פסיפיק

פסיפיק

עד האקסטרים

מכורים לאדרנלין? ניו זילנד נחשבת לבירת האקסטרים העולמית. כאן תמצאו את כל סוגי הספורט האתגרי, סירות סילון, רחיפה, רפטינג, טיפוס הרים וצניחה חופשית ועד הדברים הביזאריים ביותר כמו באנג'י, זורבינג, מסלולים אתגריים בתוך מערות ועוד ועוד... השמיים הם הגבול!

באנג'י Bungy - הטלת הגוף בצלילה למטה מגובה כשאתם תלויים בין שמיים וארץ מעל נוף מדהים עם רצועת גומי בלבד, הוא ללא ספק ספורט האקסטרים המפורסם והמפחיד מכולם. עבור מבקרים רבים בניו זילנד, קפיצות באנג'י הפכו כמעט למין טקס חניכה עוצר נשימה, תרתי משמע. ברחבי המדינה מפוזרים מתקני באנג'י רבים מעל גשרים, צוקים וקניונים עמוקים. קפיצת הבאנג'י הפכה לענף מסחרי בזכות יזם ניו זילנדי א.ג. האקט שהקים חברה בקווינסטאון ב1986, ועד היום המקום הזה הוא המפורסם ביותר במדינה בתחום. כאן גם נמצא מתקן הבנג'י הגבוה ביותר בניו זילנד  ה-Nevis Bungy בגובה 134 מטר שעושים אותו ב-8.5 שניות של נפילה חופשית!!! - צפו בסרטון. מקומות נוספים בניו זילנד שניתן לקפוץ בהם באנג'י הם מעל גשר נמל אוקלנד, טאופו (הפופולרי ביותר באי הצפוני), הנמר ספרינגס, טייהאפה ועוד. 

קפיצות באנג'י הוא ללא ספק ספורט האקסטרים המפורסם והמפחיד מכולם ובניו זילנד הוא הפך לפעילות שגרתית למדי

זורבינג Zorbing - אחרי ההצלחה הגדולה של הבאנג'י, פיתחו יזמים בניו זילנד בסוף שנות התשעים את השיגעון האייקוני הבא - גלגול במדרון כשאתם בתוך כדור גדול שקוף. המקום המפורסם ביותר לעשות זאת הוא פארק Zorb בעיר רוטורואה, באי הצפוני. תוכלו לבחור בין מסלול ישר לבין מסלול מזוגזג ובין גלגול יבש כשאתם קשורים לריתמה בתוך הכדור, לבין גלגול רטוב ללא ריתמה בסגנון חופשי בתוך מים כשאתם לא מפסיקים להתגלגל במורד ולהתגלגל מצחוק. אפילו פנסיונרים אוהבים את זה.

Zorbing בניו זילנד, להתגלגל בתוך כדור שקוף

צניחה חופשית Skydiving - הנופים המדהימים של ניו זילנד, מקבלים מימד נוסף כשאתם מרחפים מעליהם מגובה של אלפי מטרים. המראה של האגמים הכחולים מוקפים בהרי געש, פסגות מושלגות ויערות הוא עוצר נשימה וחוויה בלתי נשכחת. המקום המפורסם והפופולרי ביותר לצניחה חופשית בניו זילנד בפרט ובעולם בכלל הוא בטאופו Taupo באי הצפוני, אך אם אינכם מזדמנים לשם אל דאגה, יש עוד הרבה מקומות מצוינים לחוות בהם צניחה חופשית כמו מוטואקה שליד אייבל טזמן, קרחון פוקס, טה אנאו, וואנאקה וכמובן קווינסטאון. למתחילים מיועדת צניחת טנדם כשאתם קשורים פיזית למדריך מקצועי. 

צניחה חופשית Skydiving היא פעילות פופולרית מאוד בניו זילנד, הנופים המדהימים של ניו זילנד, מקבלים מימד נוסף כשאתם מרחפים מעליהם מגובה של אלפי מטרים.

קאנו וקייאקים - שפע של אופציות עומדות בפני המטיילים בכל הנוגע לחתירה בקאנו ובקיאק. אחת האופציות המפורסמות ביותר היא "מסלול וואנגאנוי" שהוא אפילו אחד מהגרייט ווקס של ניו זילנד. מלבד זאת ניתן לחתור בקיאקי-ים באזור ביי אוף איילנדס, נלסון, באזור הפיורדלנד ובפארק הלאומי אייבל טזמן. חתירה בקאנו ניתן למצוא גם באגם טאופו ובעוד מקווי מים מתוקים באי הדרומי.

סירות סילון Jet Boats- המצאה ניו זילנדית שאפשר למצוא לכל אורכה ורוחבה של המדינה. מסלולי ג'ט בואט פופולריים אפשר למצוא בקווינסטאון על הנהרות שוטובר וקאוואראו, על אגם האורואקו בכביש הנופי הדרומי ופארק הלאומי וואנגאונוי על הנהר באותו השם.

סירות סילון - ג'ט בואט הם המצאה ניו זילנדית שאפשר למצוא לכל אורכה ורוחבה של המדינה

רפטינג Rafting - ההרים בלב המדינה מזינים מספר עצום של נהרות הזורמים דרך היערות אל הים במהירות וסביבם גועשת פעילות ענפה של ראפטינג נהרות בדרגות קושי שונות, החל משיט רגוע למשפחות (דרגה 1)  ועד שיט סוער במיוחד (דרגה 5). יש אפילו מסלולי רפטינג מסוימים הכוללים חוויה משולבת עם מסוק. הנהרות הפופולריים ביותר לרפטינג הם באי הדרומי - שוטובר, קאוואראו שבאזור קווינסטאון וראנגיטאטה מדרום לכרייסצ'רץ'. נהרות רפטינג באי הצפוני נמצאים בעיקר באזורי החוף המזרחי המרכזי של ביי אוף פלנטי ומפרץ הוק. עוד אטרקציה פופולרית מאוד - היא מפל הרפטינג הגבוה ביותר בעולם (7 מטר) הוא Tutea Falls באזור נהר קייטונה Kaituna, כחצי שעה נסיעה מרותורואה Rotorua צפו בסרטון. מלבד הרפטינג הקלאסי תוכלו לנסות גם רפטינג בתוך מערות. המשיכו לקרוא בסעיף הבא

הרפתקאות במערות Caving - ניו זילנד היא המובילה העולמית בתחום ייחודי זה המציע לכם הרפתקאות תת קרקעיות בתוך מערות מרהיבות, שהן לכשעצמן סוג של פלאי טבע. בעזרת מדריכים מנוסים תוכלו להיות גם אתם "קייברים" (חובבי מערות) ליום אחד. הפעילות הפופולרית ביותר במערות היא ה- Black Water Rafting שזה בעצם שיט אבובים אתגרי במורד נהר תת קרקעי הזורם במערה תוך קפיצות מעל מפלים תת-קרקעיים וקטעי הליכה. השיט הידוע ביותר הוא ה-Black Labirinth Tour במערת Waitomo שיט שאורך כשלוש שעות תוך כדי שאתם מתפעלים ממראה התולעים הזוהרות המנצנצות מקירות המערה צפו בסרטון. ויש את המסלול המאתגר יותר - Black Abyss Tour שאורך 5 שעות וכולל גם סנפלינג. לשני סוגי הראפטינג האלה לא נדרש נסיון קודם, עליכם להגיע מצוידים בבגד ים ומגבת. את הציוד שכולל חליפות, קסדות ומין מגפיים מספקים במקום. אסור להכניס מצלמות או גו פרו לתוך המערות. עוד פעילות מוזרה משהו היא טיול מודרך בתוך הבולען העמוק ביותר בחצי הכדור הדרומי, זהו ה- Harwood’s Hole בנלסון.   

סנפלינג Rappeling - מלבד סנפלינג בערוצי נהרות שונים שניתן לבצע באזור קווינסטאון, וואנקה ועוד, תמצאו סנפלינג מערות כמו לדוגמא סיור "העולם האבוד Lost World" אף הוא בתוך מערת ווויטאמו, שכולל סנפלינג מגובה 100 מטר אל תוך המערה ומשם מסע של עוד 3 שעות בתוך תפאורה מופלאה של תולעים זוהרות, מאובנים ותצורות סלע מרהיבות. צפו בסרטון

ראפטינג במים שחורים במערת Waitomo שזה בעצם שיט אבובים בנהר הזורם במערה

ישנן עוד שפע של פעילויות אקסטרים שניתן לעשות בניו זילנד - Giant Swing - נדנדות עצומות מעל קניונים עמוקים שהן מעין וריאציה על באנג'י, מצנחי רחיפה ודאייה, פעילויות סקי בחורף, טיפוס הרים, גלישת נהרות, אומגה ועוד.

• שימו לב כי למרבית הפעילויות המתוארות בכתבה זו קיימות הגבלות גיל ומשקל. ובנוסף דאגו לעצמכם לביטוח ספורט אתגרי.

ומילה גם על - טרקים Greate Walks - מדובר בטרקים (מסלולי הליכה) יפים במיוחד של יום או מספר ימים כולל לינה בדרך בבקתות. הטרקים הם בדרגות קושי שונות. יש להירשם מראש לטרק וגם ללינה בבקתות. למידע נוסף

קבלו הצעה