בחזרה לטבע

בחזרה לטבע

מגמות בתיירות בעידן הקורונה

שנה חדשה כבר כאן ואיתה נקודת מבט חדשה על האופן שבו מגמות מעצבות את הדרך בה אנו מטיילים. כבר עכשיו ברור שלמגפת COVID-19 הייתה השפעה עצומה על שינוי הרגלי הנסיעה בשנתיים האחרונות, השפעה שממשיכה לתוך 2022.
בעיקר - לאחר ההגבלות והסגרים, נוצר צורך עצום לצאת החוצה, לטבע, לנשום אוויר ולרכוש חוויות חדשות בצורה בטוחה והרחק מהערים הגדולות.

מה שהשתנה בפסיכולוגיה של נסיעות הפנאי מאז תחילת המגפה, זה סדר העדיפויות של הנוסע, שמחפש יותר ניקיון, נוחות ובטיחות. שינוי זה הוביל לפריחה גדולה בתעשיית הקרוואנים כאשר שני שליש מהמטיילים בקרוואנים הם "מתנסים חדשים" שמעולם לא ניסו צורת טיול זו קודם לכן, וכעת בפעם הראשונה ניסו וגילו את ההנאה והיתרונות של חופשה עצמאית בקרוואן. 

גם אתרי קמפינג, אתרי גלמפינג וכל דבר אחר שהציע אוויר צח, מרחק פיזי ממצבורי תיירים וממקומות סגורים - ראו עלייה משמעותית בהזמנות בשנתיים האחרונות. כך למשל הביקושים למוצרי מחנאות נוחים יותר ומשודרגים יותר גבוהים מההיצע והיצרנים מתקשים לעמוד בדרישת השוק.

סקר שנערך לאחרונה על ידי חברת RVShare מצא כי 45% מהנשאלים ציינו קרוואן כאחד משלוש אפשרויות הלינה המועדפת עליהם בטיול. כמו כן נמצא מחצית מהנשאלים השיבו כי הם שוקלים פעילויות בטבע בהקשר לתכנון חופשתם ב-2022.

בסקר של חברת Outdoorsy עלה כי יותר מ-90% מהנשאלים ציינו כי הם מתכננים לצאת לטיול בשנת 2022, וכ-50% מהם יצרפו את הילדים לנסיעה.

מנכ"ל רשת הקמפינגים KOA מסר על גידול של 17% בהזמנות לחניוני קמפינג מדי שנה. הביקושים לא ירדו גם לאחר תום חופשת הקיץ וחזרת הילדים לבתי הספר. המגבלות על מפגשים במקומות סגורים - יצרו גידול במפגשים משפחתיים שנערכים בקמפינגים תחת השמיים הפתוחים.
ועוד מגמה - יותר ויותר אנשים עובדים מהקמפינג! במקום לעבוד מהבית. למה לא בעצם? אם אפשר גם לעבוד וגם לטייל וליהנות מהטבע על הדרך? עבודה מרחוק היא לא רק אחת ממגמות המחנאות לשנת 2022, היא משהו שהפך לחלק מהמרקם של החברה שלנו בשנתיים האחרונות ולמדנו שזה כנראה לא הולך להשתנות בזמן הקרוב.

בענף התיירות העולמית עדים למגמה גדלה ומתמשכת של שינוי תפיסה משמעותי בהרגלי החופשה של כולנו - התרחקות מצריכה עודפת, לטובת רצון לרכוש חוויות משמעותיות, ייחודיות ובלתי נשכחות.

הצפי שהצמיחה בענף ה- Outdoor (פעילויות באויר הפתוח) תמשיך ותתרחב ב-2022. בזמן המגיפה אנשים הסתגרו בבתים ונוצר צורך גדול ועז לצאת החוצה, להשתחרר ולהרגיש חופשי. צורת הטיול עם קרוואן בטבע מספקת את התשוקה הזו לחופש וזה כבר מזמן לא נחלתם רק של "משוגעים לדבר", אלא של כולם.

אז לאן תרצו להגיע? 

קבלו הצעה