלבד- שיכרו את הקרוואן ישירות באוסלו וסעו לפיורדים שהם גולת הכותרת של הנופים. אם באטרקציות לילדים חשקה נפשכם- תוכלו לערוך טיול קצר ונחמד בדנמרק שתחילתו וסיומו בהמבורג.

הצטיידות - בגרמניה

כדאי לדעת שגם את קניית הציוד, המזון לטיול וגם דלק כדאי לערוך בגרמניה, עוד לפני שאתם חעוברים את הגבול ונכנסים לסקנדינביה. שם הכל הרבה יותר יקר.

 

קמפינג בנורבגיה - כמה נתונים חשובים

בנורבגיה לבדה יותר מ-1000 חניוני קמפינג. רוב החניונים פתוחים מ-7 בבוקר ועד 11 בלילה. חניונים ציבוריים גדולים עשויים להיות פתוחים בעונה 24 שעות ביממה. רוב החניונים ברמה של 3 כוכבים ומעלה מכילים שירותים ומקלחות המותאמים לנכים.

לא ניתן להביא בעלי חיים לתוך נורבגיה.

חל איסור להקים אוהל או לחנות עם קרוואן במרחק של פחות מ-150 מטר מבית או מבנה.

בערים מסוימות בנורבגיה יש מקומות עצירה מיוחדים לקרוואנים.

הבערת מדורה ביערות או בשטח פתוח אסור מאמצע אפריל ועד אמצע ספטמבר. 

גז פרופן למילוי מכלי הגז ניתן להשיג ברשת תחנות הדלק AGA או ESSO

ריקון ביוב ומילוי מים נקיים אפשרי במקומות בהם תראו את השלט הזה

 

נהיגה בקרוואן בסקנדינביה

הנהיגה מותרת על כבישים סלולים בלבד.

כבישים מסוימים במעברי הרים גבוהים עשויים להיות סגורים עקב תנאי מזג אויר. עם זאת ישנם כבישים המתוחזקים ופתוחים כל השנה. אם אתם מטיילים באביב,בסתיו או בחורף- כדאי לבדוק מראש.

גם בסקנדינביה יש כבישי אגרה, בהם תידרשו לשלם בין 10 קרונות ל-430 קרונות תלוי אם משקל הרכב שלכם עולה על 3500 ק"ג. (1קרונה= בערך 8 אירו)

המהירות המותרת לקרוואנים היא מקסימום 80 קמ"ש בכבישים הראשיים ומקסימום 60 קמ"ש אם משקל הקרוואן עולה על 3000 קג. בשטח בנוי אין לעבור את ה-50 קמ"ש ובתוך העיר 30 קמ"ש.

מותר לעצור בצד הדרך כל עוד אינכם מפריעים לתנועת כלי רכב אחרים וכל עוד אין שלט שאוסר עצירה.

החוק הנורבגי קובע כי יש להשתמש במראות הקרוואן בזמן נסיעה ולקפלן בזמן עצירה.

בכבישים משניים שרוחבם פחות מ-2.55מ' יש לשים לב כי אם רוחב הקרוון עולה על 2.30מ' ובולט חצי מטר יותר מרוחב הרכב עצמו, יש לשים רפלקטורים לבנים על המראות הקדמיות של הרכב.

 

מעבורות

בסקנדינביה נפוצות מאוד המעבורות כאמצעי תחבורה ימי. יש מעבורות מהירות מדנמרק לנורבגיה של כשעתיים וחצי הפלגה ועד מעבורות של 19 שעות המחברות בין קייל בגרמניה לאוסלו בנורבגיה וכוללות גם תאי שינה להפלגת לילה. נסיעה במעבורת עשויה לחסוך לכם זמן רב על הכבישים אולם היא אינה סיפור זול. כדאי לעשות סקר שווקים בין חברות מעבורות שונות ולהשוות תעריפים. 
המלצות: 

פיורדליין - היאחברה המפעילה קו מעבורת במחירים זולים מנורבגיה לדנמרק בקו 

   Egersund-Hanstholm

מידע נוסף לגבי חברות מעבורות

 

לטיפים כלליים לטיול בקרוואן    

דף הבית
צרו קשר
יעדי טיול
קרוואנים להשכרה
מבצעים וחדשות
פגישות יעוץ
למטייל העצמאי עם רכב רגיל ומלונות
מכתבי מטיילים
שירותים נוספים
תפעול ומידע כללי
חניוני קמפינג
המיוחדים שלנו
מוטורהום סרטונים
מסלולי קרוואנים
ביטוח מוטורהום
קישורים לתכנון טיול
מוטורהום "טוס וסע"
קרוואנים בתקשורת
דרושים
אודותינו
תוכנה לתכנון טיולים
בניית אתרים
סייברסרב