חויית הקמפינג

חויית הקמפינג

מה יותר כיף מלשבת יחד מסביב למדורה, להביט באש המפצפצת בין גזרי העצים, לספור כוכבים, לספר בדיחות או צ'יזבטים וכמובן לצלות מרשמלו?

אחת ההנאות הגדולות בטיול בקרוואן, היא מדורת הערב המשפחתית. מנהג נפוץ מאוד בעיקר בחניוני קמפינג בארה"ב. הכנת מדורה היא לא עניין מסובך, אך מזג אויר גשום, טל או לחות, עשויים להפריע למדורה שלכם לבעור. ראשית רצוי להגיע מוכנים עם גפרורים או מצית וחבילת גזרי עצים איכותיים שקניתם מראש. עצים איכותיים הם עצים יבשים וקשים שלא נודף מהם ריח של עץ טרי. אלה יבערו יפה, עם מינימום עשן ופסולת. אפשר לקנות מראש מספר חבילות, לאפסן אותן בתא המטען החיצוני ולשלוף בעת הצורך.

אם אינכם רוצים לשרוף הרבה גפרורים בנסיון לשמור על המדורה, קנו  חומר הצתה להתחלה. הכי טוב חומר בעירה מהיר, שתניחו מתחת לגזרי העצים שלכם. למשל מתוצרת Duraflame שקל להשיג בוולמארט או בסופרמרקט. זה כבר יעשה את העבודה. אם יש רוח יציבה, שבו בכיוון הרוח. אם הרוח נושבת לכל הכיוונים, התרחקו מהאש ושבו נמוך ממנה ואל תרכנו מעליה כדי לא לחטוף את העשן בפרצוף.

צולים מרשמלו במדורה

זהו. הצלחתם להדליק את המדורה ולשמור על האש בוערת יפה. עכשיו אפשר להכין קינוח אמריקאי מסורתי - סמור'ס S'mores (עוד קצת= Some More), שזה בעצם מין "סנדביץ'" עשוי שני ביסקויטים וביניהם קובית שוקולד ומרשמלו. את הסנדביץ' הזה מלבישים על מקל או שיפוד עץ וממיסים מעל המדורה. אפשר לנסות וריאציות שונות עם עוגיות שוקולד צ'יפס וביניהן פיסות בננה ועוד כיד הדמיון. רוצים לנסות שחיתות של ממש? קנו גביעי גלידה מוואפל, דיחפו לתוכם מכל הבא ליד (האמריקאים שמים מרשמלו, שוקולד, עיגולי בננה, אוכמניות או אפילו סוכריות M&M), עטפו בנייר כסף ושימו 3-5 דקות במדורה. רק התאפקו וחכו כמה דקות לפני שתכניסו לפה. זה רותח.

• מקור הקינוח הוא כנראה בשנות העשרים של המאה בטיולי צופים באמריקה. בהשראת זו פיתחה חברת השוקולד הרשי חטיף שנקרא גם סמו'ר שבו הביסקויט הוא המילוי.

ארוחת ערב צלויה
מה דעתכם לגוון את ארוחת הערב? טוסטים עם גבינת צ'דר, שיפודי בשר, ירקות, תפוחי אדמה עטופים בנייר כסף, נקניקיות, תירס או אפילו אננס, ייהנו מצריבה וצלייה במדורה שלכם. צלו על הגחלים ולא על הלהבות והפעילו את היצירתיות. יש גם שפע רעיונות למתכונים ברשת. 

בישול בפויקה על האש בקמפינג    אוכלים מסביב למדורה בקמפינג

פינג'אן
הביאו איתכם מהבית פינג'אן קטן. קפה או תה שבושלו על האש תמיד טעימים יותר. מושלם עם הסמור'ס...

מסביב למדורה בקמפינג, עושים על האש, אוכלים ומבלים יחד

עוד כיף מסביב למדורה
משחקי צלליות
מחבואים בחושך
סיפורי רוחות
נגינה / שירה
אמת או חובה
להדליק זיקוקים

מדורה היא חלק מהכיף בטיול בקרוואן

עוד טיפים נחמדים שינעימו לכם את הזמן בקמפינג

תאורה
תלו פנס או שרשרת תאורה, או הניחו פנסים על השולחן. מוסיף מאוד לאוירה וכמובן שימושי באתר מחנאות שאין בו תאורה מספיקה.
פנס ראש תמיד שימושי כשרוצים לחפש דברים בחושך.

שטיחון בכניסה לקרוואן
לניגוב הנעליים מבוץ או חול לפני שנכנסים. 

מפת שולחן
מפת שולחן מפלסטיק ותופסני מתכת לשולחן שלא תתעופף.

יתושים
אל תשכחו תכשירים נגד יתושים. יעיל מאוד כשיושבים בחוץ מסביב למדורה.
כדי למנוע מיתושים לחדור לקרוואן, החשיכו את תאורת הכניסה למינימום והדליקו תאורה מרוחקת לשם יימשכו היתושים.

בטיחות
שמרו תמיד על הכללים בקמפינג.
אל תבעירו מדורה בשטח אסור, או ליד משהו שעשוי להידלק מגיצים מתעופפים.
גדרו את המדורה באבנים.
לעולם אין לעזוב את המדורה ללא השגחה.
שימרו על הילדים.
אל תלכו יחפים, זה מזמין צרות.
נקו את השטח היטב, אל תשאירו שאריות מזון או זבל בחוץ.
לפני שתלכו לישון, הקפידו לכבות את המדורה כמו שצריך, תנו לאש לגווע לאיטה ולבסוף שפכו מים על המדורה. אם יש עדיין עשן כסו את הגחלים בחול.

עוד על חווית הקמפינג וחניוני קמפינג

מנגנים ושרים מסביב למדורה בקמפינג

עוד בחויית הקמפינג :

קבלו הצעה