השכרת קרוואנים בחו"ל  
top_title_left.gif (1329 bytes)
עוד בתפעול ומידע כללי:
הקרוואן הממונע ה"מוטורהום"- בית שלם על גלגלים.
ככה מטיילים בקרוואן. חווית הקמפינג.
טיול שהוא גיבוש משפחתי
טיפים לטיול בקרוואן
מילון מונחים לקרווניסט המתחיל
תפעול הקרוואן- איך זה עובד?
סוגי הקרוואנים
תפעול ומידע כללי

בתעשיית הקרוואנים בעולם קיימים 2 סוגים: ממונעים וניגררים

סוגי הקרוואנים הממונעים

 ממונעים -Motorhome CLASS  A

מוטורהום גדול, אורכו בדר"כ 24-40 פיט (8-14 מטר) והוא מתאים ל-2 עד 8 נוסעים. ניבנה על מרכב מיוחד המותאם למוטורהום ומכיל מטבח, חדר שינה וחדר אמבטיה כולל כל המערכות האפשריות-חשמל, מים, ביוב, גז, חימום ומיזוג אויר. אזור "המחיה" מחובר לאזור "הנהיגה"- מתאים למי שמעונין בסוויטה ניידת. בדגמים אלה יש אפשרות ל"חניה יבשה" (ללא התחברות למקורות חיצוניים) בדרך כלל עד שבוע. בנוסף להתחברות בקמפגראונד למים, חשמל וביוב ניתן לחברו גם לטלוויזיה בכבלים. רבים מבעלי הדגמים האלה גוררים רכב פרטי מאחור על מנת ליהנות ממקסימום ניידות בתוך ערים וביציאה לטיולים מקומיים. בארה"ב רבים מבעלי הרכבים האלה הם פנסיונרים שמכרו את בתיהם וגילו את החיים במוטורהום כאורח חיים קבוע. דגמים אלה יקרים מאד בקניה ומחירם בארה"ב נע בין 50 אלף דולר ועד למיליון דולר(!) לדגמים מפוארים במיוחד הכוללים את כל החידושים. החידוש בעשור האחרון בתעשייה זו הוא שיטת ה- Slide Out המאפשרת להגדיל את המרחב הפנימי ע"י התרחבות הדפנות החוצה. ההתרחבות לצדדים מעבר לרוחבו המקורי של הרכב מותרת על פי חוק רק בעת חניה ולא בזמן נהיגה בכביש.

ממונעים - Motorhome CLASS  C
נקרא גם מיני מוטורהום. אורכו בדרך כלל 21 - 31 פיט    (7-10 מטר) והא מותאם להכיל עד 7 נוסעים בנסיעה ועד 8 מקומות לינה. הקרון בנוי על מרכב של משאית טנדר (ואן גדול) של חברות מסחריות כמו פורד, גי.מ.סי, שברולט וכדומה. גוף הקרון בולט לרוחב מעבר לרוחב הטבעי של הרכב. מאפיין בולט נוסף הוא המיטה הזוגית מעל תא הנהג. גם בדגם הזה ניתן לעבור מאזור ה"נהיגה" לאזור ה"מחיה". יתרונו הגדול הוא שניתן לטפל בכל בעיה מכנית גם במוסך רגיל (בתנאי שיש לו תקרה גבוהה מספיק). גם כאן קימות כל המערכות האפשריות ל"חניה יבשה" בדרך כלל עד שבוע. דגם זה נחשב לפופולרי ביותר מבין הדגמים להשכרה בשל יכולתו להכיל בנוחיות משפחות גדולות. גם בדגם C קיימים כיום דגמים עם שיטת ה-Slide out.

ממונעים- Motorhome CLASS  B
(נקרא גם
- Van conversion)

זהו ואן רגיל . אורכו בדרך כלל 16 - 21 פיט (5-7 מטר). יש בו הכל רק בקטן. הוא מתוכנן להכיל בין 2 ל-4 נוסעים, אך מומלץ יותר לזוג או זוג עם ילד קטן. נוח מאד לנהיגה, משום שרוחבו כרוחב המרכב, ואילו אורכו אינו גדול מדי. בדגם זה יש אפשרות ל"חניה יבשה" ללא מקורות חיצונים, עד למקסימום של 3 ימים.

ממונעים-Truck Capmer

יחידת קמפינג המולבשת על PickUp Truck (טנדר). אורכה 18-21 פיט (6-7 מטר) כולל ה"טנדר" והיא מותאמת ל- 2 עד 6 נוסעים . בדרך כלל היחידה כוללת מטבחון ושירותים. באופן עקרוני ניתן לנתק את היחידה בעת החניה באתר הקמפינג ולנוע עם הטנדר בלבד. החסרון העיקרי הוא שלא ניתן לעבור בין שטח ה"מחיה" האחורי לשטח "הנהיגה" בזמן הנסיעה. מומלץ בעיקר למי שהמחיר מהווה שיקול מרכזי בבחירת ה-RV.

סוגי הקרוואנים הניגררים

ניגררים-Travel Trailers

הקרוואן הקלאסי, כפי שמצטייר בדמיונו של הישראלי. זהו קרון נגרר שאורכו 13- 33 פיט
(4-11 מטר). זהו אינו הדגם המומלץ להשכרה מכיוון שהוא מצריך רכב גורר עם מנוע גדול המסוגל לגרור את הקרון. חסרון נוסף הוא בעובדה שלא ניתן לנוע בין שטח "המחיה" לשטח "הנהיגה". מצד שני ניתן לחנות אותו בקמפגראונד ואז לטייל בחופשיות מבלי להיסחב עם הקרון לכל מקום, מה שפוטר את הנוסעים מהצורך להתארגן עם הקרון לקראת כל גיחה או נסיעה קצרה (סרבול מסוים הקיים במוטורהום). לרוב מצויד בכל אביזרי הנוחות לחניה "יבשה".

ניגררים-Fifth Wheel Trailer

בדומה ל- Travel Trailer קרון זה נגרר מאחור ע"י טנדר( Pickup Truck), שמהווה את ה"סוס" כמו במשאיות הענק. החידוש הוא בעובדה שנוצל שטח נוסף בולט הנראה כמדרגה בקדמת הקרון ומשמש כחדר שינה ב"קומה שניה". בקבוצה זו קיימים דגמים מפוארים מאוד המתחרים עם Motorhome A ברמתם ובפופולריות שלהם בקרב רוכשי ה-RV

ניגררים-Folding Camping Trailer

זהו למעשה "אוהל" נגרר, קל וזול יחסית, המתקפל בזמן נסיעה, ובזמן חניה נפתח לצדדים לשתי מיטות זוגיות. אורכם של "אוהלים" אלה מגיע בדרך כלל עד 10 פיט
(3.5 מטר) ובזמן הפתיחה הם יכולים להגיע ל-23 פיט (כ-7.5 מטר). ה"אוהל" כולל מטבחון, שטח לינה ושטח אכילה. בדרך כלל אין שירותים ואמבטיה ביחידה. מתאים במיוחד כפתרון ליוצאים לחופשה במקום אחד, ולאלה שאין להם טנדר לגרור יחידה כבדה יותר.

דף הבית
צרו קשר
יעדי טיול
קרוואנים להשכרה
מבצעים וחדשות
פגישות יעוץ
למטייל העצמאי עם רכב רגיל ומלונות
מכתבי מטיילים
שירותים נוספים
תפעול ומידע כללי
חניוני קמפינג
המיוחדים שלנו
מוטורהום סרטונים
מסלולי קרוואנים
ביטוח מוטורהום
קישורים לתכנון טיול
מוטורהום "טוס וסע"
קרוואנים בתקשורת
דרושים
אודותינו
תוכנה לתכנון טיולים
בניית אתרים
סייברסרב