ככה מטיילים בקרוואן

ככה מטיילים בקרוואן

סדר יום

כשמטיילים בחו"ל הזמן הוא מצרך יקר. רוצים למצות את היעד, להכיר את המקומות, להספיק לראות כמה שיותר דברים מעניינים וכמובן ליהנות ביחד מפעילויות שונות כמו בילוי בפארק שעשועים או ביקור בעיר. כשמטיילים בקרוואן מבלים בדרך כלל את רוב שעות היום בחוץ ושעות הערב מוקדשות לשהייה בקמפינג לצורך ארוחת ערב, רחצה, החלפת חוויות, תכנון היום הבא והתארגנות לשינה. 
קצב הנסיעה המומלץ הוא כשעתיים נסיעה ביום כשהמטרה היא להספיק לשלב אטרקציה אחת לפחות וגם להגיע לפנות ערב לנקודה הבאה. לכן חשוב לתכנן את הזמן בצורה יעילה, להתחיל את היום מוקדם ככל האפשר ולתכנן ערב קודם את היום הבא, כולל סדר יום ושעות פתיחה של האטרקציות שמתוכננות לאותו יום. קחו בחשבון כי כל שהייה באטרקציה אורכת מספר שעות, כך שלא רצוי להעמיס יותר מאטרקציה אחת גדולה או מקסימום שתיים קצרות באותו יום.
ישנם ימים בהם תצטרכו לשלב נסיעות ארוכות יותר ולבלות מספר שעות מאחורי ההגה על מנת להגיע לנקודה הבאה המרוחקת ממיקומכם. בימים כאלה כדאי לתכנן יותר עצירות ביניים ולנסות לשלב בהן פעילות קצרה מעניינת שתוריד אתכם מהרכב ותחלץ את העצמות. זו יכולה להיות עצירה בנקודת תצפית יפה, אתר היסטורי, שוק איכרים או עיירה נחמדה. 

משפחה מטיילת בדרכים עם מוטורהום

הבוקר - בבוקר צריך להתקפל ולעזוב את הקמפינג בו לנתם בערב הקודם, לא לפני שניתקתם את הקרוואן מהחשמל, רוקנתם ביוב ומילאתם מים חדשים במכלים. אם לפניכם נסיעה ארוכה עד נקודת העניין הראשונה, רצוי להתעורר מוקדם ככל האפשר, להעיר גם את הילדים, לקפל את המיטות, להעבירם למצב של ישיבה בטוחה  (כולל כסאות בטיחות לילדים הקטנים) ולצאת לדרך כשחלקם עוד ישנים (בישיבה!). את ארוחת הבוקר תכננו לעצירה הראשונה ורצוי במקום יפה או לפני הכניסה לאטרקציה או תחילת המסלול הרגלי. לחילופין אם בערב הקודם לנתם כבר קרוב לאטרקציה, תוכלו להתחיל את היום עם ארוחת הבוקר ולאחר מכן להתחיל את הפעילות. כיף לאכול ארוחת בוקר בטבע. יש כאלה שמסתפקים בקפה ועוגיה, סלט פירות, דייסה או קורנפלקס ויש כאלה שאוהבים ארוחת בוקר גדולה ועשירה יותר. קחו בחשבון שלפניכם עוד יום ארוך ולא כדאי להרגיש כבדים. זכרו שאם מתעורר רעב בדרך תמיד אפשר לעצור, להוציא פרי מהמקרר, להכין מרק מהיר הכנה או כריך, לאכול ולהמשיך בנסיעה עד לנקודה המתוכננת.
הגעתם לנקודת העניין הראשונה, כעת עוזבים את הקרוואן בחנייה המוסדרת לקרוואנים או במיגרש חנייה מוסדר ומתחילים בפעילות היומית - מסלול טיול ברגל, בילוי באטרציה או נסיעה לעיר בתחבורה ציבורית. 

משפחה מטיילת בטבע

הצהריים - בשעות הצהריים אתם בדרך כלל בחוץ, באמצע פעילות, כשהקרוואן נשאר בקמפינג או במגרש חנייה רחוק מכם. אם אתם בעיר רוב הסיכויים שאת ארוחת הצהריים תעדיפו לאכול במסעדה נחמדה, הזדמנות לטעום ממאכלי המקומיים. אם אתם בטיול רגלי בטבע, קחו איתכם בתרמיל גב בקבוק מים, כריכים ונישנושים למשך היום. תכננתם יום שלם בפארק שעשועים? הגיעו לפארק מוקדם ככל האפשר והתחילו במתקנים השווים. בצהריים תוכלו לצאת אל הקרוואן שמחכה לכם במגרש החנייה, לאכול ארוחת צהריים קלה, מעט לנוח ולחזור לפארק בכוחות מחודשים, רק אל תשכחו להחתים ביציאה כדי שתוכלו לחזור.
לפני כל יציאה מהרכב אל תשכחו נעליים נוחות, כובע ומפה, ואם צריך - גם בגדים חמים, מעיל גשם קל ומטריה. אם אתם מטיילים עם תינוק הצטיידו בהתאם במינשא גב או עגלה. לא לשכוח לקחת איתכם חפצי ערך, דרכונים כסף ומצלמות, לוודא שהחלונות סגורים, להגיף את הוילונות ולוודא כי הקרוואן נעול. 

בילוי בפארק שעשועים

אחר הצהריים - העייפות מהפעילויות שחוויתם היום כבר מתחילה לתת את אותותיה. בסיום הפעילות, כדאי להגיע חזרה לקרוואן בשעות האור בשאיפה להגיע לקמפינג לפני החשיכה. אם הזמנתם מקום בקמפינג מראש סעו ישר לשם. אם הכנתם מראש כתובות וטלפונים של קמפינגים בסביבה, זה הזמן להתקשר אליהם, לציין מתי בערך תגיעו ולבקש שישמרו לכם עמדה. מידע על חניוני קמפינג תמצאו בכל לישכת תיירות, במדריכים מקומיים, בכניסה לשמורת הטבע, וכמובן באינטרנט ובאפליקציות. גם אם לא מצאתם מקום כבר בחניון הראשון אל תתייאשו. סעו לחניון הקרוב הבא, אך רצוי כאמור להתקשר קודם ולבדוק אם החניון פתוח ואם יש מקום. בחניונים רבים בעיקר ציבוריים אין אפשרות לקנות מזון, לכן אם עוד לא עשיתם קניות ואתם זקוקים למצרכים, זה זמן מתאים לעבור בסופרמרקט בדרך לקמפינג. 

הגעתם בשעה טובה לחניון? נכנסים לקבלה, בוחרים עמדה, נרשמים ללילה אחד או יותר בהתאם לתיכנון. ישנם חניונים המאפשרים כניסה גם אחרי שעת הסגירה הרשמית ויש כאלה שמאפשרים תשלום גם בבוקר שאחרי. יש לבדוק מראש עם החניון מה המדיניות.

מה עושים עכשיו? דבר ראשון מתחברים לנקודת החשמל בקמפינג ובודקים היכן נקודת המים בחניון. כדאי לערוך סיור הכרות עם חניון הקמפינג ומתקניו ולברר בקבלה על השירותים המוצעים, פעילויות המתקיימות במקום או תחבורה לעיירה הקרובה. כעת אפשר להתחיל בהכנות משותפות לקראת ארוחת הערב, אפשר להשלים חוסרים בחנות שבקמפינג,להתקלח בקרוואן או במקלחות הציבוריות, לעשות כביסה, לעיין במפות ולתכנן את המסלול למחר או סתם ל"הסתלבט"וליהנות ממתקנים שונים שיש בקמפינג כמו אגם, בריכת שחייה או משחקים (שימו לב כי שעות פעילות המתקנים מוגבלות ורובן נסגרות לקראת הערב). כדאי לבדוק אם יש צורך להצטייד מראש במטבעות מסוימים עבור המקלחת או המכבסה. אם אתם מתכננים לצאת החוצה מהקמפינג, בידקו את שעות הפעילות של החניון ובררו אם שערי הכניסה ננעלים ללילה או שיש לקבל קוד כניסה ויציאה לשער.

הערב - זמן משפחתי המוקדש למנוחה, החלפת חוויות וארוחת ערב משותפת שהכנתם יחד בתוך הקרוואן או מחוצה לו. אפשר לעשות על האש או להדליק מדורה אם יש אפשרות כזו. חלק בלתי נפרד מהחוויה של טיול בקרוואן הוא המפגש החברתי עם מטיילים נוספים מכל העולם. האווירה בקמפינג היא ידידותית ומקובל מאוד לגשת לפגוש את השכנים שהתמקמו לידכם. אולי תשמעו מהם המלצות טובות, אולי תזמינו אותם לטעום מהאוכל שהכנתם ואולי תחליפו בסוף גם כתובות.

הלילה - כולם כבר שבעים, עייפים ועמוסי חוויות, זה הזמן להתארגן לקראת שינה. מסדרים את המיטות בתוך הקרוואן ופורשים כל אחד לפינתו. זה זמן טוב להוריד תמונות שצילמתם, לטעון את כל מכשירי החשמל, הטלפונים הניידים, המחשב הנייד והמצלמה באמצעות המפצל שהבאתם, למלא את יומן המסע בחוויות היום, לקרוא ספר או להתחבר לאינטרנט. אם עוד לא התקלחתם וחלק מכם כבר ישנים, קחו תיק עם פנס ומגבת וגשו למקלחות הציבוריות. עוד מוקדם ולא בא לכם לישון? תוכלו לשבת בחוץ, לצפות בכוכבים, להקשיב לקולות הצרצרים ולזרדים המפצפצים במדורה ולהתפנק בעוד כוס תה חם ועוגיות.

לילה בקמפינג

הבוקר המוקדם בקמפגראונד יכול להיות שעה קסומה לא פחות, כשבאמצע שאתם מתענגים על הקפה שלכם - עובר לידכם ממש עדר צבאים. מחזה לא נדיר. יתכן וימליצו לכם להשכים קום ולצפות בזריחה קסומה במיוחד. בחניונים מסוימים יש אפשרות לקנות לחמניות טריות או קרואסונים חמים לארוחת הבוקר. איזה כיף.
אחרי יומיים בדרכים תהיו כבר מומחים לדרך טיול זו ואין לנו ספק שהיא תמצא חן בעיניכם.

קבלו הצעה